جمعه ۲۴ آبان ۱۳۹۸ ,15 November 2019
0
Share/Save/Bookmark
۱
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱ مهر ۱۳۹۳ ساعت ۰۹:۲۶
سرکنسول پاکستان:
گسترش روابط فرهنگی ایران و پاکستان از مهمترین اولویت های کاری است
 
سرکنسول پاکستان در زاهدان گفت: روابط فرهنگی بین مردم سیستان و بلوچستان و پاکستان باعث آشنایی بیشتر طرفین با فرهنگ و آداب و رسوم یکدیگر می شود.
به گزارش خبرنگار سرویس اجتماعی عصر هامون، طاهر محمود قریش روز دوشنبه در دیدار با اصحاب رسانه استان سیستان و بلوچستان در محل کنسولگری پاکستان در زاهدان با بیان اینکه در ارتقای روابط دو کشور در مرحله نخست شناخت لازم است اظهار داشت: مردم دو کشور باید شناخت بیشتری نسبت به یکدیگر پیدا کنند زیرا با داشتن شناخت کافی می توانند یکدیگر را بهتر درک کنند.
وی ادامه داد: در زمینه تعاملات فرهنگی تاکنون رابطه موثری بین دو کشور برقرار نبوده است، سعی داریم با اجرای برنامه های فرهنگی در ایران و بلعکس مردم دو کشور را با فرهنگ های دیگری آشنا کرده و زمینه ساز گسترش روابط حسنه باشیم.
سرکنسول پاکستان در زاهدان گفت: با رایزنی هایی که با استاندار سیستان و بلوچستان صورت گرفته قرار شد در آینده ای نزدیک هیات های فرهنگی هنری از پاکستان  برای شناخت و تعامل بیشتر به این استان سفر کنند.
وی ادامه داد: آشنایی بیشتر مردم دو کشور از مسائل قومی، فرهنگی و ارتباطات اجتماعی فارغ از دیدگاههای سیاسی، از مهمترین برنامه ها و اولویت های کاری است.
وی اظهار داشت: برای اعزام کاروان های فرهنگی دو کشور و اجرای برنامه متنوع موسیقی، نمایش، مسابقات ورزشی بویژه رشته هایی که در دو استان همجوار بیشتر رواج دارد، نیازمند حمایت اصحاب رسانه هستیم.
سرکنسول پاکستان در زاهدان با اشاره به اینکه برنامه های متنوعی برای معرفی آداب و رسوم و فرهنگ مردم پاکستان به استان سیستان و بلوچستان را دارد، تصریح کرد: یک گروه فرهنگی با هدف معرفی سنت ازدواج در پاکستان شامل مراحل مختلف آن و اجرای موسیقی محلی به زاهدان سفر خواهد کرد.
قریشی در پایان گفت:  برای گسترش و تحکیم روابط دو کشور نیاز به مساعدت، کمک و راهنمایی اصحاب رسانه است از فعالان این عرصه در سیستان و بلوچستان درخواست مساعدت و همکاری داریم.

انتهای پیام/7250
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۵۹۵۶۲


ارسال