يکشنبه ۱۷ فروردين ۱۳۹۹ ,5 April 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۰ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۰۸:۵۷
با دستگیری دلالان گاز؛
مشکل کمبود گاز در سیستان رفع شد
 
با کم شدن سهمیه گاز در سیستان شهروندان با فرا رسیدن فصل سرما با مشکلاتی روبرو شدند و مجبور بوده با هزینه گزاف تر سیلندر گاز مایع خانگی را برای استفاده در مصارف خانگی تهیه کنند
به گزارش سرویس اجتماعی عصر هامون به نقل از اوشیدا، با کم شدن سهمیه گاز در سیستان شهروندان با فرا رسیدن فصل سرما با مشکلاتی روبرو شدند و مجبور بوده با هزینه گزاف تر سیلندر گاز مایع خانگی را برای استفاده در مصارف خانگی تهیه کنند و این روزها بازار دلالان و سودجویان اینگونه نیازمندیهای روزانه شهروندان داغ داغ شده است و به همان نسبت قیمت گاز مایع خانگی در سیستان افزوده می شود و مردم با ابراز گلایه مندی از افزایش قیمت گاز با این معضل دست و پنجه نرم می کنند .
در همین رابطه مرتضی آریایی فر رئیس برنامه ریزی امور اجتماعی فرمانداری ویژه زابل در گفت و گو با خبرنگار اوشیدا با اظهار گلایه از کم شدن سهمیه گاز مایع خانگی در زابل گفت: سهمیه کل زابل در ابتدا 2300 تن بوده که به تدریج کم شد و از 1650 تن به 1197 تن در حال حاضر رسیده است.
وی با بیان اینکه کل سیستان را پوشش می دهیم ،افزود: 6 شرکت در حال حاضر در زابل مشغول فعالیت هستند که از این تعداد سه شرکت متعلق به شهرستانهای زهک،هامون و هیرمند بوده و سه شرکت دیگر در شهر زابل به شهروندان خدمات رسانی می کنند.
آریایی فر ادامه داد: در حال حاضر 38 ماشین در خیابانها و کوچه های شهر زابل خدمات گاز رسانی به درب منازل شهروندان را بر عهده دارند.
وی در پاسخ به سوال خبرنگار اوشیدا مبنی بر علت کم شدن سهمیه گاز مایع در سیستان چه بوده ،بیان کرد: به علت جذب نشدن سهمیه در تابستان از سوی شهر زابل،سهمیه زمستان نیز کم برآورد شده است که البته در این راستا پیگیریها و مکاتباتی با استانداری صورت گرفته است.
بارگیری 70 دستگاه سیلندر گاز مایع راهی سیستان شد
هوشنگ ناظری فرماندار ویژه زابل از دستگیری چندین متخلف و دلال سودجو در این رابطه خبر داد و اظهار داشت: با پیگیریهای که انجام شد و با همکاری نیروی انتظامی چند دلال دستگیر شدند و با بررسیهای انجام شده از یکی از دلالان ،وی فرزند دختر مبتلا به سرطان دارد و خود این فرد نیز معتاد به مواد مخدر بوده و در نتیجه زندگی بسیار اسفناکی داشتند.
فرماندار ویژه زابل گفت: امروز فقط از یک شرکت 18 ماشین سیلندر گاز مایع در سطح شهر عرضه شده است.
وی با بیان اینکه شرکت زرند مشکلی ندارد افزود: با همکاری نیروی انتظامی با این قبیل از دلال ها برخورد جدی خواهد شد و حتی با صاحبان توزیع کننده که مرتکب خلاف شوند نیز برخورد قانونی صورت خواهد گرفت.
ناظری خاطرنشان کرد: مشکلات امروز گاز در زابل نسبت به روزهای قبل کمتر شده است و ان شالله با ورود دستگاههای حامل گاز به سیستان مشکلی در بحث گاز رسانی نخواهیم داشت.
وی در ادامه گفت: با پیگیریهای که صورت گرفته شد سهمیه کم شده زابل به سهمیه قبلی باز خواهد گشت و بحث سوخت و گاز در کل منطقه سیستان با همکاری نیروی انتظامی اجرا و نظارت می گردد.
سیدباقر حسینی، نماینده مردم سیستان در مجلس شورای اسلامی نیز از کاهش سهمیه گاز شهروندان سیستانی خبر می دهد و می گوید: متاسفانه حدود یک هفته پیش متوجه شدیم که شرکت پخش و پالایش نفت و گاز امسال سهمیه گاز مردم سیستان شامل شهرهای زهک، زابل، هامون و هیرمند را کاهش داده است که با توجه به نیاز مردم در فصل سرما، این امر قابل قبول نیست و در همین زمینه نامه ای به معاون وزیر نفت نوشته و این مشکل را پیگیری نمودند.
انتهای پیام/9031
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۶۱۹۷۳


ارسال