يکشنبه ۴ اسفند ۱۳۹۸ ,23 February 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۶ شهريور ۱۳۹۳ ساعت ۰۹:۵۱
فریضه امر به معروف و نهی از منکر باید در جامعه نهادینه شود
 
رئیس کل دادگستری سیستان و بلوچستان در کارگروه علمی و اجرایی قانون و امر به معروف و نهی از منکر که پیش از ظهر امروز در سالن شهید بهشتی دادگستری استان برگزار گردید بیان داشت :فریضه امر به معروف و نهی از منکر باید در جامعه نهادینه شود.
به گزارش سرویس اجتماعی عصرهامون به نقل از دادمردان،حجت الاسلام ابراهیم حمیدی افزود: امر به معروف و نهی از منکر باید از دوران طفولیت و از خانواده آغاز و در مدرسه و دانشگاه و فضاهای اجتماعی دنبال شود.
وی اتصال حلقه های خانواده، مدرسه و دانشگاه و هم سو بودن آنها با هم را در انجام این فریضه الهی ضروری دانست و ادامه داد: بیشتر ناهنجاریها و آسیبهای اجتماعی ناشی از فراموش شدن و کمرنگ شدن این فریضه الهی است.
وی همچنین بر لزوم ایجاد بستر مناسب جهت انجام این فریضه الهی تاکید کرد و بیان داشت : امر به معروف و نهی از منکر یک وظیفه همگانی و مردمی است و باید بصورت یک فرهنگ در جامعه نهادینه شود.
حجت الاسلام حمیدی اظهار داشت: علی رغم تلاشهای انجام شده توسط حاکمیت و سفارشاتی که در فرهنگ دینی نسبت به این فریضه شده است اما این فریضه مورد غفلت واقع شده است و افراد براحتی از کنار آن می گذرند.
وی با توجه به پیشرفتهای فن آوری و خطرات ناشی از استفاده فضاهای مجازی ،تلفن همراه و …بر لزوم توجه همه ارگانهای دولتی به فریضه امر به معروف و نهی از منکر تاکید کرد و بیان داشت : باید استفاده صحیح از فن آوریهای روز و بهره مندی از آن آموزش داده و خطرات ناشی از آن نیز به آنها شناسانده شود.
معاون فرهنگی دادگستری سیستان و بلوچستان نیز ضمن برشمردن جذابیتهای ارتباطات و ضریب نفوذ اینترنت در بین جوانان بیان داشت: این ابزار می تواند در زمینه های منکرات و اشاعه فحشا اثرات سویی داشته باشد و باید راهکارهای پیشگیرانه مد نظر قرار بگیرد
غلامرضا نجفی افزود: سلامت جامعه منوط به اجرای فریضه امر به معروف و نهی از منکر است.
انتهای پیام/4382
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۵۹۲۲۳


ارسال