چهارشنبه ۱۴ خرداد ۱۳۹۹ ,3 June 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۳ آبان ۱۳۹۳ ساعت ۱۳:۱۶
دیدگاه علمای اهل سنت سیستان و بلوچستان در خصوص یوم الله 13 آبان:
ايستادگي در مقابل ظلم و آزادگي دو پيام مشترك عاشورا و ۱۳ آبان است/ قیام عاشورا؛ روحیه جهاد و شهادت را برای همیشه زنده نگه می دارد
 
علمای اهل سنت سیستان و بلوچستان دیدگاه های خود را در خصوص یوم الله 13 آبان و حضور حداکثری عاشورائیان حسینی در این روز عنوان کردند.
به گزارش خبرنگار سیاسی عصر هامون، امروز بار دیگر شاهد سه رویداد مهم در تاریخ جمهوری اسلامی ایران خواهیم بود که در سال‌های متفاوت به وقوع پیوست و همگی خصوصیتی مشترک داشته‌ و تقابل همواره استکبار به سرکردگی آمریکا بود یکی از این روزها 13 آبان سال 43 بود که امام(ره) به ترکیه تبعید شد و دیگری 13 آبان سال 57 بود که کشتار دانش‌آموزان توسط نیروهای پهلوی صورت گرفت و در نهایت 13 آبان سال 58 لانه جاسوسی سابق آمریکا به تسخیر دانشجویان درآمد. به هر صورت آن‌چه مسلم است و همه اندیشمندان اسلامی و حتی برخی از مستشرقین و غربیان آشنا با تاریخ اسلام بر آن تأکید کردند این است که انقلاب اسلامی پرتوی از نهضت حسینی و قیام عاشورایی است.
علمای اهل سنت سیستان و بلوچستان دیدگاه های خود را در خصوص یوم الله 13 آبان و حضور حداکثری عاشورائیان حسینی در این روز عنوان کردند:
۱۳ آبان نماد پایداری و شجاعت ملت مسلمان ایران است
مدرس حوزه علمیه اهل سنت سیب وسوران گفت:13 آبان نماد پایداری و شجاعت ملت مسلمان ایران است.
مولوی ابراهیم جهانی درگفت وگو با خبرنگارسیب وسوران اظهارداشت:۱۳ آبان آمیزه ای ازمجاهدت ها و دستاوردهای انقلاب اسلامی و مظهر و نماد پایداری و شجاعت ملت مسلمان ایران است.در ۱۳ آبان سه واقعه مهم تاریخی ،تبعید امام در سال ۱۳۴۳،اعتراض دانش آموزان در ۱۳ آبان ۵۷وتسخیر سفارت آمریکا در ۱۳ آبان به وقوع پیوسته که در هر سه این ماجرا پای آمریکا درمیان است .
وی افزود: دانش آموزان ودانشجویان باحضور خود در این راهپیمایی با اهداف و آرمان‌های انقلاب تجدید میثاق کردند.حضورنسل جوان در این راهپیمایی تأثیر دوچندانی در جامعه دارد چراکه دشمنان برای رسیدن به اهداف شوم خود آنان را نشانه رفته و آنان با حضور پرشور خود نشان دادند که دشمن هیچ غلطی نمی‌تواند بکند .
وی تاکیدکرد:مردم ومسئولان با حضور گسترده خود در راهپیمایی ۱۳ آبان مشت محکمی بر دهان استکبار زدندوپیام شهدای ۱۳ آبان را ،که همان استکبارستیزی وآزادگی بود،به نسل جدید خصوصا دانش آموزان ودانشجویان منتقل کردند.
قیام امام حسین(ع) برای احیای امربه معروف ونهی ازمنکر بود
امام جمعه اهل سنت پسکوه گفت:قیام امام حسین(ع) برای اصلاح دین جدش رسول الله ،احیای امربه معروف ونهی ازمنکروپیشرفت اسلام بود.
مولوی عبدالستارسپاهی اظهارداشت:ماه محرم ماه خون وشجاعت وقیام علیه ظلم وستم است.ماهی که قدرت حق، باطل را به ورطه ی نابودی کشاند.امام حسین(ع) به حق پرچمدار راستین اسلام ناب محمدی است که نشان داد انسان حقیقی هیچ گاه در برابر ظلم و ستم سر خم نخواهد کرد.
وی افزود:خداوند ازپیامبراکرم(ص) به عنوان سیدالمرسلین وخاتم الانبیا یادمی کندومکتب رسول الله بهترین وکامل ترین مکتب های دنیاست.امام حسین (ع) پرورش یافته دامان پیامبراکرم (ص)بودوصبرواستقامت وحق طلبی آن حضرت نیزبرگرفته ازآموزه های ایشان است.
وی خاطرنشان کرد:امروز نام امام حسین(ع)درجهان می درخشدچراکه قیام آن حضرت برای اصلاح دین جدش رسول الله ،احیای امربه معروف ونهی ازمنکروپیشرفت اسلام بود.ماباید از سرور وسالارشهیدان درس جوانمردی وظلم ستیزی بگیریم و در مقابل زیاده خواهان و دشمنان مقاومت و ایستادگی کنیم و آنان را در رسیدن به اهدافشان ناکام بگذاریم.
پیام قیام امام حسین (ع) نسخه شفابخش جهان امروز است
امام جمعه اهل سنت شهرستان هامون گفت: 13 آبان یک پیام بسیار مهمی برای نسل های بعد از ما دارد که باید این پیام را البته با رنگ و بوی محرم به دیگر نسل ها منتقل کنیم و آن ظلم ستیزی حضرت امام حسین(ع) یک درس و عشق کامل برای تمام مسلمانان است.
مولوی عبدالله حسن زهی امام جمعه اهل سنت شهرستان هامون در گفت و گو با خبرنگار اوشیدا ضمن تسلیت ایام محرم اظهار داشت: سیزده آبان یکی از روزهای یوم الله است و اهمیت ویژه ای برای ما دارد،خصوصا اینکه حس استکبار ستیزی را باید در وجودمان تازه نگه داریم .
مولوی حسن زهی افزود: تازه نگه داشتن حس استکبار ستیزی این درس را به ما می آموزد که در قبال مستکبرین ،امریکا ،اسرائیل و قدرتهای ظالمانه دنیا، حس پرشور حسینی در قلب ما تازه می ماند.
وی بیان کرد: با توجه به اینکه سیزده آبان مصادف با محرم است این حس باید دو چندان تقویت شود و از آموزه های حسینی و ماه محرم درس مجددی بیاموزیم و احساسات ضد استکباری خودمان را تقویت کنیم و با دشمنان اسلام در صلح و سازش بر نیاییم.
امام جمعه اهل سنت شهرستان هامون اظهار کرد: 13 آبان یک پیام بسیار مهمی برای نسل های بعد از ما دارد که باید این پیام را البته با رنگ و بوی محرم به دیگر نسل ها منتقل کنیم و آن ظلم ستیزی حضرت امام حسین(ع) یک درس و عشق کامل برای تمام مسلمانان است.
وی ادامه داد: ان شالله سعی کنیم وظیفه ی را که در قبال ائمه دین و من جمله خیزش به کفار و منافقین را که مهمترین پیام است را تازه نگه داریم.
۱۳ ابان ماه نمایش برائت از مشرکین ملت ایران در برابر شیاطین ومستکبرین است/ قیام عاشورا؛ روحیه جهاد و شهادت را برای همیشه زنده نگه می دارد
امام جمعه موقت اهل سنت چابهار گفت: ملت ایران با برگزاری و گرامیداشت همه ساله یوم الله 13 آبان برائت خود را از قدرتهای مستکبر دنیا اعلام می کنند.
مولوی اهل سنت عبدالرحمن ترنج زر در گفت و گو با خبرنگار چهاربهاران اظهار داشت: نظام ما با پشتوانه رهبری و رهنمودهای ایشان توانست علی رغم توطئه های بسیار دشمنان از کودتای اوایل انقلاب گرفته تا جنگ برهمه این مشکلات فائق آید.
وی افزود: ۱۳آبان نقطه اوج‌گیری نهضت امام خمینی (ره) بود که سه رویداد و واقعه تاریخ انقلاب را در خود ثبت کرد.
مولوی ترنج زر بیان کرد: یوم‌الله سیزده آبان روح خودباوری و استکبار ستیزی را در ملت ایران زنده کرد و این نمایش برائت از مشرکین ملت ایران در برابر شیاطین ومستکبرین است.
مولوی اهل سنت چابهار روحیه جهاد و شهادت مسلمانان را حاصل قیام عاشورا دانست و تصریح کرد: قیام عاشورا روحیه جهاد و شهادت را برای همیشه در بین مسلمانان زنده نگه می دارد.
انتهای پیام/9031
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۶۰۹۳۴


ارسال