شنبه ۲۱ تير ۱۳۹۹ ,11 July 2020
2
Share/Save/Bookmark
۴
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۳ ساعت ۰۹:۵۱
سرهنگ پارسا فر در بازدید از عصر هامون:
امنیت سیستان و بلوچستان بیش تر از هر کجای کشور است/ انتشار اخبار چهره استان را مخدوش کرده / عصرهامون جایگاه برجسته ای دارد
 
رئیس پلیس اطلاعات و امنیت عمومی فرماندهی انتظامی سیستان و بلوچستان گفت: امنیت پایدار مستلزم تعامل و همکاری همه مردم جامعه است.
سرهنگ محمود پارسافر در بازدید از دفتر پایگاه خبری عصر هامون در خصوص ضریب امنیت در سیستان و بلوچستان گفت: امنیت عمومی استان سیستان و بلوچستان از هیچ استانی کمتر نیست، هیچ جرمی در استان نسبت به دیگر استان ها رتبه اول را نداریم و یک نرم متداول را در بروز جرایم داریم.
وی ادامه داد: ایجاد فضای آرام برای جامعه وظیفه همه سازمان ها و آحاد جامعه است و واحد سنجش امنیت مطلق نیست لذا در همه کشورها برخی جرایم ضریب امنیت را کاهش داده است لذا ما جامعه بدون جرم نداریم.
هیچ کجای کشور امنیت استان را نداشته است
رئیس پلیس اطلاعات و امنیت عمومی فرماندهی انتظامی استان با اشاره به وجود احساس امنیت بالا در استان، افزود: هیچ کجای کشور امنیت استان را نداشته است تنها عواملی که باعث شده که چهره استان در اذهان عمومی در سایر استان ها مخدوش شود انتشار اخبار در این زمینه است.
سرهنگ پارسا فر با اشاره به اینکه رسانه ها به عنوان بزرگترین عاملی که منشا اثر بر روی ذهنیت هستند، ادامه داد: رسانه ها باید در انتشار اخباری که باعث مخدوش کردن استان و امنیت ملی می شود جلوگیری کنند.
وی در ادامه با اشاره به اینکه اسید پاشی یک جرم خشن و مردود است، بیان کرد: انتشار اخبار مبنی بر اسید پاشی از سوی رسانه ها درست نبود و این اخبار تنها باعث شد تعدادی جوان با در دست گرفتن بطری های آب معدنی اقداماتی انجام دهند و یا حوزه امر به معروف کشور زیر سوال رود و رسانه های بیگانه از آن سو استفاده کنند لذا برخی غفلت ها را نباید بزرگ کرد تا امنیت عمومی کشور به خطر بیافتد.
جمع اوری ماهواره به طور ویژه در دستور کار پلیس امنیت اخلاقی قرار دارد
سرهنگ پارسا فر اظهار داشت: دشمن بر روی نسل جوان برنامه ریزی کرده تا حاصل اقداماتش، تضعیف روحیه دینی جوانان کشور شود .
وی ادامه داد: 25 درصد انگیزه و دلیل شهروندان جنوب استان به تماشای ماهواره، عدم پوشش مخابراتی صدا و سیما در این منطقه است که صدا و سیمای استان به دنبال رفع این مشکل است.
رئیس پلیس اطلاعات و امنیت عمومی فرماندهی انتظامی استان گفت: جمع اوری ماهواره به طور ویژه در دستور کار پلیس امنیت اخلاقی قرار دارد و به عنوان یک راهبرد جز جرایم مهم است.
وی در خصوص وظایف پلیس اطلاعات و امنیت عمومی بیان کرد: پلیس امنیت عمومی در راستای ماموریت های ناجا یک عمومیتی دارد همانطور که در نامش نهفته است بحث امنیت که یک شاخصه پر دامنه ای است در حوزه امنیت، اتباع خارجی، گذرنامه، تاثیرات و تبعات متقابل ماموریت های ناجا بر مردم ،نظارت بر اماکن عمومی ، ارذل و اوباش، سرقت ، مواد مخدر، استفاده از تجهیزات ماهواره ، دارو ها و فیلم های غیر مجاز و گشت‎های ارشاد برای ارتقای امنیت اخلاقی است.
احساس ناامنی به سیستان و بلوچستان در اذهان استان های دیگر زیاد است
سرهنگ پارسا فر تصریح کرد: متاسفانه بر اساس بر آورد هایی که داریم مناسب با جرمی که اتفاق می افتد میزان احساس نا امنی زیاد استان در اذهان استان های دیگر زیاد است که باید این موضوع فرهنگ سازی شود.
وی با اشاره به اینکه امنیت دو جنبه عینی و ذهنی دارد، بیان کرد: نیروی انتظامی جنبه های عینی را شناسایی و آسیب ها را ارتقا می دهد تا به یک حد مطلوب آرامش برسد ولی جنبه ذهنی امنیت کار ناجا نیست و باید در این زمینه فرهنگ سازی شود.
وی با اشاره به اینکه 10 تا 15 واحد سفره خانه سنتی غیر مجاز  در زاهدان پلمپ می شود، افزود: استفاده از قلیان تنها اصل بر برخورد و پلمپ واحد صنفی نیست.
رئیس پلیس اطلاعات و امنیت عمومی فرماندهی انتظامی استان گفت: روزانه 200 تا 250 تبعه خارجی در استان از کشور های افغانستان و پاکستان و سایر کشور ها دستگیر می شوند .
عصر هامون جایگاه برجسته ای در بین سایت های استان دارد
سرهنگ پارسا فر در پایان در خصوص پایگاه خبری عصر هامون گفت: با توجه به اینکه سایت ها و اخبار استان را روزانه رصد می کنم عصر هامون جایگاه برجسته ای در بین سایت های استان دارد.
انتهای پیام/9031
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۶۱۱۹۴


ارسال
۱۳۹۳/۰۸/۲۰ ۱۵:۰۴
در بحث امنيت واقعا خودتان اعتقادي به حرف هايتان داريد؟ واقعا شما با اين احساس امنبت كاملتان توهين به شعور مردم مي كنيد يا كم كاري تان را توجيه مي كنيد.؟
 
مهدی
۱۳۹۳/۰۸/۲۳ ۲۰:۲۳
خجالتم خوب چیزی این چه طرز حرف زدنه در مورد یک مسول بنده خدا ها چکار کنن هر کی داره در سیستان بلوچستان کار میکنه جهاد میکنه