يکشنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۹ ,7 June 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۲ آبان ۱۳۹۳ ساعت ۰۷:۴۳
همزمان با پخش اذان صورت مي گيرد:
توقف 30 دقیقه ای عزاداران تاسوعا و عاشورای حسینی در سراسر استان
 
مدير کل تبليغات اسلامي سيستان و بلوچستان گفت: از لحظه پخش اذان تا پايان اقامه نمازجماعت ظهر و عصر عزاداري تاسوعا و عاشوراي حسيني به مدت ۳۰ دقيقه سکوت می کنند.
حجت‌الاسلام عيسي بزماني در گفت و گو با خبرنگار اجتماعی عصر هامون ضمن عرض تسليت به مناسبت ايام سوگواري و شهادت سيد و سالار شهيدان حضرت ابا عبدالله الحسين (ع) و ياران با وفايش در تشریح این خبر اظهار داشت: توقف مراسم عزاداري روز تاسوعا و عاشوراي حسيني به مدت ۳۰ دقيقه از لحظه پخش اذان تا پايان اقامه نماز جماعت ظهر و عصر به طور جدي مورد عنايت ائمه جماعات و دست اندرکاران هيئت هاي مذهبي قرار گيرد.
وی ادامه داد: متاسفانه در سالهاي قبل عدم برپايي باشکوه نماز جماعت ظهر عاشورا از شکوه آئين هاي عزاداري استان در رسانه هاي کشوري کاسته است.
حجت الاسلام بزمانی تصریح کرد: درراستاي اهميت اقامه ي نمازدرايام عزاداري محرم وحضور پرشورخيل عزاداران در جمع نمازگزاران عزيز و نظر به تقارن تاريخي عاشوراي حسيني(ع)با يوم الله ۱۳ آبان،بيان موضوع مهم امر به معروف و نهي از منکر و هدف اصلي قيام سيدالشهداء حضرت امام حسين(ع) بزرگ آمر معروف و ناهي از منکر در محافل و مجالس و توجه به اقامه نماز اول وقت در تمامي ايام عزاداري خصوصا نماز جماعت روز تاسوعا و عاشوراي حسيني ضرورت دارد.
مدير کل تبليغات اسلامي سيستان و بلوچستان افزود:  برنامه ريزي لازم جهت مراسم ويژه عزاداري روزعاشورا مقارن با ۱۳ آبان روز ملي مبارزه با استکبار جهاني به طوري که دسته جات عزاداري به صورت يکپارچه در اجتماع بزرگ عاشورائيان استکبار ستيز{ميدان امام حسين(ع) زاهدان}که پس از اقامه نماز ظهر و عصر عاشورا برگزار ميگردد انجام شده است.
انتهای پیام/9031
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۶۰۹۰۹


ارسال