چهارشنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۸ ,21 August 2019
1
Share/Save/Bookmark
۰
نماینده مردم زاهدان گفت: متاسفانه سال‌هاست استان سیستان و بلوچستان دچار ناامنی بوده و هر چند وقت یک بار شاهد به شهادت رسیدن فرزندان این مرز و بوم هستیم.
به گزارش سرویس سیاسی عصر هامون، حسینعلی شهریاری در جلسه علنی امروز یکشنبه 27 مهر در تذکر شفاهی اظهار داشت: در چند هفته گذشت تعداد قابل توجهی از مدیران ما به شهادت رسیدند، ضمن تبریک و تسلیت به بازماندگان این عزیزان، متاسفانه مسئولین خود به جای این که پاسخگو باشند، فرار رو به جلو را انتخاب کرده و مسئولیت‌ها را به گردن دیگران می‌اندازند.  
رئیس کمیسیون بهداشت و درمان تصریح کرد: درست است که وزارت خارجه با سیاست لبخند هیچ وقت نتوانسته از حقوق شهروندان دفاع نماید و با دولت بی‌دولت پاکستان برخورد کند، اما نیروی انتظامی نیز تدابیری به کار نگرفته و حتی دریغ از دادن جلیقه‌های ضد گلوله به عزیزان ما در مرزها که این مرزها شبیه منطقه عملیاتی جنگی است و مسئولین از این مزایا استفاده می‌کنند ولی در انجام وظیفه‌های خود کوتاهی می‌کنند یا عزیزانی که از طرح‌های آبکی که هیچ نتیجه‌ای ندارد، دفاع می‌کنند.  
شهریاری خطاب به لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی گفت:  آقای لاریجانی شما به عنوان نماینده مقام معظم رهبری در شورای عالی امنیت ملی حضور داشتید، مسئله را به طور جدی پیگیری فرمایید.
نماینده مردم زاهدان خطاب به رئیس مجلس تاکید کرد: متاسفانه تعدادی از شهروندان استان به علت ناامنی از استان مهاجرت کرده، لذا توسعه اقتصاد در استان اتفاق نمی‌افتد و جوانان تحصیل کرده بلاتکلیف باقی مانده‌اند و آمارهایی که از طرف دولت ارائه می‌شود با هیچ منطقی سازگار نیست لذا از شما می‌خواهم از طریق شورای عالی امنیت ملی اجازه برخورد با تروریست‌ها در آن سوی مرزها را داده و یا از طریق موشک باران محل استقرار این نیروها در آن سوی مرز تکلیف را روشن کنید تا بیش از این شاهد به شهادت رسیدن عزیزانمان نباشیم.  
شهریاری در خاتمه خاطر نشان کرد: از زحمات سربازان گمنام امام زمان(عج) تقدیرو تشکر می‌کنم که اگر نبودند معلوم نیست که چند عملیات انتحاری دیگری در استان اتفاق می‌افتاد لذا خواهشمند پیگیری هستم.
لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی خطاب به این نماینده تصریح کرد: موضوع را با رئیس مجلس سنای پاکستان در میان گذاشته‌ایم و با آن‌ها در این رابطه صحبت کرده‌ایم هم چنین در شورای عالی امنیت ملی نیز پیگیری خواهیم کرد.
انتهای پیام/ 9031
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۶۰۴۱۳
مرجع : نسیم


ارسال
محمدرضا جابری
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۳/۰۷/۲۸ ۱۰:۴۸
ای کاش نماینده های استان به صورت متحد با هم این قضیه را پیگیری میکردند .هیچوقت یک دست صدا ندارد و همیشه مرگ برای همسایه نیست .نمایندگان محترم استان که عرق ملی شما زبانزد خاص و عام است متحد شوید و نگذارید دشمنان اسلام سوء استفاده کنند .بجنبید تا خیلی دیر نشده .یا علی