يکشنبه ۴ اسفند ۱۳۹۸ ,23 February 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: معاون اول رئیس جمهور نامه ای به رئیس کل بانک مرکزی نوشت تا مشکل اختصاص تسهیلات مرتفع شود.
به گزارش سرويس اقتصادي عصر هامون، سیدمحمدعلی سیدابریشمی ضمن تشریح مشکلات صنایع کوچک، اظهار داشت: بخشی از این مشکلات مربوط به تسهیلات بانکی مورد نیاز صنایع است که متاسفانه در سالهای اخیر افرادی غیر صنعتی از این تسهیلات به نام صنعت استفاده کرده و صنعتگران واقعی از این تسهیلات محروم شده اند؛ البته در دولت تدبیر و امید در جهت حل این مشکلات فعالیتهای زیادی انجام شده است.

مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران با تاکید بر اینکه در جهت رفع مشکلات واحدهای صنعتی به یاری سیستم بانکی امیدواریم،گفت: طی جلسه ای با وزیر، قرار شد استان ها در خواست هایشان را از طریق شرکت شهرک های صنعتی و سازمان صنعت، معدن و تجارت استان ارائه کنند.

سیدابریشمی ادامه داد: معاون اول رئیس جمهور نیز در این خصوص نامه ای به رئیس کل بانک مرکزی نوشت تا مشکل اختصاص تسهیلات مرتفع شود.

وی تاکیدکرد: در این زمینه در تلاش هستیم تا راهکارهای قانونی و مناسبی ارائه شود و صنعتگران واقعی بتوانند به حق خود برسند.

معاون وزیر صنعت ،معدن و تجارت درادامه از اختصاص1200 میلیارد تومان یارانه به وزارت صنعت، معدن و تجارت خبرداد و گفت: در تلاش هستیم تا این تسهیلات در آینده ای نزدیک به اجرا درآید.

سیدابریشمی همچنین اخذ مالیات بر ارزش افزوده از واحدهای صنعتی را روش مناسبی ندانست و گفت: 6/3 درصد از این مالیات به شهرداری ها پرداخت می شود، این درحالی است که شهرداری ها هیچ گونه خدماتی به شهرک های صنعتی ارائه نمی کنند.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت در ادامه به وجود برخی قوانین دست و پا گیر صنایع اشاره و خاطرنشان کرد: برخی مواقع قوانینی وجود دارد که به نفع صنایع نیست اما باید قانون را اجرا کنیم و برای اصلاح آن درصورت نیاز از طریق قانونی اقدام کنیم.

وی درادامه افزود: شرکت شهرک های صنعتی برای ارائه خدمات به صنعتگران مطابق با دفترچه های قرارداد، آمادگی کامل دارد.

انتهای پیام/ 4030
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۶۰۱۱۲


ارسال