چهارشنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۸ ,21 August 2019
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۳ ساعت ۰۸:۱۷
عضو شورای اسلامی بندر پزم عنوان کرد
نارضایتی صیادان کنارک از توقیف قایقهای بدون مجوز/ شیلات مجوز نمی دهد
 
عضو شورای اسلامی بندر پزم تیاب از نارضایتی صیادان این بندر بدلیل توقیف قایقهای صیادی بدون مجوز منطقه توسط پاسگاه مرزی پزم خبر داد.
به گزارش سرویس اجتماعی عصر هامون به نقل از طلوع کنارک، ذهیر آباد با اشاره به اینکه شغل اصلی اکثر مردم بند پزم تیاب صیادی می باشد، اظهار داشت: در حال حاضر بیش از ۲۰۰ فروند قایق صیادی فایبرگلاس فاقد مجوز صید در محدوده این بندر مشغول صیادی می باشند.
وی با بیان اینکه تنها را امرار و معاش مردم این منطقه از راه صیادی می باشد،افزود: نزدیک به ۱۵۰۰ نفر از راه صیادی با همین قایق ها امرار معاش می کنند.
عضو شورای اسلامی بندر پزم تیاب با بیان اینکه حدود ۹ سال است که به دفعات بسیار درخواست مجوز صید داده ایم،ادامه داد: متاسفانه تاکنون اداره شیلات شهرستان هیچگونه اقدامی برای رفع این معضل انجام نداده است و در این مدت صیادان بدون مجوز بکار خود ادامه داده اند.
ذهیر آباد گفت: از دو روز پیش که پاسگاه مرزی پزم با انتصاب فرماندهی جدید خود تعدادی از قایقهای صیادان را توقیف نموده و کار صیادان در این بندر تعطیل شده است.
وی با اشاره به اینکه قایقهای فاقد مجوز پس از توقیف شده به دادگاه ارجاع داده شده اند تاکید کرد:مطمنا این برخورد با صیادان زحمتکش شهرستان راه حل منطقی و درستی نمی باشد .
زهیر آباد خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه صیادی وسیله اصلی امرار معاش تعداد بسیاری از خانورهای صیادان می باشد،می بایست به طریقی چاره اندیشی توسط مسئولین برای ساماندهی قایق های فاقد مجوز اندیشیده شود.
 انتهای پیام/9031
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۵۸۵۵۹


ارسال