پنجشنبه ۱۲ تير ۱۳۹۹ ,2 July 2020
0
Share/Save/Bookmark
۲
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۳ دی ۱۳۹۳ ساعت ۰۸:۱۹
مدیر کل پزشکی قانونی سیستان وبلوچستان:
شمار متقاضیان سقط جنین در سیستان و بلوچستان افزایش یافت/ کاهش 11 درصدی مراجعین نزاع به پزشکی قانونی
 
مدیر کل پزشکی قانونی سیستان وبلوچستان از افزایش 43 درصدی متقاضیان سقط درمانی در استان طی هفت ماهه سال جاری خبر داد.
رضا عبدی در گفت و گو با خبرنگار اجتماعی عصر هامون با بیان متقاضیان مجوز سقط درمانی در سیستان و بلوچستان نسبت به سال گذشته 43 درصد افزایش یافته است، اظهار داشت: تعداد صدور مجوز سقط درمانی هفت ماهه امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل که 82 مورد بود، 43 درصد افزایش داشته است.
وی افزود: در هفت ماهه امسال 117 نفر برای دریافت مجوز سقط درمانی به مراکز پزشکی قانونی استان مراجعه کردند که از این تعداد 117 نفر مجوز سقط درمانی دریافت کرده‌اند.
مدیر کل پزشکی قانونی استان خاطر نشان کرد: سازمان پزشکی قانونی کشور و به تبع آن اداره کل پزشکی قانونی استان به عنوان متولی بررسی درخواست‌ها و صدور مجوز سقط درمانی تنها در مواردی که جنین زیر 4 ماه و واجد ناهنجاری های شدید مادرزادی بوده و یا مادر مبتلا به بیماری‌های صعب العلاج همراه با خطر جانی در صورت تداوم بارداری باشد اقدام به صدور مجوز سقط درمانی می كند.

كاهش 11درصدی مراجعين نزاع در هشت ماهه سال جاري
عبدی در ادامه با بیان اینکه در هشت ماهه امسال آمار مراجعين نزاع به مراكز پزشكي قانوني استان سیستان وبلوچستان 11 درصد كاهش يافته است، تصریح کرد: سال گذشته شش هزار و 494 نفر جهت نزاع به مرکز پزشکی قانونی مراجعه کرده بودند که این آمار امسال به پنج هزار و 769 نفر در مدت مشابه سال جاري رسيده است.
وی ادامه داد: از كل مراجعين نزاع در هشت ماهه امسال چهار هزار و 428 نفر مرد و یکهزار و 341 نفر ديگر زن بودند.
وی همچنین آمار مراجعين نزاع به مراكز پزشكي قانوني استان در آبان ماه سال جاري را 535 نفر عنوان کرد.

افزایش 10 درصدی متوفیات ناشی از حوادث رانندگی
مدیر کل پزشکی قانونی استان بیان کرد: در هشت ماهه امسال، 653 نفر در حوادث ترافیکی استان سیستان و بلوچستان جان خود را از دست دادند که اين آمار در مقايسه با مدت زمان مشابه سال گذشته که 594نفر بودند، 10 درصد افزایش داشته است.
وی با بیان اینکه از مجموع تلفات حوادث ترافیکی هشت ماهه امسال در اين استان 133 نفر زن 520 نفر مرد بودند، افزود: بيشترين تلفات حوادث ترافیکی با 463 مورد در جاده‌هاي برون‌ شهري و پس از آن با 126 مورد در جاده‌هاي ‌روستايي، 61 مورد در مسيرهاي درون شهری و سه مورد نامعلوم گزارش شده است.
عبدی با اشاره اینکه مصدومين حوادث ترافیکی هشت ماهه امسال در مقايسه با مدت زمان مشابه سال قبل، هشت درصد کاهش يافته است، عنوان کرد: در هشت ماهه امسال، سه هزار و 631 مصدوم حوادث ترافیکی به اداره کل پزشکي قانوني استان سیستان و بلوچستان و مراکز تابعه مراجعه كردند که از اين تعداد دو هزار و 779 نفر مرد و 852 نفر زن بودند.
 انتهای پیام/9031
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۶۲۷۴۵


ارسال