يکشنبه ۲۲ تير ۱۳۹۹ ,12 July 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱ دی ۱۳۹۳ ساعت ۱۰:۴۸
ضرورت واگذاری سرخابی‌ها به بخش خصوصی
 
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: آزاد شدن بخشی از بودجه دولت و مصرف کردن همان در مجاری دیگر، افزایش بعد نظارتی دولت بر روی باشگاه‌ها و حاکم شدن مدیریت اقتصادی از نمونه فواید واگذاری دو تیم استقلال و پرسپولیس است.
به گزارش سرويس اقتصادي عصر هامون، ایرج ندیمی عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی درخصوص ضرورت واگذاری تیم‌های استقلال و پرسپولیس به بخش خصوصی گفت: قانون اجازه حمایت از باشگاه‌ها به صورت حرفه‌ای را به دولت نمی‌دهد و برای جلوگیری از مشکلات مربوط به حوزه مدیریت این باشگاه‌ها برای واگذاری آنها باید تلاش کنیم تا هم قانون پیاده شود و هم مشکلات مالی آنها برطرف شود.

وی در ادامه بیان کرد: این تیم‌های ورزشی برای تامین درآمدهای خود با مشکل روبرو هستند زیرا بخشی از حقوق مربوط به استادیوم، فدراسیون و مانند آنها می‌رسد و در صورت کمک مالی دولت، گروه‌های دیگر ورزشی اعتراض می‌کنند و موضوعات تبعیض و نابرابری و بی‌عدالتی را مطرح می‌کنند.

عضو کمیسیون اقتصادی در ادامه تصریح کرد: بودجه و قانون بودجه به صراحت حکم داده که باید باشگاه‌ها واگذار شوند و روش‌های آن مورد تایید قرار گرفته است.

وی در ادامه به بیان فواید این واگذاری پرداخت و گفت: آزاد شدن بخشی از بودجه دولت و مصرف کردن همان در مجاری دیگر، افزایش بعد نظارتی دولت بر روی باشگاه‌ها و حاکم شدن مدیریت اقتصادی از نمونه فواید این واگذاری‌هاست.

ندیمی در پایان خاطر نشان کرد: واگذاری باشگاه‌ها به نفع نظام کلان است؛ در کمترین حالت از بسیاری از بی‌فرهنگی‌ها در حوزه تماشا جلوگیری و قابلیت کنترل پیدا می‌شود.

انتهای پیام/4030
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۶۲۷۰۱


ارسال