دوشنبه ۴ شهريور ۱۳۹۸ ,26 August 2019
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۳ ساعت ۱۰:۴۴
ترک سیگار، کنترل فشارخون و چربی قلبتان را بیمه نگه می‌دارد
 
افراد باید توجه داشته باشند که با ترک سیگار، کنترل فشار خون و درمان دیابت و چربی خون می‌توانند از ابتلا به بیماری‌های قلبی در امان بمانند..
به گزارش سرويس خواندنی های عصر هامون، دکتر بابک شریف کاشانی متخصص و دانشیار قلب و عروق دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی گفت: بیماریهای قلبی عروقی یکی از شایع ترین بیماریهای امروزی انسانها می باشند و عوامل متعددی باعث افزایش شیوع آنها شده است که می توان از مهم ترین عوامل به مصرف دخانیات، فشار خون بالا، بیماری قند، چربی خون بالا و نحوه زندگی غلط نظیر بی تحرکی، رژیم های غذایی نامناسب و استرس بالا اشاره کرد.

وی ادامه داد: استرس عامل اصلی بیماریهای قلبی نیست اما نقش موثری در تشدید بیماری و عوامل ذکر شده دارد بنابراین دوری از استرس در صورت امکان برای بیماران قلبی توصیه می شود. دوری از تمام ریسک فاکتورها یا عوامل خطر مثل عدم مصرف دخانیات، کنترل و درمان فشار خون، پیشگیری از دیابت، ورزش کردن، رژیم غذایی صحیح و... از نکات حائز اهمیت در محافظت از بروز
بیماریهای قلبی است.

شریف کاشانی با اشاره به لزوم رعایت نکات تغذیه ای برای جلوگیری از ابتلا به بیماریهای قلبی تاکید کرد: همه باید در رژیم تغذیه‌ای خود نکاتی نظیر کاهش مصرف نمک، کاهش استفاده از چربی های اشباع شده، مصرف بیشتر میوه ها و سبزیجات و پرهیز از مصرف زیاد غذاهای آماده یا همان Fast food را رعایت کنند.

وی عنوان کرد: یادمان باشد که بیماریهای قلبی عروقی به موازات بدخیمی‌ها (سرطانها) به عنوان شایع ترین علت مرگ و میر شناخته شده اند و همچنین از عوامل مهم در ایجاد از کار افتادگی هستند. آمارها نشان می‌دهد در بعضی از کشورها تا 50 درصد مرگ و میر ها به مشکلات قلبی عروقی مربوط می‌شود و نکته مهم این است که با ترک سیگار، کنترل فشار خون و درمان دیابت و چربی خون می توان به طرز چشم گیری این آمار را کاهش داد.

انتهای پیام/ 4030
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۵۹۸۹۶


ارسال