شنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۹ ,30 May 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
طبق آخرین گزارش‌های سازمان بهداشت جهانی ، سالیانه 14 میلیون نفر به سرطان مبتلا می شوند که 8.2 میلیون نفر از این افراد با این بیماری جان خود را از دست می دهند.
به گزارش سرويس اجتماعي عصر هامون، این روزها آمارهای مختلفی از شیوع و مرگ با سرطان در کشورمان منتشر می‌شود ، آمارهایی که باعث شد وزیر بهداشت اعلام کند : سونامی سرطان در کشور وجود ندارد.

اما در این خصوص و برای روشن‌تر شدن گفته وزیر بهداشت ، سری به آمارهای جهانی در خصوص ابتلا و مرگ با سرطان در ایران و جهان زدیم.
 
طبق آخرین گزارش‌های سازمان بهداشت جهانی ، سالیانه 14 میلیون نفر به سرطان مبتلا می شوند که 8.2 میلیون نفر از این افراد با این بیماری جان خود را از دست می دهند و در دو دهه آینده آمار مبتلایان به سرطان به 22 میلیون نفر در جهان خواهد رسید.
 
آمار ابتلا و مرگ به سرطان در جهان
 
سری می زنیم به آمار ابتلا و مرگ و میر با سرطان در جهان ، طبق اطلاعیه سازمان بهداشت جهانی  بیشترین آمار ابتلا و مرگ با این بیماری در آمریکای شمالی و کشورهای اروپایی به چشم می خورد ، بر اساس این اطلاعیه در کشورهای آمریکای شمالی در هر یکصد هزار نفر ، 650 نفر به سرطان مبتلا هستند و نزدیک 250  نفر از آن‌ها در سال قربانی این بیماری می شوند
و آمار ابتلا به سرطان در اروپا در هر یکصد هزار نفر 1130 مورد و میزان مرگ با این بیماری هم 500 مورد گزارش شده است.
 
و البته طبق همین اطلاعیه ، سرطان آمار بسیار پایینی در کشورهای غرب آسیا دارد و آمار ابتلا به سرطان در هر یکصد هزار نفر در غرب آسیا 340 مورد بوده و آمار مرگ با این بیماری 200 مورد گزارش شده است.
 
اما آمار گزارش سازمان بهداشت جهانی نشان می‌دهند که ابتلا و مرگ با سرطان در ایران تقریبا در مردان و زنان مساوی است.در کشور ما در هر یکصدهزار نفر مرد حدود یکصد نفر و در هر یکصد هزار نفر زن کمتر از یکصد نفر به سرطان مبتلا هستند و مرگ با این بیماری هم در حدود یکصد مورد در یکصد‌هزار نفر گزارش شده است.
 
البته آمار ابتلا به سرطان در کشورهای آمریکا ، روسیه ، چین ، فنلاند، استرالیا ، هند و بسیاری از کشورهای صاحب‌نام در هر یکصد هزار نفر بالای 300 مورد است که بیشتر از نیمی از این افراد یعنی حدود 200 مورد با سرطان جان خود را از دست می دهند.
 
و این آمار نشان می دهند سونامی سرطان در کشورهای غربی اتفاق افتاده و کمترین میزان ابتلا و مرگ با سرطان در کشورهای غرب آسیا به ثبت رسیده است.
 

فیلم
 
انتهای پیام/ 4030
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۶۱۶۶۲


ارسال