يکشنبه ۴ آبان ۱۳۹۹ ,25 October 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۹ مرداد ۱۳۹۳ ساعت ۰۸:۱۲
فرماندار زابل خبر داد؛
اختصاص 7 میلیارد تومان جهت تکمیل بیمارستان تنفسی زابل/ طوفان 310میلیارد ریال خسارت وارد کرد
 
فرماندار زابل گفت: طوفان های اخیر 31 میلیارد تومان خسارت به شهر زابل وارد کرد.
هوشنگ ناظری در گفت و گو با خبرنگار اجتماعی عصر هامون در خصوص میزان خسارت طوفان های اخیر در شهرستان زابل بیان کرد: بر اثر طوفان بیش از ۳۰۰ میلیارد ریال به بخش‌های زیربنایی منطقه خسارت وارد شده است.
وی افزود: بیش از ۱۶۱ میلیارد ریال به بخش کشاورزی و ۸۵ میلیارد و ۲۵۰ میلیون ریال به بخش شهری خسارت وارد شده است.
ناظری با اشاره به اینکه در طوفان های اخیر بیش از 1600 بیمار تنفسی و قلبی به درمانگاه ها مراجعه کرده اند اظهار داشت: 2 درصد از مردم زابل به بیماریهای تنفسی مبتلا هستند.
فرماندار زابل با اشاره به اینکه بیمارستان تنفسی زابل سال هاست از محل اعتبارات سفر مقام معظم رهبری در حال ساخت است اظهار داشت: جهت تکمیل این طرح مبلغ 7 میلیارد تومان بودجه از سوی استاندار اختصاص یافت که به محض دریافت اعتبار حداکثر تا 3 ماه دیگر بیمارستان به بهره برداری می رسد.
وی با بیان اینکه 30 درصد روستاهای سیستان به صورت مستقیم در محاصره شن های روان قرار دارند افزود: همه روستاهای سیستان متاثر از طوفان ها و شن های روان هستند ولی 300 روستا به صورت مستقیم با این موضوع در گیر هستند که اگر چاره‌ای در این باره اندیشیده نشود، روستاها خالی از سکنه خواهند شد.
ناظری با اشاره به اینکه مردم منطقه سیستان 160 روز با هوای ناسالم روبرو هستند گفت: طوفان نه تنها خسارات زیادی به بخش های راه و زیر بنایی وارد می کند بلکه سلامتی مردم را تحت الشعاع قرار داده است.
انتهای پیام/9031
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۵۸۴۷۵


ارسال