سریال دنباله دار قطع شبکه های دیجیتال صداوسیما در کنارک/ بروز اختلالات تلویزیونی باعث نارضایتی شهروندان شده است

30 مرداد 1393 ساعت 7:55

سریال دنباله دار قطع شبکه های دیجیتال ، بروز اختلالات تلویزیونی و کاهش سیگنال در گیرنده های دیجیتال شهرستان کنارک موجب نارضایتی برخی شهروندان شده است.


به گزارش سرویس اجتماعی عصر هامون به نقل از طلوع کنارک، شبکه های دیجیتال شهرستان کنارک که چند ماه از راه اندازی آن می گذرد ، اما این روزها گلایه هایی را از مردم شهرستان در خصوص نحوه دریافت این شبکه ها در پی داشته است .
تبدیل سیستم آنالوگ به دیجیتال خبر خوشی بود که با افتتاح آن در شهرستان کنارک امید به بهبودی شبکه های صدا و سیما می رفت ولی با توجه به هزینه هایی که مردم در خرید مبدل های دیجیتالی کرده اند به دفعات شاهد قطعی برخی از شبکه های دیجیتالی در شهرستان بوده ایم .
خوشبختانه راه اندازی شبکه های دیجیتالی در شهرستان ها و استانها باعث جمع آوری ماهواره ها توسط مردم شده است، چرا که مردم با وجود شبکه های دیجیتالی نیازی به وجود ماهواره نمی بینند.
اما در مورد هزینه های بالا و سرسام آور شبکه های دیجیتالی باید گفت که مردم برای مشاهده این گونه شبکه ها باید آنتن قوی و برقی خریده و سیم آنتن خود را از آنالوگ به دیجیتال تبدیل کرده باشند. افرادی که تلویزون های ال ای دی و ال سی دی دارند و برد شبکه دیجیتالی در سیستم سخت افزاری آنها نصب می باشد به راحتی می توانند برای مشاهده شبکه های دیجیتالی اقدام کنند؛ ولی کسی که تلویزیون ۳ میلیون تومانی ندارد باید ۱۱۵ هزار تومان دستگاه دیجیتال را برای مشاهده شبکه های دیجیتالی ، آن هم شبکه هایی که ناقص هستند و اکثرا هم قطع می شوند، پرداخت کند.
متاسفانه روز گذشته و روزهای قبل در شهرستان شاهد قطع شبکه های دیجیتال در شهرستان بوده ایم که این موضوع و همچنینین بروز برخی اختلالات تلویزیونی و کاهش سیگنال در گیرنده های دیجیتال کنارک موجب نارضایتی شهروندان شده است.
البته روز گذشته با وجود اینکه تمامی کانالهای تلویزیونی قطع بود اما شبکه استانی هامون از این گیرنده ها دریافت میشد.
یکی از فروشندگان گیرنده های دیجیتال اظهار داشت: بیشتر مشتریان پس از خرید دستگاه دیجیتال با مراجعه به ما خواستار تعویض دستگاه با دستگاهی دیگر هستند،و این در حالیست که عیب از گیرنده ها نیست،بلکه اشکال اصلی از فرستنده است.
وی افزود: ممکن است بروز چنین اختلالاتی در سیستم های دیجیتال شهرستان و قطع شدن شبکه های دیجیتال باعث روی آوردن مردم به ماهواره شود.
وی ادامه داد: خوشبختانه در این شهرستان اکثر مردم شبکه های داخلی را به شبکه های ماهواره ای ترجیح می دهند امااین موضوع همت ویژه ای را در خصوص تقویت محتوای برنامه ها و زیرساختهای لازم برای دریافت با کیفیت این شبکه ها می طلبد.
این فروشنده با بیان اینکه عدم پوشش شبکه های دیجیتال در بخش زرآباد شهرستان کنارک با جمعیت قابل ملاحظه این بخش مورد قبول نیست و این بخش نیز باید تحت پوشش شبکه های دیجیتال صدا و سیما قرار گیرد،افزود: وقتی مردم از طریق گیرنده های دیجیتال نتوانند تصاویر مناسبی دریافت کنند در حالی که از ماهواره ها تمام شبکه های ایرانی و خارجی را بخوبی مشاهده کنند، این می تواند باعث دیده نشدن شبکه های فعال ایرانی در مقابل بیش از سه هزار شبکه ماهواره ای شود.
متاسفانه در اکثر روستاها و مناطق عشایری و دور افتاده شهرستان کنارک برنامه‌های صدا و سیما از قدیم الایام بصورت آنالوگ آنهم با کیفیت ضعیف دریافت می‌شود و این مسأله باعث شده برخی مردم به اجبار از ماهواره استفاده کنند.
لازم به ذکر است: وظیفه رسانه ها به خصوص صدا و سیما و متولیان فرهنگی کشور است که برای تقابل با رسانه های دشمن با کاری کارشناسی شده در راستای ایجاد شبکه های دیجیتال در تمام مناطق کشور قدم بردارند تا هیچ تهاجمی از سوی بدخواهان این ملت کار ساز نشود،و در این بین والدین و خانواده ها هم باید مراقب باشند تا در دام این تکنولوژی نیفتند و مراقب فرزندانشان باشند که مبادا بیگانگان فرهنگ لاابالی گری و فساد و تباهی را به اسم فرهنگ برتر ، به خورد ما و فرزندان ما تحمیل بکنند و ما را از فرهنگ غنی و مترقی اسلام دور کنند.
انتهای پیام/9031


کد مطلب: 58552

آدرس مطلب: http://www.asrehamoon.ir//fa/doc/news/58552/سریال-دنباله-دار-قطع-شبکه-های-دیجیتال-صداوسیما-کنارک-بروز-اختلالات-تلویزیونی-باعث-نارضایتی-شهروندان-شده

عصر هامون
  http://www.asrehamoon.ir/