دوشنبه ۲۹ شهريور ۱۴۰۰ ,20 September 2021
0
Share/Save/Bookmark
۱
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۳ ساعت ۱۲:۱۷
همزمان با نهمین جلسه رسیدگی به اتهامات آقازاده
آصفری: اتهامات مهدی هاشمی نباید از چشم مردم دور بماند/ جهانگیرزاده: رسیدگی قاطعانه مطالبه وجدان عمومی است
 
نمایندگان مجلس شورای اسلامی در خصوص دادگاه مهدی هاشمی در گفت و گو با عصر هامون نظرات خود را بیان کردند.
به گزارش سرویس سیاسی عصر هامون، دادگاه مهدی هاشمی در حالی وارد نهمین جلسه خود شد که این دادگاه نیز به ریاست قاضی مقیسه و به صورت غیرعلنی و دور از چشم رسانه ها برگزار می‌شود.
این پرونده در شعبه 28 دادگاه انقلاب تهران و به ریاست قاضی مقیسه برگزار می‌شود و براساس ادعای وکلای متهم پرونده در مرحله استماع دفاعیات متهم قرار دارد.
علیزاده طباطبایی وکیل مهدی هاشمی صحبت در مورد این پرونده را به پس از پایان دادگاه موکول کرد.
رسیدگی قاطعانه پرونده مهدی هاشمی مطالبه وجدان عمومی است
در همین خصوص جواد جهانگیرزاده عضو کمیسیون امنیت ملی و نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با خبرنگار سیاسی عصر هامون در خصوص اینکه تشخیص نحوه برگزاری دادگاه با دستگاه قضا است، اظهار داشت: دادگاه مهدی هاشمی می تواند برای دستگاه قضایی کشور مایه افتخار باشد و رسیدگی عادلانه توام با قاطعیت و دقت مطالبه وجدان عمومی است.
وی ادامه داد: انتظاری که از دستگاه قضا وجود دارد این است که نه تنها در این پرونده بلکه تمام پرونده ها نگاهی همراه با عدالت داشته باشد.
جهانگیرزاده اضافه کرد: افرادی که در موضوعات امنیتی جذب می شوند و رفتار و عملکردشان به کلیت نظام اسیب می رساند مصافحه در این امر به هیچ وجه پذیرفتنی نیست لذا رسیدگی عادلانه توام با قاطعیت و دقت در پرونده مهدی هاشمی مطالبه وجدان عمومی است.
اتهامات مهدی هاشمی نباید از چشم مردم دور بماند
محمد حسن آصفری در گفتگو با خبرنگار سیاسی عصر هامون اظهار داشت: دادگاه مهدی هاشمی باید علنی برگزار شود، مردم باید در جریان اتهامات مهدی هاشمی قرار بگیرند مردم دلسوز نظام هستند، و نباید اتفاقات این دادگاه با برگزاری جلسات غیر علنی از چشم مردم دور بماند.
وی افزود: افراد نباید واهمه ای داشته باشد که برخورد و علنی شدن اتهامات خدشه ای به نظام وارد می شود، این تصور کاملا اشتباه است و اقتدار نظام خیلی بیشتر از اینها است.
عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس با بیان اینکه علنی بودن دادگاه باعث تصریح رسیدگی به این پرونده می شود ادامه داد: اگر این جلسات دادگاه علنی برگزار شود اعتقاد مردم به نظام افزایش می یابد و در این آزمونی که پیش روی قوه قضاییه است باید مانند گذشته بصورت قاطع با متخلفین برخورد شود.
نماینده مردم اراک بیان داشت: قوه قضاییه از چنان اقتداری برخوردار است که هیچگاه تحت تاثیر نام ها و پست ها قرار نمی گیرد. و باید قانون و عدالت در حق همگان به صورت یکسان اجرا شود.
انتهای پیام/9031
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۶۰۴۵۹


ارسال