جمعه ۳ بهمن ۱۳۹۹ ,22 January 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۵ شهريور ۱۳۹۳ ساعت ۱۰:۳۷
معاون عملیاتی بنادر چابهار:
۴ هزار میلیارد ریال برای توسعه بنادر چابهار اختصاص یافت
 
معاون عملیاتی بنادر چابهار گفت: برای توسعه بنادر چابهار از 2.5 به 6.5 میلیون تن تاکنون 4 هزار میلیارد ریال هزینه شده است.
به گزارش سرویس اجتماعی عصر هامون به نقل از چهاربهاران، رمضان هراتی اظهار کرد: یکی از اهداف توسعه بنادر چابهار به روز بودن تاسیسات این بنادر است.
معاون عملیاتی بنادر چابهار در ادامه افزود: منطقه چابهار در گردش و توسعه شاخص های اقتصادی بسیار اهمیت دارد.
وی تصریح کرد: این بندر به یک بندر نسل جدید تبدیل و شرایط پهلو گیری کشتی های بزرگ با حجم تناژ بالای بار در آن فراهم شده است.
هراتی خاطرنشان کرد: چابهار قطب گردشگری استان است و باید از مریت های بندر چابهار در این رابطه استفاده کرد.
معاون عملیاتی بنادر چابهار گفت: بسیاری از شاخص های اقتصادی در بخش ترانزیت و امور گمرکی منطقه آزاد چابهار نسبت به مشابه آن در سال گذشته از رشد بالایی برخوردار بوده اند.
وی اظهار کرد: یکی از هدف‌گذاری‌ها و برنامه‌ریزی‌ها برای ایجاد جهش اقتصادی در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی و تحقق مدیریت جهادی، توسعه مناطق آزاد و ویژه اقتصادی است.
وی گفت: منطقه آزاد تجاری صنعتی چابهار به عنوان تنها منطقه آزاد متصل به آب‌های آزاد و اقیانوسی کشور به عنوان یکی از هفت منطقه آزاد فعال اقتصادی در رویکرد جدید استفاده از مدیریت بومی شاهد رشد و افزایش فعالیت‌های اقتصادی در حوزه‌های مختلف از جمله جذب سرمایه‌گذاران مختلف داخلی و خارجی و به‌ویژه ایرانیان بومی و مقیم در کشورهای منطقه بوده است.
هراتی با بیان اینکه بندر چابهار یکی از بنادر استراتژیک کشور است گفت: دسترسی به آبراههای آزاد و توسعه تجارت دریایی بین المللی از طریق چابهار درمقایسه با سایر بنادر کشور راحت تر و با صرفه تر است.
وی خاطرنشان کرد: خوشبختانه دولت توجه ویژه به این بندر دارد و سرمایه گذاری های کلان برای توسعه این منطقه انجام داده است.
انتهای پیام/9031
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۵۹۳۸۹


ارسال