دوشنبه ۲۰ مرداد ۱۳۹۹ ,10 August 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۰۸:۳۲
قیمت دربی تهران چند است؟
 
سرانجام انتظارها پایان یافت و موعد برگزاری هفتاد و نهمین دربی پایتخت فرا رسید. غروب امروز پرسپولیس و استقلال در نبردی دیگر به مصاف یکدیگر خواهند رفت
به گزارش سرويس ورزشي عصر هامون، سرانجام انتظارها پایان یافت و موعد برگزاری هفتاد و نهمین دربی پایتخت فرا رسید. غروب امروز پرسپولیس و استقلال در نبردی دیگر به مصاف یکدیگر خواهند رفت. این دو تیم اگرچه در لیگ امسال حال و روز خوشی ندارند، اما کیست که نداند جنگ آنها فارغ از تمام معادلات جدولی انجام می‌شود؟ ‌ای بسا هوادارانی که یک پیروزی در دربی تهران را بالاتر از قهرمانی آخر فصل بدانند. در اسپانیا ضرب‌المثلی هست که می‌گوید: «اگر بدون بردن ال‌کلاسیکو قهرمان شوی، یعنی هیچ کاری نکرده‌ای.» و شاید همزادان ایرانی ماتادورها هم چنین نگاهی به دربی تهران داشته باشند. به هر حال اما عقربه‌های ساعت به عدد شش که برسند، سوت یدالله جهانبازی دود از سر شهر بلند خواهد کرد. این روزها در مورد جنبه‌های مختلف دربی تهران مطالب زیادی نوشته شده، اما شاید این صفحه فرصت مناسبی باشد برای ارزیابی قیمت تیم‌ها و بازیکنانی که در این مسابقه به میدان می‌روند. قبل از رفتن سراغ اصل مطلب، ذکر چند نکته ضروری است:

- در این گزارش تنها قیمت 11 بازیکن اصلی و سرمربیان دو تیم محاسبه شده است.  با توجه به شرایط خاص پرسپولیس و استقلال، گمانه‌زنی درمورد ترکیب ابتدایی دو تیم بسیار کار دشواری است، اما ما سعی کردیم محتمل‌ترین ترکیب را مدنظر قرار بدهیم.

- واضح است که قیمت برخی بازیکنان دو تیم به شدت باورنکردنی و پایین‌تر از حد واقعی به نظر می‌رسد، اما به هر حال این اعداد روی سایت سازمان لیگ ثبت شده و ظاهرا چاره‌ای جز به رسمیت شناختن آنها نیست!

لیست قیمت بازیکنان دربی

19 میلیارد، ارزش کل بازی

مطابق آمار و ارقام مندرج در سایت سازمان لیگ، جمع دستمزد 22 بازیکن اصلی و نیز دو سرمربی دربی 79، عدد 18 میلیارد و 883 میلیون تومان را نشان می‌دهد.

 ارزان‌ترین بازیکن دربی

مهدی طارمی ارزان‌ترین بازیکن ثابت دربی 79 خواهد بود، البته اگر درخشان در تصمیمی دور از انتظار او را نیمکت‌نشین نکند. ابتدای فصل که علی دایی طارمی را برای پرسپولیس گرفت، خیلی‌ها این تصمیم را مورد انتقاد قرار دادند.   این بازیکن اما خیلی زود خودش را به ترکیب اصلی تحمیل کرد و حالا با دستمزدی 150 میلیون تومانی، می‌تواند مهم‌ترین بازی عمرش را تجربه کند.

 میلیاردرها به صف

استقلال در این مسابقه چهار بازیکن یک میلیارد تومانی دارد و این در حالی است که پرسپولیس با پنج بازیکن دارای دریافتی بالای 900 میلیون تومان وارد زمین خواهد شد. از قرار معلوم هیات‌مدیره قرمزها در ابتدای فصل جاری انعقاد قرارداد بالاتر از 950 میلیون تومان را ممنوع کرده بود که همین مساله باعث شد بسیاری از عزیزان پشت این رقم متوقف باقی بمانند و از جرگه میلیاردرها خارج شوند!

استقلال، گران‌تر از پرسپولیس

محاسبه آمار و ارقام نشان می‌دهد بازیکنان فیکس استقلال در دربی79، یک میلیارد و 517 میلیون تومان بیشتر از مهره‌های ثابت پرسپولیس پول می‌گیرند. استقلال در لیست کلی بازیکنان امسال و پارسالش هم به مراتب گران‌تر از پرسپولیس بود.

داور 500 هزار تومانی!

بازی میلیاردرها را اما یدالله جهانبازی سوت خواهد زد؛ داوری که بعد از تحمل فشار مرگبار این بازی، 500 هزار تومان دستمزد خواهد گرفت! این البته تعرفه سال گذشته است و زمزمه‌هایی در مورد افزایش صددرصدی این رقم در لیگ چهاردهم به گوش می‌رسید که هنوز رسما تایید نشده است.

انتهای پیام/ 4030
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۶۱۵۷۹
مرجع : فیفا دی


ارسال