چهارشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۹ ,27 May 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
رئيس‌جمهور با بيان اينکه امروز اولين مسئوليت همه اعضاي دولت بهبود معيشت مردم است، گفت: اگر زندگي مردم را تامين نکنيم آنگاه اخلاق، معنويت، رابطه صحيح و اساس ايمان در جامعه باقي نخواهد ماند.
به گزارش عصر هامون،حجت‌الاسلام و المسلمين دکتر حسن روحاني رييس‌جمهور عصر يکشنبه در اولين جلسه هيات دولت يازدهم با اشاره به اينکه مردم عزيز ايران با حضور در انتخابات شکوهمند ۲۴ خرداد و راي قاطع خود به دولت تدبير و اميد ، زمينه خدمت گزاري را براي ما فراهم کرده‌اند، گفت: ما بعد از تشکر از حضرت حق، از مردم به خاطر اخلاص ، فداکاري، فهم و درک دقيق آنها در اين مقطع تاريخي سپاسگزاريم.

دکتر روحاني افزود: اميدواريم خداوند به همه ما توفيق دهد تا در طول مدت خدمت، خدمتگزار خوبي براي مردم کشورمان بوده و موجب رضايت حضرت ولي عصر(عج) و خشنودي مردم عزيز ايران باشيم و بتوانيم جايگاه ملت و کشور را در نقطه‌اي که شايسته است، با تلاش خود قرار دهيم.

رييس‌جمهور خاطرنشان کرد: البته تقدير به دست خداوند متعال است اما تدبير ، تلاش، کوشش و جهاد بر عهده ما خواهد بود و انشاءالله بتوانيم تلاش و همت را در مسير خدمت به مردم به کار گيريم.

دکتر روحاني با بيان اينکه در اين مقطع با مشکلات فراواني مواجه هستيم، اظهار داشت: همه اعضاي دولت آماده ايثار و فداکاري هستند که بايد از وسوسه شياطين به خداوند پناه برده و از امام عصر(عج) استمداد بطلبيم.

رييس‌جمهور ادامه داد: اين وعده خداوند است که اگر آماده جهاد و ايثار باشيد و مجاهدانه در اين راه گام برداريم، خداوند بهترين راه و مسير را به ما نشان خواهد داد.

دکتر روحاني خاطرنشان کرد: ترديد ندارم که هيچ هدفي جز آمادگي براي ايثار و فداکاري نمي‌تواند همکاران بنده را به اين راه کشانده باشد، چرا که شرايط کشور به گونه‌اي نيست که بگوييم کسي براي خواسته‌هاي نفساني و رسيدن به جايگاه، اين مسئوليت‌ها را قبول کرده باشد.

رييس‌جمهور تاکيد کرد: ما آمده‌ايم تا خود، جان و آبروي خود را فداي ملت کنيم و امروز روز فداکاري و فدا کردن همه سرمايه‌ خود براي کشور و ملت است.

دکتر روحاني اظهار داشت: ما اگر به عنوان دولت خود را آماده ايثار و فداکاري کنيم و مردم اين را در عمل احساس کنند، مطمئناً پشتيبان دولت خواهند بود.

رييس‌جمهور تصريح کرد: مطمئناً با پشتيباني مردم، دولت بيمه مي‌شود و دست مردم که همان دست خداوند است، پشت سر ما خواهد بود که در آن هنگام همه مشکلات و موانع برداشته شده و خداوند راه را براي پيشرفت، تسهيل خواهد کرد.

دکتر روحاني گفت: اگر نيت ما خدمت به مردم بوده و اين خدمت به همه ايرانياني که زير چتر ايران و ايرانيت قرار گرفته‌اند، برايمان افتخار باشد در حقيقت در همان مسير حکومت علوي و محمدي(ص) حرکت کرده‌ايم.

رييس‌جمهور با بيان اينکه امروز اولين مسئوليت همه اعضاي دولت بهبود معيشت مردم است، اظهار داشت: اگر زندگي مردم را تامين نکنيم آنگاه اخلاق، معنويت، رابطه صحيح و اساس ايمان در جامعه باقي نخواهد ماند.

دکتر روحاني تصريح کرد: همه تلاش‌ها براي اين است که مردم زندگي نسبتا راحتي داشته باشند.

رييس‌جمهور افزود: بايد همگي کمر همت را بسته و آستين‌ها را بالا زده و با تمام اميد و تکيه بر خدا وارد عمل شويم.

دکتر روحاني با تاکيد بر اينکه دولت هيچ نااميدي نداشته و هيچ مشکلي نمي‌تواند در فعاليت‌هاي آينده ما تاثير گذارد، گفت: شرط آن آمادگي براي ايثار و فداکاري است و همه بايد در اين مسير با يکديگر به طور هماهنگ کار کنيم.

رييس‌جمهور با اشاره به اينکه نبايد وزرا به مسائل و موضوعات پيش روي خود به صورت بخشي نگاه کنند، اظهار داشت: علاوه بر اينکه همه دولت در بخش‌هاي گوناگون اقتصادي، سياسي، اجتماعي و فرهنگي بايد به طور هماهنگ عمل کنند هر يک از اعضاي دولت نيز با توجه به مسائل بخش خود، موضوعات فرابخش خود را نيز مدنظر قرار دهد.

دکتر روحاني با تاکيد بر اينکه مسائل اقتصادي از جمله برنامه‌هاي اصلي کار دولت است، خاطرنشان کرد: در اين راستا مقرر شده تا دو جلسه در هفته با حضور وزراي اقتصادي براي ايجاد چارچوبي مشخص در زمينه حل مسائل اقتصادي تشکيل شود و همه اعضاي دولت در شرايط فعلي بايد خود را با تصميمات آن جلسه اقتصادي هماهنگ کنيم.

رييس‌جمهور با بيان اينکه مردم به اين دولت اميد بسته‌اند که البته اميد آنها درست و به حق است، اظهار داشت: مسير حرکت دولت همان مسير حل مشکلات خواهد بود؛ چرا که دولت در زمينه اجرايي همواره بايد تسهيل کننده امور باشد.

دکتر روحاني با بيان اينکه کار بايد در دست مردم باشد و آنها در صحنه حضور داشته باشند، خاطرنشان کرد: اگر کار را به مردم بسپاريم امور بهتر و با کيفيتي بالاتر و کم خرج و سريع انجام شده و نشاط به جامعه بازخواهد گشت.

رييس‌جمهور تصريح کرد: اساس جامعه نشاط روحي بوده و ما بايد آن را به جامعه بازگردانيم.

دکتر روحاني خاطرنشان کرد: اعتقاد ما بر اين است که کشور متعلق به مردم بوده و ما مي‌توانيم بهترين تسهيل کننده امور در زمينه‌هاي مختلف براي مردم باشيم و در اين صورت انشاءالله موفق خواهيم بود.

رييس‌جمهور با تقدير از نمايندگان و هيات رييسه مجلس شوراي اسلامي براي تلاش ۴ روزه آنان در بررسي صلاحيت وزراي پيشنهادي و همه کساني که به عنوان موافق و مخالف وزرا سخنراني کردند، اظهار داشت: نمايندگان مجلس به هر حال در چارچوب قانون حرکت کرده و نظر آنها هر چه بوده براي ما محترم است.

دکتر روحاني افزود: ما به قانون و مجلس که برآمده از مردم و قانون است احترام مي‌گذاريم.

رييس‌جمهور با تقدير از همه وزرايي که در اين مقطع مسئوليت را قبول کرده و به کمک دولت آمده‌اند، اظهار داشت: وزراي محترم در جلسات مجلس بسيار منطقي سخن گفته و به سوالات پاسخ دادند که رعايت ادب و اخلاق آنها قابل تقدير است.

در اولين جلسه هيات دولت پس از سخنان دکتر روحاني منشور اخلاقي دولت تدبير و اميد توسط دکتر نهاونديان رييس دفتر رييس‌جمهور و سرپرست نهاد رياست جمهوري قرائت شد و پس از آن اعضاي دولت در پيشگاه قرآن کريم سوگند ياد کردند تاهمواره در دوران مسئوليت خود به منشور اخلاقي دولت «تدبير و اميد» متعهد بوده و همه توان خود را در راه ايفاي وظيفه خود بکار گيرند.

در ادامه جلسه امروز هيات وزيران تبادل نظر پيرامون دستور کار دولت صورت گرفت که اخبار آن متعاقباً اعلام خواهد شد.

رئيس‌جمهور در جمع خبرنگاران گفت: مشکلی برای تامین کالاهای اساسی در ماههای آینده نخواهیم داشت

همچنین حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی بعداز ظهر امروز در پایان اولین جلسه هیئت دولت با حضور در جمع خبرنگاران گفت: دولت اولین جلسه خود را برگزار کرد و بدین وسیله حماسه سیاسی مردم با این قدم تکمیل شد.

وی افزود: در این جلسه منشور اخلاقی دولت تدبیر و امید قرائت شد، وزرا و معاونین این منشور را امضاء کردند و همه آنان نیز قسم نامه را در پیشگاه قرآن کریم قرائت کردند.

رئیس جمهور با بیان اینکه دستوراتی که در اولین جلسه هیئت دولت در نظر گرفته شده بود مورد بررسی قرار گرفت، تصریح کرد: درباره تامین کالاهای اساسی مردم تصمیماتی اتخاذ شد که به حمدالله مشکلی برای تامین کالاهای اساسی در ماه های آینده برای مردم نخواهد بود و تصمیمات لازم در این رابطه نیز به خوبی اتخاذ شد.

حجت الاسلام و المسلمین دکتر روحانی در ادامه سخنان خود با اشاره به قول خود مربوط به برطرف شدن مشکل دریاچه ارومیه گفت: در این جلسه کارگروهی تحت عنوان کارگروه نجات دریاچه ارومیه زیرنظر وزیر نیرو تشکیل شد که ظرف دو سه ماه آینده این گزارش را تقدیم خواهیم کرد.انتهاي پيام/۵۰۸۲
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۶۱۲۱


ارسال