يکشنبه ۳۰ شهريور ۱۳۹۹ ,20 September 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۱ آبان ۱۳۹۳ ساعت ۱۱:۴۹
استفتاء از مقام معظم رهبری درباره اهدای خون در روز عاشورا
 
براساس استفتائی که از رهبر انقلاب اسلامی ایران انجام شده، افراد در صورتی که صیغه شرعی برای نذر خود نخوانده باشند، یا در روز نذرشان امکان اهدای خون وجود نداشته باشد، می توانند پس از عاشورا برای اهدای خون به مراکز اهدای خون مراجعه کنند.
به گزارش سرويس خواندنی های عصر هامون، به نقل از روابط عمومی سازمان انتقال خون، در پی مشکلاتی که در پایگاههای انتقال خون به خاطر ازدحام عزاداران اهدا کننده خون در روزهای تاسوعا و عاشورا پیش می آید، سالهای قبل اداره کل انتقال خون اصفهان از دفتر مقام معظم رهبری با ارسال سوالی استفتاء کرده که متن سوال و پاسخ به شرح زیر است:
 
بسمه تعالی
 
با سلام و احترام
 
پس از حمد خدا و سلام و صلوات بر حضرت محمد (ص) و آل محمد و با آرزوی سلامتی و بهروزی همانگونه که مستحضرید سازمان انتقال خون ایران وظیفه تهیه و تامین خون مورد نیاز بیماران و نیازمندان به این ماده حیاتی را بر عهده دارد. از آنجایی که مردم مومن و عزادارِ سالارِ شهیدان حضرت اباعبدا... الحسین نذر می کنند که در روز عاشورا خون خود را اهدا کنند، با توجه به محدودیت هایی که وجود دارد و در یک روز نمی توان از تعداد زیادی خونگیری نمود و از خون های گرفته شده به موقع فرآورده تهیه و ذخیره کرد و با توجه به محدودیت در مدت زمان نگهداری خون، از حضرت عالی استدعا داریم مرقوم فرمایید آیا مردم متدین می توانند نذر خود را در طول سال ادا نمایند و منحصر به روز خاص ننمایند.
 
محمدمهدی حريری
 
مديركل انتقال خون استان اصفهان
 
پاسخ حضرت آیت الله خامنه ای:
 
بسمه تعالی
 
در صورتی که مردم برای نذر خود صیغه شرعی آن را نخوانده باشند و یا برای مسئولین مربوطه به هیچ وجه امکان خونگیری و نگهداری آن نیست، به نحوی که افراد نذرکننده در روز عاشورا برای اهدای خون مراجعه ولی به دلیل نبودن امکانات از آنها خون گرفته نشود، می توانند بعد از عاشورا تدریجاً برای اهدای خون مراجعه نمایند.
 
انتهای پیام/ 4030
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۶۰۸۹۵


ارسال