چهارشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۹ ,27 May 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
نبوی گفت: به حجاج توصیه شده است تا در صورت مشاهده هر نوع علایم عفونت در خود به اتاق‌های ایزوله مراجعه نمایند.
به گزارش سرويس اجتماعي عصر هامون، محمد نبوی، معاون مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت گفت: احتمال تماس و انتقال بیماری کرونا و مرس نسبت به آنفلوآنزا کندتر است،فرد در صورت وجود بیماری آنفلوآنزا مراعات می‌کند.

وی افزود:‌ به حجاج برای پیشگیری از بیماری‌هایی چون کرونا آموزش داده می‌شود و حجاج نیز به دلیل نگرانی‌هایی که در خصوص توصیه کردن ما برای استفاده از ماسک به آن‌ها دارند، خودشان از ماسک استفاده می‌کنند به آن‌ها توصیه شده کمتر به مکان‌های تجمع در مکه مراجعه کنند مگر آن که مورد ضروری وجود داشته باشد.

معاون بیماری‌های واگیردار وزارت بهداشت اظهار داشت: حجاج در صورت مشاهده هر نوع علائم عفونت در خود به مکان‌های ایزوله مراجعه نمایند و پس از انجام آزمایش در صورت مشاهده نکردن علائم بیماری‌هایی چون کرونا آن‌ها را ترخیص می‌کنیم.

نبوی با اشاره به ویزا ندادن دولت عربستان به کشورهای غرب آفریقا عنوان کرد: دولت عربستان در خصوص بیماری ابولا به شدت کنترل می‌کند، احتمال ورود این ویروس به ایران کم است. به دلیل آن که مردم کشور ما کمتر به این کشورها مسافرت می‌کنند چرا که این کشورها از نظر توریستی فضای مناسبی ندارند.

وی بیان داشت: کشور عربستان سعی کرده است میزان احتمال ابتلای افراد به بیماری ابولا را به حداقل برساند. تا به حال موردی در بین حجاج از این بیماری مشاهده نشده و در بین حجاج تنها بیمار‌هایی چون ذات‌الریه و برونشیت دیده شده است. به حجاج توصیه کردیم در صورتی که هرگونه نشانه‌ای از سرماخوردگی داشتند به اتاق‌های ایزوله مراجعه نمایند.

انتهای پیام/ 4030
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۶۰۵۲۲


ارسال