پنجشنبه ۳ مهر ۱۳۹۹ ,24 September 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۳ ساعت ۱۸:۱۷
مدیر آموزش و پرورش ناحیه دو زاهدان خبر داد؛
کسب رتبه زیرهزار توسط 46 دانش آموزان زاهدانی
 
مدیر آموزش و پرورش ناحیه دو زاهدان از کسب رتبه زیر هزار توسط 46 نفر از دانش آموزان زاهدانی خبر داد.

به گزارش سرویس اجتماعی عصرهامون به نقل از خط اول ،مرضیه طاهری در جلسه هم اندیشی معاونت سیاسی اجتماعی استانداری با فرهنگیان شهرستان زاهدان در خانه معلم با بیان  گزارش اجمالی در خصوص آموزش و پرورش شهرستان زاهدان اظهار داشت : آموزش و پرورش زاهدان از دو ناحیه آموزش و پرورش ناحیه یک ،آموزش و پرورش ناحیه دو  و آموزش و پرورش استثنایی بالغ بر ۱۲۵ هزار و شصدو پنجاه و هشت نفر دانش آموز که برابراست با ۲۲ و چهار درصد کل دانش آموزان استان را تحت پوشش دارد.
وی افزود :آمار کل پرسنل اداره آموزش و پرورش ۸ هزار و صدو چهل و دو نفر و آمار کل مدارس حدودا ۶۰۲ باب می باشد.
طاهری هدف اصلی آموزش و پرورش را اهداف بلند و تعالی سند تحول بنیادین آموزش و پرورش دانست و افزود : سند تحول به نوعی به عنوان قانون اساسی نظام تعلیم و تربیت است.
مدیر آموزش و پرورش ناحیه دو زاهدان  به ارتقاءچشمگیر دانش آموزان و فرهنگیان در زمینه های علمی فرهنگی هنری از جمله رشد درصد قبولی دانش آموزان پایه سوم و چهارم در امتحانات نهایی نسبت به سال قبل و کسب رتبه در مسابقات فرهنگی هنری و ورزشی و پرسش مهر اشاره نمود .
وی همچنین به کسب رتبه در المپیادها به ویژه ناحیه دو و کسب رتبه زیر هزار توسط ۴۶ نفر از دانش آموزان که ۴۰ نفر از ناحیه دو و ۶ نفر از ناحیه یک می باشند اشاره نمود.
طاهری با بیان مشکلات و معظلاتی که در آموزش و پرورش زاهدان می باشد افزود :رشد جمعیت دانش آموزی در حاشیه شهر و افزایش تراکم به دلیل کمبود فضای آموزشی که خود به خود بر کیفیت آموزش و پرورش نیز اثر گذار است که وجود تعداد زیاد فاقدین شناسنامه هم مزید بر این علت می باشد.
وی عدم واگذاری فضای آموزشی متناسب با جمعیت منطقه توسعه تعاونی های مسکن ارگانها و سازمانها دولتی و غیر دولتی به آموزش و پرورش،نبودن معبر امن جهت تردد دانش آموزان به ویژه در حاشیه شهر و عدم گرایش و استقبال دانش آموزان در رشته های کارو دانش و فنی حرفه ای بعلت نبودن بازار کار و اشتغال رااز دیگر مشکلات عنوان کرد.
انتهای پیام/4382

 

 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۵۸۳۹۲


ارسال