سه شنبه ۱۷ تير ۱۳۹۹ ,7 July 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : شنبه ۸ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۱۳:۳۳
عدم استقبال مسئولین چابهار از مدیر بومی تیم ملی کبدی کشور
 
مدیر فنی تیم ملی کبدی کشور گفت: ورزش بومی و محلی کبدی میراث تاریخی استان ماست .
به گزارش سرویس ورزشی عصر هامون، سعید مقدم بقا در گفت و گوی تفصیلی با خبرنگار چهاربهاران، ضمن تبریک قهرمانی تیم ملی کبدی ساحلی کشور در بازیهای آسیایی اظهارداشت: تیم ملی کبدی ساحلی با شایستگی قهرمان شد و علی رغم حضور تیمهای مطرح دنیا تیم ملی ایران با افتخار قهرمان این دوره از رقابتها شد.
وی سطح کمی بازیهای را بسیار بالا ارزیابی کرد و افزود: تیم ما با میانگین سنی ۱۹ سال در دور اول با تیمهای قدرتمند و با تجربه هند، تایلند میزبان، بنگلادش همگروه بود و بسیاری از کارشناسان پیش بینی حذف ایران را در دور اول بازیها پیش بینی کردند.
مقدم آموزش تاکتیک های به روز، طرح و برنامه کادر فنی، بررسی نقاط ضعف وآنالیز بسیار خوب تیم های حریف را از مهمترین دلایل قهرمانی تیم ملی ذکر کرد و گفت: روحیه  بسیار بالا، همدلی، هماهنگی، انسجام کادر فنی و بازیکنان و از همه مهم تر بازی دلاوران بومی استان رمز موفقیت تیم ملی کبدی در بازیهای آسیایی بود.
عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد چابهار، از استعدادهای بسیار زیاد در استان سیستان و بلوچستان در ورزش کبدی اشاره کرد و بیان کرد: خاستگاه ورزش کبدی در کشور از “سیستان” و به نام کبدی که جزئی از بازیهای بومی محلی منطقه پیشینه قدیمی و طولانی دارد لذا این استان ظرفیت و استعداد بالاقوه ای در پرورش بازیکن دارد و باید برای تقویت این ورزش تلاش کنیم.
وی از درخشش کبدی کاران سیستان در این دوره از بازیها خبر داد و افزود: بدون شک ستاره های تیم ملی مبدی شیر مردان سیستانی بودند و با جاگیری بسیار مناسب در ترکیب تیم نقش پررنگ و تاثیر گذاری در قهرمانی تیم ملی ایفا کردند.
مقدم ادامه داد : بازی حرفه ای و جنگنده هادی اشترک و معراج شیخ مورد توجه بسیاری از تیم ها قرار گرفت بطوریکه تیم های حریف روی آنالیز این دو بازیکن زمان بسیار زیادی را صرف کردند و در حال حاضر این دو بازیکن در سطح اول دنیا شناخته شده اند.
مربی فنی تیم ملی خواستار حمایت مسئولین از بازیکنان تیم ملی شد و تاکید کرد: تیم ملی کبدی ساحلی با بازیکنان حال حاضر ظرفیت قهرمانی جهان را نیز دارد و لازم است مسئولین با حمایت های خود راه را برای پیشرفت و رشد بازیکنان هموار سازد.
وی ضمن گلایه از عدم استقبال مسئولین ورزشی چابهار اظهار داشت: کسب افتخار آن هم در سطح ملی و آسیایی می تواند رهاورد های بسیار خوبی برای رشد و توسعه و پیشرفت ورزش در استان داشته باشد و توجه مسئولین و اشاعه و گسترش و انعکاس این پیروزی ها در توجه مسئولین کشوری در توسعه ورزش استان می تواند تاثیر گذار باشد.
مقدم با اشاره به ظرفیت های این ورزش در استان و اینکه جند سالی است به این رسته پرداخته می شود بیان کرد: ورزش کبدی زیر سایه بی مهری مسئولین استانی قرار گرفته و با وجود استعداد هایی در این رشته ما هنوز یه تیم کامل و منسجم برای رقابتهای داخلی نداریم و بیشتر بازیکنان ما در تیم شهرستان های دیگر بازی می کنند.
مربی فنی تیم ملی از برنامه آینده تیم ملی در استفاده از بازکنان بومی استان خبر داد و خاطر نشان کرد: با توجه به بومی و محلی بودن این ورزش و میراث تاریخی که استان ما در ورزش کبدی دارد حضور بیشتر بازیکنان سیستانی می تواند موفقیت های بیشتری نصیب تیم ملی کبدی کشور نماید.
تیم ملی کبدی ساحلی ایران در دوره گذشته که در سال ۱۳۹۱ در شهر هایانگ چین برگزار شد، موفق به کسب مدال طلای مسابقات شده بود و ملی‌پوشان پرتلاش کشورمان در پوکت تایلند از عنوان قهرمانی خود دفاع کردند.
تیم ملی کبدی کشور در بازیهای پوکت در تایلند و با حضور مدیر فنی و عضو هیئت علمی شهرستان چابهار و دو بازیکن بومی استان مدال طلای این رقابتها را از آن خود کرد و نتایج این بازیها به شرح ذیل است.
ایران ۴۵ – بنگلادش ۳۲ ، ایران ۴۰ – هندوستان ۳۱ ، ایران ۴۷ – تایلند ۲۸ ، بازی نیمه نهایی، ایران ۴۵ – سریلانکا ۳۳، فینال، ایران ۴۰ – پاکستان ۲۶
انتهای پیام/9031
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۶۱۸۷۸


ارسال