يکشنبه ۲۲ تير ۱۳۹۹ ,12 July 2020
0
Share/Save/Bookmark
۳
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۳ ساعت ۱۴:۱۳
فرمانده انتظامي استان سيستان و بلوچستان خبر داد:
کشف بیش از 2 تن مواد مخدر در سیستان و بلوچستان/ 40 هزار اتباع بیگانه دستگیر شدند
 
فرمانده انتظامي استان سيستان و بلوچستان از کشف 2 تن مواد مخدر طي سه عمليات جداگانه در دو روز گذشته خبر داد.
به گزارش خبرنگار انتظامی عصر هامون، سردار حسین رحیمی در جمع خبرنگاران در تشریح این خبر اظهار داشت: با تلاش ماموران انتظامي طي دو روز گذشته در شهرستان هاي سراوان ، ايرانشهرو زابل طي سه عمليات جداگانه با قاچاقچيان مسلح، 2 تن و 100 کيلو گرم مواد مخدر تریاک، حشیش، هروئین و مرفین کشف شد.
وی ادامه داد: در این عملیات ها که مهمترین آن عملیات شب گذشته در ارتفاعات شهرستان سراوان بود بیش از 1200 کیلوگرم تریاک هروئین و حشیش از یک محل دپو مواد مخدر که در حال حمل و انتقال ان به مرکزیت کشور بودند کشف و عوامل آن دستگیر شدند.
سردار رحیمی در ادامه تصریح کرد: در عملیات های دیگری که در شهرستان ایرانشهر و زابل در درگیری مسلحانه با قاچاقچیان و اشرار اتفاق افتاد بیش از 530 کیلوگرم مواد مخدر به همراه یک قبضه سلاح جنگی در ایرانشهر و بالغ بر 160 کیلوگرم مرفین که جز موارد نادر است به همراه 20 کیلوگرم تریاک در زابل کشف و 2 نفر نیز دستگیر شدند.
عزاداری های حسینی امسال در کمال امنیت و آرامش برگزار شد
فرمانده نیروی انتظامی سیستان و بلوچستان افزود: یکی از اقدامات برجسته ای که پلیس در ایام محرم داشت برقراری امنیت هیئت های عزاداری در سراسر استان بود که براساس برنامه ریزی های صورت گرفته و با تلاش و هماهنگی های شبانه روزی نیروی انتظامی مراسم عزاداری حضرت اباعبدالله الحسین (ع) در فضای کاملا آرام و با امنیت کامل و با حضور پور شور مردم ولایتمدار استان برگزار شد.
کشف 26 تن مواد مخدر در استان از ابتدای سال تا کنون
سردار رحیمی با تاکید بر اینکه از ابتدای سال تا کنون حدود 26 تن مواد مخدر توسط نیروی انتظامی کشف شد یاداور کرد: حدود 33 باند بزرگ و گروه عمده مواد مخدر به مرکزیت و یا باندهای ترانزیت در استان سیستان و بلوچستان کشف و 1852 نفر از سران اصلی و مرتبطین با این مواد نیز دستگیر شدند.
سردار رحیمی کشف سرقتهای انجام شده در هفت ماهه گذشته استان را بالغ بر 61 درصد خواند و تصریح کرد:  این میزان کشف در مقایسه با مقدار مشابه در سال گذشته که حدود 23 درصد کشف بوده است 37 درصد افزایش داشته است.
وی سرقتهای مسلحانه و استفاده از سلاح را جز خطوط قرمز نیروی انتظامی خواند و خاطر نشان کرد: در هفت ماهه سال 93 نسبت به میزان مشابه در سال گذشته 30 درصد افزایش کشف سلاح در سطح استان سیستان و بلوچستان انجام شده است.
40 هزار اتباع بیگانه دستگیر شدند
وی در بخش دیگری از سخنان خود  گفت: از 15 روز قبل طرح برخورد با اتباع بیگانه با توجه به ممنوعیتی که در سطح استان سیستان و بلوچستان وجود دارد در دستور کار قرار گرفته است و تا کنون حدود 40 هزار اتباع بیگانه توسط نیروی انتظامی دستگیر و طرد شدند.
وی با تاکید بر اینکه کشف و دستگیری مجرمین به طور جدی در دستور کار پلیس قرار دارد ادامه داد: مجموع مجرمین  و متخلفین در رابطه با جرایم مختلف از نظر تعداد دستگیر شدگان نسبت به میزان مشابه در سال قبل 10 درصد رشد داشته است.
انتهای پیام/9031
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۶۱۳۱۳


ارسال