شنبه ۱۴ تير ۱۳۹۹ ,4 July 2020
0
Share/Save/Bookmark
۶
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۱۳:۰۸
حاشیه نگاری عصر هامون از دیدار اوسط هاشمی با دانشجویان:
از لمپن بازی برخی دانشجویان اصلاح طلب جلوی چشمان استاندار تا سئوالی که هاشمی هیچ وقت پاسخ نمی دهد!
 
علی اوسط هاشمی با حضور در تالار فردوسی دانشگاه سیستان و بلوچستان به ایراد سخنرانی پراخت و به سئوالات برخی از دانشجویان پاسخ داد که با حاشیه های فراونی نیز همراه بود.
به گزارش سرویس سیاسی عصر هامون، شامگاه روز گذشته (26آذر) علی اوسط هاشمی استاندار دولت تدبیر و امید در استان به دعوت انجمن اسلامی دانشجویان پیرو خط امام(ره) و انجمن اسلامی مدرسین دانشگاه سیستان و بلوچستان به تالار فردوسی این دانشگاه رفت تا در نشستی با عنوان چشم انداز استان در دولت تدبیر و امید به سئوالات اساتید و دانشجویان این دانشگاه پاسخ دهد اما این نشست با حاشیه‌های زیادی همراه بود که در زیر می‌خوانیم.
صندلی های خالی تالار فردوسی بدجور توی ذوق می زد
تالار فردوسی دانشگاه سیستان و بلوچستان مانند همیشه مملو از جمعیت نبود و از غلغله دانشجویان و جمعیت ایستاده و مشتاق خبری نبود، صندلی های خالی طبقه دوم هم عجیب توی ذوق می زد، مجری برنامه در ابتدا از معاونت فرهنگی دانشگاه به دلیل ممانعت با نصب بنر این همایش انتقاد کرد، ناگفته نماند چندی پیش حسین مرعشی میهمان اصلاح طلبان استان بود که بنرهای با تصاویر یکی از سران فتنه و نصب آن در سطح شهر مخالفت بسیاری از مردم و دانشجویان زاهدانی را در پی داشت.
اوسط هاشمی در میان کف و هلهله دانشجویان موافق در جایگاه پاسخ به سوالات دانشجویان و اساتید حاضر شد، و با تسلیت فرارسیدن ارتحال پیامبر اسلام(ص) و امام حسن مجتبی (ع) بیان داشت: روز وحدت حوزه و دانشگاه را نیز گرامی می داریم باید تمرین بودن در مسیر جمع را در دانشگاه به بلوغ برسانیم، چنگ اندازی را از هم دور کنیم و تحمل را بالا ببریم.
وی با بیان اینکه بنده گرایش خاصی دارم و به عنوان یک انسان این حقم است، ادامه داد: اختیار را کسی نمی تواند سلب کند چون انسان مختار و آزاد است، نباید نگاهمان مطلق باشد هیچ کس حق ندارد فضای عمومی را به نام جریانی خاص مصادره کند.
در ادامه این مراسم دانشجویی شروع به توزیع برگه های حاوی''57 سئوال انقلابی از استاندار'' کرد اما عده ای به وی حمله ور شدند و مانع این کار شدند برای مدتی جو سالن ناآرام شد، حضور انتظامات در میان دانشجویان و دعوت استاندار به صبر و تحمل به این غائله خاتمه داد.

سئوالات توزیع شده بین دانشجویان مربوط به دلواپسان است
دانشجویی پشت تریبون رفت و با انتقاد شدید از توزیع کنندگان سئوالات انتقادی، این سئوالات را مربوط به دلواپسان دانست و گفت: متاسفانه بازار عده ای که از شرارت ها و ناامنی های این استان سفره ای برای خود پهن کرده اند در دولت یازدهم کساد شده است، استاندار خطاب به این دانشجو گفت بیایید مومنانه با هم برخورد کنیم.
این دانشجو خطاب به استاندار گفت اگر توان مقابله در مقابل این افراد را ندارید به مردم بگویید.
وی در ادامه به انتقادات از عدم تغییر در مدیریت دانشگاه سیستان و بلوچستان پرداخت و گفت: در همین دانشگاه به بهانه اسلامی کردن دانشگاه بلاهای زیادی بر سر دانشجو و دانشگاه آورده اند، ما را دریابید و فدا نکنید.
علی اوسط هاشمی در پاسخ به این دانشجو گفت: بی شک تندروی و بی عدالتی هایی بوده است، ارزیابی بنده از ارتباط بین شخصیت ها و جریانات مختلف استان در طول یک سال حضور در استان مثبت است، باید نگاهمان به منافع ملی معطوف شود، منافع ملی را فدای رفتارهای حزبی نکنیم لازمه کار جمعی تعامل است.
اعتراض دانشجویان در پی چینش گزینشی سئوال کنندگان
دعوت گزینشی از سوال کنندگان و اینکه اکثر آنها اصلاح طلب و موافق دولت بودند، با مخالف تعدادی از دانشجویان همراه بود، انها اعتقاد داشتند تمام سوالات در جهت تعریف و تمجید از دولت و عوامل آن در استان مطرح شد و علی رغم دعوت استاندار در خلال صحبت هایش از منتقدان برای طرح سئوال اجازه مطرح کردن سئوالات به آنها داده نشده است.
در ادامه استاندار سیستان و بلوچستان خطاب به برگزار کنندگان جلسه گفت: به دلیل دیدار با سفیر هند 10 دقیقه بیشتر فرصت ندارد، اما در بین این فریادها و اعتراضات در اجازه ندادن به منتقدان بازهم نام اصلاح طلب دیگری بوسیله مجری قرائت شد.
دبیر انجمن اسلامی پیرو خط امام (ره) و از گروههای اصلاح طلب شخص دیگری بود که در جایگاه پرشس گری قرار گرفت، صحبت های این شخص بیشتر از اینکه جنبه پرسشی داشته باشد، بیانیه ای در تخریب رئیس دانشگاه بود که در جلوی چشمان علیرضا رضوانی قرائت شد.
طرح ادعای فساد مالی رئیس دانشگاه توسط عضو انجمن اسلامی پیرو خط امام (ره)
این دانشجو که با حضور استاندار قوت قلب بیشتری گرفته بود از طرح هیچگونه ادعایی علیه ریاست دانشگاه ابایی نداشت و آزادانه از فساد مالی پروژه های دانشگاه سخن می گفت.
وی با طرح این ادعا که بیشتر بودجه دانشگاه صرف دروغ علیه دولت می شود بیان داشت: انجمن اسلامی تنها تشکل حامی دولت در این داشنگاه است، اما برای اجرای مراسمات این چنینی باید حمایت سه اصولگرا دانشگاه را جلب کنیم.
استاندار در پاسخ به این دانشجو گفت: رئیس دانشگاه تا هنگامی که بر کرسی ریاست این دانشگاه قرار دارد باید در مسیر مطالبات مردم گام بردارند و نگاه او و تیمش باید در راستای سیاست ها دولت باشد.
اوسط هاشمی در ادامه با سخنی کنایه آمیز گفت: دانشجویان عجله نکنید در این مدت وزارت علوم بر جایش استوار نبود، بگذارید وزیر علوم ثبات پیدا کند، برخی از دانشجویان که از این صحبت استاندار برداشت تغییر در راس دانشگاه سیستان و بلوچستان را داشتند، شروع به تشویق هاشمی کردند.
در حالی که استاندار مدام از پایان وقت و عجله خود برای دیدار با سفیر هند سخن می گفت و تا این جای پرسش دانشجویان از علی اوسط هاشمی بحثی چالشی مطرح نشده بود و فردی از منتقدان در جایگاه طرح پرسش حاضر نشده بود، ناگهان در دقایق پایانی اسم یکی از منتقدان قرائت شد و مجری به او تنها یک دقیقه فرصت داد.
سئوالی که استاندار هیچ وقت پاسخ نمی دهد!
این دانشجو با بیان اینکه تشکل انجمن اسلامی دانشجویان پیرو خط امام(ره) از سوی دفتر تحکیم وحدت غیر قانونی است و اصلا نباید به آنها اجازه برگزاری چنین همایشی داده می شد ادامه داد: آقای استاندار موضوع خود را نسبت به فتنه گران مشخص کنید.
وی در پایان گفت: هر چه اینترنت و فضای مجازی را در پی صحبتی از شما در خصوص 9 دی مرور کردیم، به موضع شما در مورد این حماسه مردمی برنخوردیم لطفا تکلیف خود را در خصوص حماسه مردمی 9 دی مشخص فرمائید.
سئوالات این شخص در حالی از سوی استاندار سیستان و بلوچستان پاسخ داده نشد که علی اوسط هاشمی با سعه صدر به سئوالات دیگران دانشجویان پاسخهای تفضیلی ارائه نمود.
گزارش تصویری این خبر را اینجا ببینید
انتهای پیام/ 7250
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۶۲۵۸۳