شنبه ۱۶ فروردين ۱۳۹۹ ,4 April 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
وزیر اطلاعات گفت: وزارت اطلاعات حساسیتی را نسبت به مسائل امنیتی و تهدیدات کشوری را همواره عمیقا درک کرده و بر اساس رهنمودهای مقام معظم رهبری با استراتژی پاسخ به تهدیدات امنیتی داده و خواهد داد.
به گزارش سرويس سياسي عصر هامون، حجت‌الاسلام و المسلمین سید محمود علوی وزیر اطلاعات ضمن حضور در مجلس و با گرامی‌داشت هفته ولایت، عید غدیر خم و همچنین ولادت امام هادی(ع) گفت: تشکر می‌کنم از نمایندگانی که با سوال خودشان که همزمان و مقارن شده با سی‌امین سال تاسیس وزارت اطلاعات زمینه توفیق حضور خدمتگزار مردم را در مجلس درست کرده‌اند و همچنین توضیح برنامه‌های سی‌امین سال تاسیس وزارت اطلاعات را آغاز می‌کنم.

وزیر اطلاعات با تشکر از نمایندگانی‌ که با داشتن دغدغه و حساسیت نسبت به مسائل امنیتی کشور سوالاتی را مطرح کرده‌اند اظهار داشت: وزارت اطلاعات حساسیتی را نسبت به مسائل امنیتی و تهدیدات کشوری را همواره عمیقا درک کرده و بر اساس رهنمودهای مقام معظم رهبری با استراتژی پاسخ به تهدیدات امنیتی داده و خواهد داد.

حجت‌الاسلام و المسلیمن علوی تصریح کرد: همواره وزارت اطلاعات چه درسطح استراتژی و راهبردی و چه درسطح عملیاتی و چه در سطح تاکتیکی با یک رویکرد واقع‌گرایانه، آینده‌نگرایانه، و با در نظر گرفتن قابلیت تحقق برنامه‌ها و مسائل امنیتی را توسط سربازان گمنام امام زمان(عج) رصد کرده و به نحو احسن امنیت را درکشور با همکاری سایر نهادهای امنیتی محقق کرده و به تثبیت رسانده است.

**اشراف اطلاعاتی وزارت اطلاعات بر گروهک‌های تهدید کننده‌ امنیت ملی و رصد مستمر فعالیت‌های آنها

وی با اشاره به اینکه نمایندگان اذعان دارند که بیان جزئیات برنامه‌ها و اقدامات وزارت اطلاعات به لحاظ امنیتی میسر نیست بیان داشت: اما شرح وظایف قانونی و برنامه‌های تدوین شده را به صورت خلاصه و در دو بخش عرض می‌کنم.

حجت‌الاسلام و المسلیمن علوی در ادامه افزود: بخش اول شناسایی و پیشگیری است که در این زمینه اقدامات بسیار زیادی صورت گرفته که اختصارا آن را عرض می‌کنم، اشراف اطلاعاتی بر گروهک‌ها و تهدید کننده‌های امنیت ملی و رصد مستمر فعالیت‌های آنها، اشراف بر فضای تبادل اطلاعات و تحرکات به گونه‌ای که فرصت هر گونه حرکتی را از دشمن سلب کرده و همچنین اشراف اطلاعاتی به تمام معنا بر آنها وجود دارد.

وزیر اطلاعات گفت: این موارد ذکر شده تا آنجا که اطلاع‌رسانی وزارت اطلاعات مورد توجه قرار نگرفته باشد و ممکن است آسیب‌هایی را متوجه کشور کرده باشد وزارت اطلاعات در جهت آسیب‌زدایی تدابیری را اندیشیده است.  
 
وی در ادامه افزود: اطلاع‌رسانی و هشدار به موقع به مسئولان و ایجاد فضای یکپارچه و هماهنگ و هم‌افزا در برخورد با تهدیدها طبق مکاتباتی که همراه من است، به موقع گزارش‌های کامل و جامعی را به مسئولان مربوطه در زمینه تهدیدها داده شده است.  
 
حجت‌الاسلام و المسلمین علوی تصریح کرد: از جمله این اقدامات قبل از تحرک گروهک خود خوانده جیش‌العدل در جدار مرزهای جنوب شرق اطلاعات لازم را در این زمینه به مسئولان مربوطه و حتی اهداف گروهک مزبور هم در این گزارش‌ها تبیین شده و هشدارهای لازم داده شده است. 

** کشف و خنثی سازی دو جلیقه انفجاری در روز قدس در دو استان
 
وزیر اطلاعات بیان داشت: شناسایی مواضع و پایگاه‌ها و مقرها و همچنین ردیابی دشمن در قلمرو امنیتی، شناسایی آسیب‌پذیری‌ها وضعف‌ها و چالش‌ها نسبت به تهدیدات گروهک‌ها و اقدام به رفع آنها انجام شده است. 

وزیر اطلاعات از خنثی کردن برنامه‌ها و ناکام گذاشتن دشمن در انجام عملیات نام برد و گفت: کشف و خنثی سازی دو جلیقه انفجاری که برای انفجار در دو مرکز دو استان در روز قدس پیش بینی شده بود که به یاری خدا و دعای مقام معظم رهبری و عنایت ولی عصر (عج) این توطئه کشف و مورد ضربه سربازان گمنام امام زمان (عج) قرا گرفت.
 
وی در ادامه تأکید کرد: اقدامات عملیاتی و درگیرانه با دشمن که موارد آن بسیار زیاد است و من به چند نمونه از آن اشاره می‌کنم:  دستگیری عناصر معاند و ضدانقلاب و شرور از جمله شناسایی و دستگیری هسته‌ها و تیم‌های مرتبط با تفکیری‌ها طی دهه‌ها عملیات و دستگیری بیش از 130 نفر از عوامل آنها.  
 
حجت‌الاسلام و المسلمین علوی افزود: وارد کردن ضربات غیرقابل جبران به نیروها و گروهک شرور و از هم پاشیدن گروهک‌ها در شرق و غرب کشور از جمله برخورد با گروهک خودخوانده فرقان و کشف و خنثی سازی محموله‌های سنگین انفجاری آنها که قرار بود در یکی از شهرهای پرجمعیت و مقدس که قرار بود منفجر شود و همچنین آزاد کردن دو گروگان آنها که شمشیر باز و وکیل بودند.  
 
وزیر اطلاعات نمونه دیگر را معدوم نمودن سران و نیروهای موثر در اقدامات موثر سربازان گمنام امام زمان (عج) با گروهک‌ها در غرب و شرق کشور دانست و گفت: گزارش مبسوط و مفصل آن قبلا در کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفته شده است که یکی از نمونه‌های آن به هلاکت رسیدن عامل جنایت تاسوعای چابهار و انهدام کامل گروهک وابسته به وی بود. 

** پنجه آهنین سربازان گمنام امام زمان (عج) فرصت دسیسه را از دشمنان ستانده است
 
حجت‌الاسلام و المسلمین علوی اظهار داشت: امروز دشمن با تمام وجود لمس می‌کند که در هیچ نقطه‌ای از چشمان بیدار و هشیار سربازان گمنام امام زمان پنهان نیستند و پنجه آهنین این سربازان در هر نقطه‌ای از گلوی آنها فرو رفته است و آرامش را از آنها گرفته و فرصت دسیسه را از آنها بازستانده است.  
 
وزیر اطلاعات همچنین از کشف اسلحه و مهمات از جمله جلیقه‌های انفجاری دشمن که قصد انفجار آنها را در اماکن و مراسم‌های خاص داشتند خبر داد و گفت: اگر موفق به این شناسایی این‌ها نمی‌شدیم فاجعه انسانی رخ می‌داد.  
 
وی بیان داشت: انهدام تجهیزات، امکانات ارتباطی و اطلاعاتی گروهک‌های شرور نتیجه اقداماتی است که به لطف حضرت حق و امام زمان(عج) تحت رهنمودهای مقام معظم رهبری و همت سربازان گمنام امام زمان (عج) و همکاری شایسته همه دستگاه‌های امنیتی، نظامی و انتظامی به رقم ناامنی‌های قابل توجه منطقه کسب شده است.
 
حجت‌الاسلام و المسلمین علوی خاطر نشان کرد: موفقیت این فعالیت‌ها و برنامه‌های وزارت اطلاعات برای امنیت آحاد ملت ایران را نمایندگان با تمام وجود می‌توانند لمس کنند که نتیجه این فعالیت‌ها را در عرایض بعدی خواهم گفت. 

وزیر اطلاعات بعد از طرح سوال از سوی کریمی‌قدوسی:  حجت‌الاسلام و المسلمین علوی در پاسخ به کریمی قدوسی نماینده مردم مشهد و کلات اظهار داشت: این هم از زیبایی‌های کار مجلس عزیز است که ترتیب سوال و جواب جابجا شده، اول بایستی وزیر بیاید جواب دهد و بعد نماینده سوال می‌کند.  
 
لاریجانی نیز در پاسخ به این وزیر گفت: خیلی عجیب نیست، چرا که اول کمیسیون نظرش را بیان می‌کند و وزیر براساس نظر کمیسیون مطالب خود را مطرح می‌کند.  
 
حجت‌الاسلام و المسلمین علوی تصریح کرد: ما هم جواب را براساس گزارشی که کمیسیون دادند تنظیم کردیم و خدمت نمایندگان عرض کردیم، منتهی سوال آقای کریمی قدوسی متفاوت با آن چیزی بود که کمیسیون گزارش داد، ما با توجه به اینکه گزارش کمیسیون برای ما تعیین کننده بوده، بخشی از پاسخ را عرض کردم که سوال این بود که در رابطه با تهدیدات امنیتی چه تدابیری اندیشیده‌اید، بخشی را عرض کردم، اما اکنون می‌خواهم نتایج آن را مطرح کنم. 

وزیر اطلاعات در رابطه با نتایج کار سربازان گمنام امام زمان (عج) تصریح کرد: من تشکر می‌کنم از کریمی قدوسی که به صورت فهرست بسیار کوتاه ولی در عین حال رسا و گویایی خدمات سربازان گمنام امام زمان (عج) را ذکر کردند، همانطور که در ۲۹ سال قبل این همه خدمات این یک سال گذشته کارنامه درخشان سربازان گمنام امام زمان (عج) دارند و مدیریتی که در این مدت اعمال شده، سعی شده که هیچ گونه انرژی به مصرف بی‌مورد بی‌مورد نرسند و در جهت برطرف کردن تهدیدات امنیتی و مدیریت بحران‌های احتمالی توان‌های وزارت بکار گرفته شده و نتیجه زحمات بچه‌ها این است که یک بازدارندگی مبتنی بر قدرت امنیتی و اطلاعاتی و عملیاتی دشمن با درک اقتدار نظام انگیزه توطئه را در حد زیادی از دست داده است. 

**صلابت و هیمنه وزارت اطلاعات دل دشمنان را به لرزه درآورده
 
وی ادامه داد: امروز اقتدار، صلابت و هیمنه وزارت اطلاعات دل دشمنان را به لرزه درآورده، فرصت دسیسه را از آن‌ها سلب کرده و مایه آرامش مردم ما شده، چیزی که مردم کوچه و بازار بر آن صحه می‌گذارند و ما امیدواریم این خدمت مقبول درگاه خداوند متعال و امام زمان (عج) و رهبر عزیزمان قرار گیرد.  
 
حجت‌الاسلام و المسلمین علوی تصریح کرد: کاهش آسیب پذیری با پیش بینی و پیشگیری، جلوگیری از نفوذ دشمن در حوزه امنیت داخل کشور برای تبادل اطلاعات، ناامن شدن محیط داخلی و پیرامونی برای دشمن، ایجاد امنیت و‌ آسایش و آرامش برای مردم عزیز کشور و فراهم شدن زمینه‌های مناسب برای فعالیت‌های سیاسی، اقتصادی، فرهنگی، اجتماعی در کشور از اقدامات وزارت اطلاعات است.

این خبر تکمیل می‌شود...

انتهای پیام/ 4030
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۶۰۰۱۵


ارسال