دوشنبه ۱۸ فروردين ۱۳۹۹ ,6 April 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۰۷:۱۰
ثبت نام و نام نویسی برای تحویل یک سیلندر گاز!؟
 
مردم شهرستان نیمروز و توابع آن به مشکلات عادت کرده اند و با فرارسیدن فصل سرما کمبود دسترسی به گاز مایع نیزبه سایر مشکلات می افزاید.
به گزارش سرویس اجتماعی عصر هامون به نقل از خیرنیمروز، کمبود گاز در فصول سرد سال به مشکل عدیده و اساسی در شهرستان نیمروز تبدیل شده است.
مردم شهرستان نیمروز و توابع آن به مشکلات عادت کرده اند و با فرارسیدن فصل سرما کمبود دسترسی به گاز مایع نیزبه سایر مشکلات می افزاید.
ثبت نام و نام نویسی دریافت سیلندر گاز در حال انجام است و مردم باید پس از پایان یافتن زمان ثبت نام که قابل تمدید نیز نمی باشد یک هفته صبر کنند تا سیلندرهای گاز از عسلویه بارگیری و در شهرستان نیمروز تخلیه گردد و مردم از شعله های زیبای گاز به فیض برسند.
ای کاش دعا می کردیم تا با کشور دوست و همسایه افغانستان هم پیمان گازی می بستیم تاشاید ازمحل نشت لوله های مسیر انتقال گاز آن هم اگر از سیستان عبور می کرد مردم بهره مند می شدند.
پیشنهاد می کنیم با توجه به تاکید شرکت ملی گاز ایران ، مردم در منزل لباس بیشتری بر تن کنند واز این طریق بتوانند به اقتصاد مملکت کمکی کرده باشند.
خشکسالی نیز مزید بر علت شده تا درخت و درختچه ای هم که به صورت سنتی گرمابخش منازل مردم بود دیگر وجود نداشته باشد والبته چند صباحی پیش باقیمانده آن هم در لورگ باغ خاکستر شد و زغالی هم برای استفاده مجدد برجای نگذاشت.
البته گاوداری نیز بدلیل هزینه مالی زیاد از زندگی مردم رخت بربسته وگر نه پهن آنها دارای قدرت سوختی بسیار زیاد بود ومی توانست خلا کمبود گاز را پر کند.
شایسته است صیادان و کشاورزان بیکار ننشینند ودر بستر هامون به حفر چاه مبادرت ورزند تا شاید به اکتشاف نفت و گاز دست پیدا کنند و از بار هزینه لوله کشی گاز و خروج ارز از سیستان جلوگیری کنند.
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۶۱۹۹۹


ارسال