دوشنبه ۲۰ مرداد ۱۳۹۹ ,10 August 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۷ شهريور ۱۳۹۳ ساعت ۱۱:۲۳
پذیرش زنان با مدارک شناسایی در هتل‌ها
 
رییس اتحادیه‌ی هتل‌ها و هتل‌آپارتمان‌های استان تهران تأکید کرد: خانم‌های تنها، با داشتن مدارک شناسایی می‌توانند در مراکز اقامتی پذیرش شوند و مدیریت هتل باید با تماس با اداره‌ اماکن از طریق سامانه‌ ثبت اداره اماکن، مشخصات فرد را منعکس کند.
به گزارش سرویس اجتماعی عصرهامون،در گزارشی با عنوان «چرا زن‌ها باید در خیابان بخوابند؟» گفت‌وگویی را با محمدعلی فرخ‌مهر - رییس اتحادیه‌ی هتل‌ها و هتل‌ آپارتمان‌های استان تهران - داشت که در آن گفته شده بود، مسافر فرقی نمی‌کند زن یا مرد تحت هر شرایطی و بدون داشتن مدارک شناسایی باید در مراکز اقامتی پذیرش شود و اصلا به داشتن نامه اماکن نیازی نیست؛ اما حالا رییس این اتحادیه در نامه‌ی دیگری که برای ایسنا فرستاده، آن سخنان را اصلاح کرده است.
ایسنا پس از انتشار گزارشی تکان‌دهنده درباره‌ی دختر دانشجویی که به‌دلیل تأخیر در رسیدن به خوابگاه نتوانست به این مرکز وارد شود و همچنین پذیرش نشدن در چند مهمان‌پذیر با وجود داشتن کارت شناسایی، به بهانه نداشتن نامه‌ی اداره‌ی اماکن، مجبور به گذراندن شب در ترمینال اتوبوسرانی شد. ایسنا به واکاوی این معضل پرداخت که چرا با وجود لغو بخش‌نامه‌ی اداره‌ی اماکن نیروی انتظامی، زن‌ها همچنان بدون داشتن نامه‌ی این اداره در برخی اماکن اقامتی پذیرش نمی‌شوند؟
اداره‌ی اماکن نیروی انتظامی در سال 78 بخش‌نامه‌ی خود را درباره‌ی اینکه زنان تنها، بدون محارم باید با نامه‌ی این اداره در اماکن اقامتی پذیرش شوند، لغو کرد، اما کماکان در برخی اماکن اقامتی دستور جدید نادیده گرفته می‌شود.
انتهای پیام/4382
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۵۹۲۷۶


ارسال