پنجشنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۹ ,3 December 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۶ شهريور ۱۳۹۳ ساعت ۱۲:۳۳
افرادی که کارت سوختشان ابطال شده به ستاد سوخت مراجعه کنند
 
رئیس ستاد حمل و نقل سوخت کشور گفت: کسانی که کارت سوختشان ابطال شده می توانند به سایت ستاد حمل نقل سوخت مراجعه یا با شماره تلفن 9-8830204 تماس بگیرند تا مشکل خود را برطرف کنند.
به گزارش سرويس اقتصادي عصر هامون، علیرضا فیض بخش در خصوص ابطال کارت سوخت خودروها و موتورسیکلت‌هایی که جزء خودروهای فرسوده نبودند اظهار داشت: کسانی که کارت سوختشان ابطال شده می توانند به سایت ستاد حمل نقل سوخت مراجعه تا مشکل خود را برطرف کنند همچنین می توانند با این شماره 9-8830204 تماس حاصل نمایند.

*ثبت‌نام جايگزيني ميني‌بوس‌هاي فرسوده در هفته جاری

فيض‌بخش در ادامه با بيان اينكه جايگزين كردن تاكسي‌هاي فرسوده 3 سال متوقف شده بود گفت: از اول امسال جايگزين كردن تاكسي‌هاي فرسوده را شروع كرديم كه تا امروز 36 هزار تاكسي براي جايگزيني ثبت‌نام كردند.

وي اضافه كرد: هدفگذاري امسال ما جايگزيني 60 هزار تاكسي فرسوده است كه در اين باره راننده تاكسي، بانك و خودروساز بايد هماهنگ شوند تا به عدد هدفگذاري برسيم.

رئيس ستاد مديريت حمل‌و نقل و سوخت از شروع ثبت‌نام براي جايگزيني ميني‌بوس‌هاي فرسوده از اوايل هفته آينده خبر داد و گفت: براي خودروهاي فرسوده سنگين طرح‌هاي نقدي پرداخت وجه در قبال اسقاط خودرو را بررسي مي‌كنيم كه بايد در دولت تصويب شود.

وي تصریح کرد: براي اسقاط ميني‌بوس در شهر تهران هزار دستگاه را در نظر گرفته‌ايم كه در مرحله اول 190 دستگاه اسقاط خواهد شد؛ در عين حال تلاش مي‌كنيم امكان گرفتن خودروي سواري يا پول نقد را به جاي ميني‌بوس اسقاط شده فراهم كنيم.

وي با بيان اينكه در كل كشور تنها 120 مركز اسقاط خودروي فرسوده وجود دارد گفت: ضوابطي تدوين كرديم تا باب افزايش مراكز اسقاط به روي همه متقاضيان باز شود.

*شروع اجراي طرح ساماندهي مصرف گازوئيل از اواخر مهر

فيض‌بخش ادامه داد: طرح‌هايي براي ساماندهي مصرف گازوئيل به خصوص در رابطه با جلوگيري از قاچاق اين حامل انرژي داريم كه بعد از شروع اجرا اطلاع‌رساني خواهد شد و از اواخر مهر اجرايي مي‌شود.

وي افزود: 15 هزار كارت سوخت خودروهاي فرسوده و اسقاط شده باطل شد و به صورت هفتگي اين روند پيگيري مي‌شود در حالي كه قبلاً تا 6 ماه اين كارت‌ها دست افراد باقي مي‌ماند.

رئيس ستاد مديريت حمل‌ونقل و سوخت اظهار داشت: در شهرستان‌ها براي جايگزيني تاكسي‌هاي فرسوده درخواست دارند به جاي سمند يا پژو، تيبا دريافت كنند چرا كه درآمد آنها كفاف پرداخت اقساط خودروهاي سنگين‌تر را نمي‌دهد.

وي اضافه كرد: پيش از اين دريافت خودروي تيبا به جاي خودروي اسقاط شده رد شده بود اما با توجه به مشكلات شهرهاي كوچك تلاش مي‌كنيم در شهرهاي كوچك اين امكان را فراهم كنيم.

انتهای پیام/ 4030
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۵۸۹۳۲


ارسال