يکشنبه ۵ بهمن ۱۳۹۹ ,24 January 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
نایب رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: ساختن امروز ما ثمره سوختن دیروز و امروز بسیجیان است، عزم ملی و مدیریت جهادی که راه را برای خلق اقتصاد مقاومتی و اعتلای فرهنگ کشور هموار خواهد کرد، در سایه آراسته شدن به ارزش‌ها و خصایص اخلاقی و رفتاری بسیجیان تحقق یافته است.
به گزارش سرويس سياسي عصر هامون، حجت‌الاسلام و المسلمین سیدمحمدحسین ابوترابی‌فرد نایب رئیس مجلس شورای اسلامی که در غیاب علی لاریجانی ریاست جلسه علنی امروز یکشنبه 2 آذر را برعهده داشت، در نطق پیش از دستور خود با اشاره به گرامی‌داشت هفته بسیج گفت: بسیج سرآغاز فصلی نو برای چگونه زیستن و چگونه به القای حق شتافتن است.

وی افزود: فرزندان بسیجی امام (ره) که ساغر از دست پیر جماران گرفتند و کام جانشان را با کوثر ولایت شیرین ساختند با الهام از سنت محمدی، سیره علوی، شور حسینی و فقه جعفری راه را شناختند و با اقتدار پیمودند.

حجت‌الاسلام ابوترابی‌فرد تصریح کرد: آنان فاصله حق تا عمل را با پای سر و سرمایه گرانبهای جان پیمودند، شیپور جنگ به احترام مقاومت عاشورایی و جهاد فاتحانه بسیجیان این مردان آهن و آتش سرتعظیم فرود آورد و خاموش شد عبور با بصیرت و اقتدار از فتنه‌ها و خلق حماسه ماندگار خرداد 92 در اوج تهدید و تحریم دشمن از روح بلند و ایمان سرشار و استقامت ستودنی و پیوند ناگسستنی آنان با مقتدای خویش رهبر حکیم انقلاب الهام می‌گرفت.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی ادامه داد: پرچم پرافتخار سرخ کربلا که پیام آور بصیرت و صلابت ایمان و استقامت ایثار و شهادت است امروز در دستان پرتوان بسیجیان به اهتزار درآمده است؛ بسیجیان خوب می‌دانند که در مدرسه عاشورا آموخته‌اند که متاع جان را به کدام مشتری و در کدام بازار باید فروخت.

وی گفت: قله‌های بلند دانش و مرزهای علم در پرتو اراده آهنین، قلب مطمئن، عشق سوزان، پای‌پوش توکل و سلاح ایمان آنان فتح گردید و پیموده شد این موج بلند و توفنده بسیج است که امروز در سراسر دنیای اسلام سیطره استبداد و استعمار را در هم شکسته و راهی نو و برآمده از آموزه‌های حیات بخش قرآن را فرا روی امت اسلام گشوده است.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: ساختن امروز ما ثمره سوختن دیروز و امروز بسیجیان است؛ عزم ملی و مدیریت جهادی که راه را برای خلق اقتصاد مقاومتی و اعتلای فرهنگ کشور هموار خواهد نمود در سایه آراسته شدن به ارزش‌ها و خصایص اخلاقی و رفتاری بسیجیان تحقق یافته است.

وی در پایان خاطر نشان کرد: امیدوارم ما در خانه ملت و همکاران و دوستان‌مان در نهاد اجرایی و نهادهای مدیریتی کشور با احترام و تجلیل و تکریم از بسیجیان روح بلند، ایمان، ارزش‌های والای اخلاقی آنان و آراسته شدن به ارزش‌هایی که شایسته یک انسان مسلمان است در راه گسترش فرهنگ بسیج گام برداریم و ایران اسلامی را به نماد ارزش‌های متعالی اسلام مبدل بسازیم.

انتهای پیام/ 4030
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۶۱۵۸۸


ارسال