يکشنبه ۱۵ تير ۱۳۹۹ ,5 July 2020
0
Share/Save/Bookmark
۲
تاریخ انتشار : يکشنبه ۴ آبان ۱۳۹۳ ساعت ۱۱:۴۲
بررسی های عصر هامون درباره بوی بدی که باعث آزار شهروندان شد
زاهدان دیشب "گیج" بود/ کارگر سر به هوا، هوای شهر را خراب کرد
 
شب گذشته برخی شهروندان زاهدانی از بوی بدی که باعث آزار آن ها شده بود شاکی و خواستار رسیدگی به این امر شدند.
به گزارش خبرنگار اجتماعی عصر هامون، شب گذشته تعدادی از شهروندان خیابان رسالت، ابوذر و انتهای ولی عصر شهرستان زاهدان در تماسی با این پایگاه خبری مبنی بر بوی بدی که باعث آزار شهروندان این منطقه شده و مشکلاتی را برای بیماران تنفسی ایجاد کرده بود شاکی و خواستار رسیدگی به این امر شدند.
گزمه یکی از شهروندان رسالت به خبرنگار اجتماعی عصر هامون گفت: شب گذشته بوی بسیار گیج کننده ای در این منطقه پیچیده بود که پس از خروج از منزل متوجه شدیم همسایه ها ماسک زده اند.
وی ادامه داد: سریعا طی تماسی با استانداری، محیط زیست و دفتر امام جمعه خواستار پیگیری این امر شدیم که متاسفانه هیچ یک پاسخگو نبودند.
گزمه اضافه کرد: طی تماسی که با مرکز فوریت های پلیسی 110 داشتیم عنوان کردند تعداد زیادی از شهروندان این مناطق نسبت به این موضوع تماس گرفته اند که تا جایی که در حیطه کاری ما باشد پیگیری می کنیم.
این شهروند تصریح کرد: در تماسی با جوادیان رییس دفتر حسینعلی شهریاری نماینده زاهدان وی پیگیر این موضوع شد که پس از دقایقی فرماندار زاهدان در محل حاضر شد.
وی بیان کرد: پس از آن دو ماشین آتش نشانی در محل حاضر شده و اقدام به شست و شوی آب های آلوده به صورت غیر اصولی کرده و رفتند که در نهایت متاسفانه هنوز بوی بد ادامه دارد.
سموم گیاهی تاریخ گذشته علت بوی بد و گیج کننده می باشد
عباسعلی ارجمندی فرماندار زاهدان در گفت و گو با خبرنگار اجتماعی عصر هامون در این خصوص گفت: شب گذشته کارمند یکی از شرکت های خصوصی زاهدان بدون آگاهی سموم گیاهی که تاریخ انقضاء آن گذشته بود در رود میدان رسالت دفع کرده که متاسفانه به دلیل جریان داشتن رود باعث منتشر شدن بوی بد و گیج کننده ای در فضای این منطقه از شهر شده است.
وی با بیان اینکه شرکت خصوصی باید پاسخگوی این امر باشد، ادامه داد: در حال حاضر مواد جهت آنالیز به آزمایشگاه بهداشت زاهدان ارسال شده است و به محض دریافت نتیجه اخبار تکمیلی منتشر می شود.
به زودی نتایج آنالیز محموله دفع شده اعلام می شود
سعید محمودی مدیر کل محیط زیست استان در گفت و گو با عصر هامون بیان کرد: از محموله دفع شده در رودخانه نمونه برداری شده و در شبکه بهداشت زاهدان در حال آنالیز هستیم که نتیجه آنالیز به زودی منتشر می شود.
وی ادامه داد: یک شرکت خصوصی مقداری از سموم کشاورزی که بویی مثل بوی بوتان داشت در منبع آب نزدیک مسجد ابوذر تخلیه می کنند که این امر باعث انتشار بوی بد و آزار همسایه ها می شود.
بر اساس این گزارش هنوز محل تخلیه این محموله مشخص نشده است.
انتهای پیام/9031
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۶۰۶۶۶


ارسال