دوشنبه ۱۰ آذر ۱۳۹۹ ,30 November 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان این که مذاکرات هسته‌ای، مذاکرات هسته‌ای است و لاغیر گفت: بر اساس قانون اساسی متن توافق نهایی ایران با گروه 1+5 باید به تصویب مجلس شورای اسلامی برسد.
به گزارش سرويس سياسي عصر هامون، علاالدین بروجردی در واکنش به اظهارات اخیر برخی مقامات آمریکا مبنی بر طرح مسائل حقوق بشری و دیگر موضوعات در مذاکرات سه جانبه ظریف، کری و اشتون گفت: مذاکرات هسته‌ای، مذاکرات هسته‌ای است و لاغیر.

وی در ادامه افزود: با توجه به این که در ده‌ها ساعت مذاکرات هسته‌ای که تاکنون صورت گرفته است، مذاکرات صرفاً در چهارچوب مطالب مربوط به این موضوع بوده، لذا اظهارات جدید برخی مقامات آمریکایی نشان می‌دهد که این کشور در بحث منطقی و مستدل جهوری اسلامی ایران کم آورده است که احساس زیان می‌کند.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تصریح کرد: اگر قرار باشد که زمانی مسائل حقوق بشری در مذاکرات با آمریکا مطرح شود، پرونده آمریکا در زمینه نقض حقوق بشر در ایران و تضییع حقوق ملت از کودتای 28 مرداد و ده‌ها سال بعد از آن، آن‌قدر قطور است که در میز مذاکره جا نمی‌گیرد.

وی افزود: با توجه به توافق صورت گرفته که مذاکرات در چهارچوب مسائل هسته‌ای باشد، اگر آمریکایی‌ها دچار کمبود مطلب نیستند، بهتر است به تعهدات خودشان عمل کنند.

نماینده مردم بروجرد اظهار داشت: زمان برای باز کردن پرونده نقض حقوق بشر آمریکا در مورد ایران باقی است و این کار باید زمانی حتما صورت بگیرد.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در بخش دیگری از صحبت‌های خود به ضرورت تصویب توافق نهایی ایران و گروه 1+5 توسط مجلس شورای اسلامی اشاره و خاطرنشان کرد: بر اساس اصل 77 قانون اساسی که تصریح می‌کند عهدنامه‌ها، مقاوله نامه‌ها، قراردادها و موافقت‌نامه‌های بین‌المللی باید به تصویب مجلس شورای اسلامی برسد، اگر زمانی تحت عناوین ذکر شده در قانون اساسی متنی با آمریکا و گروه 1+5 نهایی شود، حتماً باید به تصویب مجلس شواری اسلامی برسد.

انتهای پیام/ 4030
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۶۱۰۶۵


ارسال