دوشنبه ۴ شهريور ۱۳۹۸ ,26 August 2019
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۳ ساعت ۱۰:۲۹
سرپرست دفتر مطالعات و برنامه‌ریزی دادگستری سیستان و بلوچستان:
اعتقاد به پیشگیری از جرم باید در باورمان نهادینه شود
 
سرپرست دفتر مطالعات و برنامه‌ریزی معاونت پیشگیری از وقوع جرم دادگستری سیستان و بلوچستان گفت: برای اینکه از جرم یا آسیبی پیشگیری شود باید اعتقاد به پیشگیری از جرم را در باورمان ایجاد کنیم.
به گزارش سرویس حقوقی و قضایی عصر هامون ،علی‌اصغر کهن‌سال صبح امروز در نخستین کارگاه مدیریت پیشگیری از جرایم و آسیب‌های اجتماعی ویژه مبلغین در مکتب نرجس زاهدان گفت: آموزه‌های دینی یکی از عوامل موثر و کارآمد در پیشگیری از وقوع جرائم به حساب می‌آید و با تاسی از آن می‌توان در کاهش میزان ارتکاب به جرائم و گناه به این مهم دست یافت.
وی با بیان اینکه معاونت پیشگیری از وقوع جرم یکی از معاونت‌های بسیار مهم در قوه قضائیه به شمار می‌آید، افزود: باور ما بر این است برای اینکه از جرم یا آسیبی پیشگیری شود باید اعتقاد به پیشگیری از جرم را در باورمان ایجاد کنیم.
سرپرست دفتر مطالعات و برنامه‌ریزی معاونت پیشگیری از وقوع جرم دادگستری سیستان و بلوچستان با تاکید بر اینکه وظیفه قوه قضائیه پیشگیری از جرم است، تصریح کرد: نباید فراموش کرد که پیشگیری امری فراقوه‌ای و فراحاکمیتی است و همکاری و مشارکت همگانی را می‌طلبد.
کهن‌سال در امر پیشگیری سه سطح را مهم دانست و گفت: سطح یک ناظر بر پیشگیری از انگیزه یا اندیشه شکل‌گیری از جرم یا گناه است و سطح 2 ناظر بر جلوگیری از انجام به فعل رسیدن اندیشه مجرمانه و سطح سوم ناظر بر مباحث حقوقی و پیشگیری از تکرار جرم است.
گفتنی است، در ادامه این کارگاه دکتر شیرازی عضو هیئت علمی دانشگاه سیستان و بلوچستان به بیان یکی از آسیب‌های اصلی جامعه تحت عنوان سوء‌مصرف مواد مخدر و راهکارهای پیشگیری از آن پرداخت.
انتهای پیام/ 9031
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۶۱۲۹۵


ارسال