چهارشنبه ۲۵ تير ۱۳۹۹ ,15 July 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : شنبه ۱۰ آبان ۱۳۹۳ ساعت ۱۳:۴۲
مدیرکل دامپزشکی سیستان و بلوچستان خبر داد:
نظارت گروه‎های شرعی و بهداشتی بر کشتار دام‎های نذری
 
مدیرکل دامپزشکی سیستان و بلوچستان گفت: برای پیشگیری از انتقال بیماری‌های مشترک میان دام و انسان، گروه‌های شرعی و بهداشتی بر کشتار دام‌های نذری برای مصرف در مراسم عزاداری بویژه تاسوعا و عاشورا در استان نظارت دارند.
به گزارش سرویس بهداشت و درمان عصر هامون به نقل از روابط عمومی اداره کل دامپزشکی سیستان و بلوچستان، مهدی حسینی اظهار کرد: ساماندهی و راه‌اندازی گروه‌های ثابت و سیار کنترل و نظارت شرعی و بهداشتی ذبح دام ویژه ایام تاسوعا و عاشورای حسینی بسیار مهم و ضروری است.
مدیرکل دامپزشکی سیستان و بلوچستان افزود: این اداره کل برای حفظ ارزش‎های اسلامی، سلامت مصرف کنندگان گوشت دام قربانی و تامین بهداشت عمومی اقدام به تشکیل 17گروه ثابت و 23 گروه سیار کرده است که این گروه‎ها شامل 20 نفر دامپزشک، 64 نفر بازرس بهداشت گوشت و 11 نفر ناظر شرعی هستند.
حسینی به شهروندان سیستان و بلوچستان ادامه داد: به منظور حصول اطمینان از سلامت و بهداشتی بودن لاشه دام و پیشگیری از ابتلا به بیماری‌های قابل انتقال بین انسان و دام، به گروه‌های سیار دامپزشکی که در شهر آماده خدمت رسانی هستند مراجعه کنند تا بازرسی بهداشتی و شرعی از لاشه دام قربانی انجام شود.
گفتنی‌است، اداره کل دامپزشکی سیستان و بلوچستان و اداره‎های تابعه در شهرستان‎ها با شماره تلفن 1512 آماده پاسخگویی به سئوال شهروندان و اعزام بازرس بهداشتی گوشت قربانی به محل‎های مورد نظر است.
انتهای پیام/ 9031
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۶۰۸۶۵


ارسال