چهارشنبه ۸ بهمن ۱۳۹۹ ,27 January 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
رئیس ستاد هماهنگی برنامه ۱۳ آبان گفت: سلطه‌های آمریکا بیش از این فهرست اعلام شده و همچنان ادامه خواهد داشت اساسا مسئله اسیدپاشی در راستای انفعال روحی ملت ایران بوده و دسیسه استکبار جهانی است و هیچ ایرانی مسلمان امکان ندارد دست به این جنایت بزرگ زده باشد.
به گزارش سرويس سياسي عصر هامون،"اصغر آبخضر" در نشست خبری اعلام برنامه‌های ۱۳ آبان که صبح امروز در دفتر مرکزی شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی برگزار شد گفت: روز ۱۳ آبان از مهم‌ترین روز‌ها در تاریخ ملت ایران محسوب شده که در این روز سه رخداد مهم در سال‌های متفاوت به وقوع پیوسته که خصوصیت مشترک و کلیدی آن تقابل با استکبار در راس آن امریکای جهانخوار است.

وی تصریح کرد: امسال نیز این روز تقارن مبارکی با واقعه عاشورا داشته و به باور تمام اندیشمندان اسلامی و مستکبرین غربی انقلاب اسلامی پرتویی از نهضت حسینی و قیام عاشوراست که حضرت امام خمینی و مقام معظم رهبری بر این موضوع تاکید داشتند.

رئیس ستاد هماهنگی برنامه ۱۳ آبان با بیان اینکه ملت ایران نیز بر حسینی بودن نهضت خویش مداومت داشتند و در تمامی تحرکات سیاسی فرهنگی خود تحت تاثیر پیام عاشورا بودند،اظهار داشت: کارنامه سیاه کشور آمریکا و نظام استکباری آن در پیش و پس از انقلاب اسلامی نشان از عمق دشمنی و کینه توزی این کشور است. اقداماتی همچون کودتای ۲۸ مرداد، شکست نهضت ملی نفت، کشتار دانش آموزان و دانشجویان دردانشگاه در سال ۵۷ و.... از سوی دیگر اقدامات متعدد دولت منحوس آمریکا پس از انقلاب همچون ترور شخصیت‌های برجسته انقلاب فعال کردن گروهک‌های منافق و تروریست تحریم‌های سیاسی و اقتصادی و.... نشان دهنده عدم موفقیت قدرت پوشالی آمریکا در منطقه امن خود است.

وی افزود: آنچه مسلم است نقشه سیاسی جهان در حال حاضر نمایشگر تقابل دو جبهه سیاسی بزرگ سلطه گران و سلطه ستیزان در جهان است که آمریکا در راس سلطه گران و ایران اسلامی پرچم‌دار بیداری اسلامی و سلطه ستیزی می‌باشد.

آبخضر با بیان اینکه سلطه‌های آمریکا بیش از این فهرست اعلام شده و همچنان ادامه خواهد داشت،عنوان کرد: اساسا مسئله اسیدپاشی در راستای انفعال روحی ملت ایران بوده و دسیسه استکبار جهانی و هیچ ایرانی مسلمان امکان ندارد دست به این جنایت بزرگ زده باشد.

وی بیان داشت: در سال جاری در این روز بزرگ عزای حسینی در کنار افزایش شکوه عزاداری و تقویت شور حسینی، در این آموزه بلندی عاشورایی یعنی استکبارستیزی و ذلت ناپذیری تاکید خواهد شد.

رئیس هماهنگی ۱۳ آبان با اشاره به شعار محوری امسال، گفت: مرگ برآمریکا مرگ بر اسرائیل و مرگ بر انگلیس‌‌ همان لعن بر یزید و یزیدیان است که حسینیان بسیج در این روز مرگ شیطان و دستگاه یزیدیان را آرزو می‌کنند.

وی ادامه داد: مراسم ۱۳ آبان امسال به برکت روز عاشورای حسینی رنگ و بوی دیگری دارد حضور ۴۵شهید سرافراز و گمنام تازه تفحص شده زینت بخش این مراسم است.

آبخضر خاطر نشان کرد: امیدوار هستیم روز ۱۳ آبان امسال با تکریم عاشورای حسینی و به برکت ۴۵ شهید گمنام حاضر در مراسم روز باشکوه دیگری در تقویم پرافتخار جمهوری اسلامی ثبت شود و از همه دستگاه‌ها و نهادهایی که کمک کردند تا این روز باشکوه رقم بخورد از جمله رسانه ملی، نیروهای مخلص بسیج، سپاه، شهرداری تهران، سازمان تبلیغات اسلامی و تمامی خدمتگذاران این مراسم و مناسبت‌ها و عزاداران عاشورای حسینی تقدیر و تشکر داشته باشم.

وی گفت: مراسم 13 آبان تهران روز سه‌شنبه 13 آبان از ساعت 9:30 الی 12 مقابل درب اصلی لانه جاسوسی سابق آمریکا برگزار خواهد شد. همچنین در این مراسم مداحان اهل بیت (ع) ، سعید حدادیان، حسین سازور، مرتضی طاهری، سلیم موذن‌زاده اردبیلی، عبدالرضا هلالی، امین مقدم، مصطفی خرسندی و دیگر ذاکران به مداحی خواهند پرداخت و پس از قرائت قطعنامه سراسری به عنوان آخرین مواضع ملت ایران حجت‌الاسلام والمسلمین پناهیان به سخنرانی خواهد پرداخت و پس از مراسم نماز ظهر عاشورا به امامت حجت‌الاسلام والمسلمین قرائتی اقامه خواهد شد و در نهایت این مراسم با تشییع 45 شهید گمنام در مقابل لانه جاسوسی آمریکا پایان خواهد یافت.

انتهای پیام/ 4030
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۶۰۸۷۹


ارسال