يکشنبه ۵ بهمن ۱۳۹۹ ,24 January 2021
14
Share/Save/Bookmark
۶
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۳ ساعت ۱۱:۲۷
شهریاری در نطق میان دستور:
نگرانیم اتفاقات موصل در سیستان و بلوچستان رخ دهد/خانم ابتکار به جای کار سیاسی برای تالاب هامون فکر اساسی کند
 
نماینده مردم زاهدان در مجلس گفت: مردم این استان مهاجرت کردند و استان در حال تخلیه شدن است، مسئولان کشوری گفته اند این استان تنگه احد است، اما آن را حفظ نکردند.
به گزارش سرویس سیاسی عصر هامون، حسینعلی شهریاری، نماینده مردم زاهدان در جلسه علنی روز سه‌شنبه مجلس شورای اسلامی در نطق میان‌دستور با اشاره به اینکه امروز مذاکره‌کنندگان هسته‌ای کشورمان در مسقط با استکبار جهانی و آمریکای خونخوار که دستش به خون مظلومان آلوده است، مذاکره می کنند، گفت: از مذاکره‌کنندگان می خواهیم منافع ملی را حفظ و خطوط قرمز را رعایت کنند، ما به چیزی جز خطوط قرمز رأی نمی دهیم.
وی افزود: متاسفانه در چند هفته اخیر برخی جوسازی‌ها علیه طرح امر به معروف و نهی از منکر صورت گرفت، در حالی که انتظار داریم امت مسلمان به این فریضه عمل کنند.
این نماینده مجلس ادامه داد: در هفته های گذشته بخاطر مساله اسیدپاشی در کشور غوغا راه انداختند، رئیس جمهور در هیات دولت در این باره جلسه تشکیل داد. گروهی از نمایندگان مجلس مسئول بررسی آن شدند، اما دریغ از یک جلسه در هیات دولت درباره وضعیت امنیتی سیستان و بلوچستان که تعداد زیادی از عزیزان ما شهید شدند.
شهریاری گفت: آقای رئیس جمهور که می‌گوید آرام نمی گیرم تا کسی که اسیدپاشی کرده، مشخص شود، امیدواریم چند وقت بی‌خواب شوند تا نشان دهند نگران مساله سیستان و بلوچستان هستند.
نماینده مردم زاهدان افزود: نگرانیم که در این استان اتفاقاتی که در موصل رخ داده، بیفتد که آن وقت دیگر دیر است، آقای رئیس جمهور عنوان کردند که به مسائل امنیتی آگاه هستم، پس اگر آگاهید چرا فکری برای آن نمی کنید؟
وی افزود: تا کی باید مردم شاهد به دوش کشیدن جنازه عزیزانشان باشند و کسی حتی جرأت نکند تشییع جنازه در این شهر به طور باشکوه برگزار کند؟ شورای عالی امنیت ملی و دولت باید در این باره فعال شوند و برای مساله امنیت سیستان و بلوچستان فکر اساسی کنند.
این نماینده مجلس تصریح کرد: دولت ها در دو سه دهه اخیر هر وقت به دم انتخابات رسیدند، قول دادند، اما قول‌هایشان عملی نشد، 600 میلیارد تومان برای گازکشی در سیستان از سوی مجلس تصویب شد، اما در حال حاضر تنها استانی که در آن گاز نیست، سیستان و بلوچستان است.
وی با اشاره به اینکه قرار بود منطقه آزاد سیستان از سوی دولت مورد بررسی قرار گیرد، اما هنوز اقدامی صورت نگرفته، بیان کرد: مردم این استان مهاجرت کردند و استان در حال تخلیه شدن است، مسئولان کشوری گفته اند این استان تنگه احد است، اما آن را حفظ نکردند.
نماینده زاهدان با اشاره به مشکلات زیست محیطی سیستان بلوچستان خاطر نشان کرد: خانم ابتکار به جای کار سیاسی برای تالاب هامون فکر اساسی کند، مگر مردم سیستان و بلوچستان جزء این کشور نیستند.
انتهای پیام/ 7250
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۶۱۲۴۲
مرجع : مهر


ارسال
۱۳۹۳/۰۸/۲۰ ۱۴:۵۸
هيچ كس به فكر اين استان نيست وهمه منافع جناحي خود دنبال مي كنند حتي شما اقاي شهرياري واقعا چرا تنها استاني هستيم كه گاز ندارد.مردم در زمستان مصيبت دارند وهيچ كس بفكر گاز رساني نيست چرا در استاني بمانيم كه مي ترسيم به مسجد زمان عزاداري برويم ونمايندگاني كه بيشتر از انكه بفكر مردم باشند بفكر فاميل خويشند.
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۳/۰۸/۲۰ ۲۰:۵۲
یه مرد بود یه مرد.............
 
احمد
۱۳۹۳/۰۸/۲۱ ۰۷:۱۳
دمت گرم دکتر جون زدی تو خال
خطری که تو ایران هست به مراتب بیش تر از داعشه
 
سیستونی
۱۳۹۳/۰۸/۲۱ ۰۷:۳۶
نمایندگان دیگرخواب بودن
 
علی
۱۳۹۳/۰۸/۲۱ ۰۷:۳۹
با تدبیری که دولت تدبیر و امید برای این استان اندیشیده اند سرنوشتی بالاتر از این هم نمی توان برای این استان خصوصا منطقه سیستان پیش بینی کرد هنوز یادمان نرفته است که در حالی که مردم رنج کشیده سیستان با اشتیاق فراوان در سفر آقای روحانی منتظر منطقه آزاد اعلام شدن سیستان بودن هیج خبری نشد و در عوض طرحهای بزرگ عمرانی برای مناطقی تصویب شد که نیاز چندانی نداشت آقای شهریاری هرچقدر هم فریاد بزنی فریادت شنیده نخواهد شد در عوض تنها کسی که محکوم می شود شما هستید .
سخنان دکتر شهریاری فریاد سکوت مردم مظلوم سیستان هست
 
محمد
United States
۱۳۹۳/۰۸/۲۱ ۰۹:۵۱
بچه استان هرمزگان هستم شرکتهای بزرگ نفت وگاز باماده کیلومتر هم فاصله نداره گاز نداریم یک نماینده ای داریم که زبان نداره برادر من انگار طلبکاری یادت رفته که این کشور حق همه مردم ایرانه خداراشکرکنیم ازهمین که هستیم بدتر نیستیم اگه خودت رئیس جمهور بودی الگویی داری که ماهم بخوایمش
 
علی
۱۳۹۳/۰۸/۲۱ ۱۵:۱۳
دمت گرم
 
۱۳۹۳/۰۸/۲۲ ۰۱:۵۴
دوست من جناب شهریاری الان نطقش باز شده یا زمان دکتر احمدی نژاد راستی دکتر دیگه 8سال شهرتونو مث دسته گل کرده چرا اه و فغان میکنی بزار روحانی جایی که دکتر اونجا کاری نکرده سرمایه گداری کنه اینجوری حق هم پایمال نمیشه نه
 
بلوچ
۱۳۹۳/۰۸/۲۱ ۱۷:۴۳
ببخشین یه نفر از آقای دکتر شهریاری بپرسه اینا فقط مشکلات سیستان بود از بلوچستان چه خبر؟ ... اینجا همه چیز ارومه.....
 
۱۳۹۳/۰۸/۲۲ ۱۳:۵۴
بله كه ارومه جووناي ماروميكشين
 
۱۳۹۳/۰۸/۲۱ ۲۱:۲۷
خدا خیرت بده دکتر شهریاری
 
۱۳۹۳/۰۸/۲۱ ۲۱:۳۹
مسائل قومی ومذهبی را علم سیاسی نکنید
ماهم در استان لرستان صد درصد شیعه ایم ولی بعضی مناطق سردسیر گاز نداریم پر آب ترین استانیم ولی بعضی مناطق آب خوردن نداریم بیشترین وبیکارترین استان کشوریم
خانه ای نیست که جوان بیکار نداشته باشد
 
۱۳۹۳/۰۸/۲۲ ۰۱:۵۱
جناب زاهدی قبلا کجا بودی با رییس محیط زیست جناب احمدی نژاد چند بار تذکر دادی چرا الان ...دنیا
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۳/۰۸/۲۳ ۰۶:۴۴
اقای دکتر شهریاری واقای دکتر سید باقر حسینی وخانم دکتر عالی شما که حرفتون به مسئولین میرسه حواستون به پناگاه محکم برای تروریستها باشه