جمعه ۲ آبان ۱۳۹۹ ,23 October 2020
0
Share/Save/Bookmark
۳
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۴ دی ۱۳۹۳ ساعت ۱۱:۵۱
کارشناس مسائل سیاسی سیستان و بلوچستان:
حکم سران فتنه سنگین تر از حصر خانگی است/سردمداران فتنه 88 باید در دادگاه پاسخگوی خون شهدا باشند
 
کارشناس مسائل سیاسی سیستان و بلوچستان با بیان اینکه حکم سران فتنه سنگین تر از حصر خانگی است، گفت: سردمداران فتنه 88 باید در دادگاه پاسخگوی خون شهدای 88 باشند.
سلطانعلی میر در گفت و گو با خبرنگار سیاسی عصر هامون، با بیان اینکه موضوع فتنه 88 یک برنامه کلی و طراحی شده  بود، اظهار داشت: موضوع فتنه 88 فراتر از حزب، جناح و جریان بود که قبل از انتخابات توسط جریان خارج و اپوزسیون داخل جهت نابودی نظام طراحی شده بود.
وی با اشاره به اینکه جریان 88 یک موضوع انتخاباتی نبود، ادامه داد: جریان فتنه 88 معقوله ای است که به کلیت نظام مرتبط است و ابعاد مختلفی از قبیل کشته شدن بسیاری از مردم ، خسارات مالی، زیر سوال رفتن مقوله امنیت را در پی داشت لذا نباید این مسئله را تقلیل نماییم و تنها با گذشت یک شخص حل شود بلکه دامنه فتنه 88 فراتر از شخص و فرد است لذا با یک شخص و فرد مشکل حل نمی شود .
این کارشناس مسائل سیاسی استان بیان کرد: شبیه این انقلاب و فتنه در بسیاری از کشور های دیگر نیز شکل گرفته بود تحت عنوان انقلاب مخملی که دشمنان اساس نظام را نشانه گرفتند.
9 دی نقطه اتصال همه جریان ها و جناح های کشور بود
میر با بیان اینکه حماسه 9 دی نقطه اتصال و الحاق دو جناح اصلاح طلب و اصولگرا است، افزود: در کشور جمهوری اسلامی دو جناح اصولگرا و اصلاح طلب داریم که با توجه به اهداف خاصی که دارند اشخاص مختلفی به این جناح ها روی آورده اند اما وجه اشتراک هر دو جناح کلیت قانون اساسی، ولی فقیه و نظام و انقلاب است در 9 دی ماه سال 88 این دو جناح چون اصل و کلیت نظام را در حال مخدوش شدن می دیدند در این حرکت مردمی حضور پیدا کردند.
وی ادامه داد: هر چند عده معدودی بودند که در جریان فتنه 88 در جهت ضربه زدن به نظام بودند اما بیشتر افراد این دو جناح در حرکت میلیونی مردم ایران در 9 دی حضور یافتند و حماسه افریدند.
این کارشناس در ادامه با بیان اینکه در حماسه 9 دی مردم ایران حسابشان را از افراد معدودی که قاعده بازی و خطوط نظام را رعایت نمی کردند جدا کردند، بیان کرد: 9 دی آرمان مشترک و نقطه اتصال و الحاق همه جریان ها و جناح ها بود لذا نباید 9 دی را موضوعی جناحی اصولگرا در مقابل اصلاح طلب و یا بالعکس ببینیم.
سردمداران فتنه 88 باید در دادگاه پاسخگوی خون شهدا باشند
میر با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب که با علی مطهری داشتند "اگر ما دادگاه تشکیل دهیم و محاکمه نماییم حکمی که صادر می شود بسیار سنگین تر است " تصریح کرد: در حال حاضر سران فتنه در حصر خانگی به سر می برند و این نشان از اوج عطوفت و رافت نظام اسلامی دارد چرا که جرم این افراد بسیار سنگین است.
وی ادامه داد: افراد به موجب یک قانون وارد گود می شوند لذا باید قاعده قانونی که به انها اجازه حضور در انتخابات را داده بپذیرند و به خود اجازه نمی دادند انتخاباتی که با آن شکوه و عظمت برگزار شد و برای نظام جمهوری اسلامی آبرو جهانی کسب کرد زیر سوال رود .
این کارشناس مسائل سیاسی گفت: انتخابات با شکوهی که در سال 88 آبرو جهانی برای ایران کسب کرد سپس با اقدامات برخی افراد نه تنها حیثیت سیاسی ایران زیر سوال رفت بلکه تعدادی شهید و کشته شدند و خسارات مالی فراوانی وارد آمد نباید به فراموشی سپرده شود و طبیعتا اگر دادگاه و قوه قضاییه تشکیل شود حکمی فراتر از حکم حبس خانگی صادر می نمایند.
وی ادامه داد: چه بسا حکمی که پس از تشکیل دادگاه برای سران فتنه و عاملین این حوادث صادر شود بسیار سنگین تر از حکم حبس خانگی باشد.
وی بیان کرد: لیدرها و سردمداران فتنه 88 باید در دادگاه پاسخگوی خون شهدا، کشته شدگان، خسارات مالی و حیثیت سیاسی ایران باشند.
حماسه 9 دی حرکت ماندگاری در تاریخ جمهوری اسلامی ایران است
این کارشناس سیاسی با بیان اینکه حماسه 9 دی عکس العمل و حرکت سریع و به موقع مردمی بود، بیان کرد: از ویژگی های حماسه 9 دی حضور بارز نسل سوم انقلاب بود کسانی که زمان انقلاب وجود نداشتند اما حضورشان در حماسه نهم دی ماه قابل توجه بود.
وی در ادامه با بیان اینکه 9 دی روز بصیرت، بینش، آگاهی و بلوغ سیاسی مرم ایران است، گفت: حماسه 9 دی میثاق با رهبری و نقطه عطفی همانند 22 بهمن 57 و 15 خرداد 42 است.
میر بیان کرد: حماسه 9 دی پیامدهایی چون آشکار شدن برخی چهره های به ظاهر نخبه ، شکست تئوری انقلاب های مخملی، آشکار شدن جریان فتنه با خارج از کشور و جنگ نرم در پی داشت.
وی در پایان 4 عامل حماسه 9 دی را باور های دینی مردم ، نقش تعیین کننده ولایت ، بصیرت و اقدام به موقع مردم و عاشورای حسینی عنوان کرد و اظهار داشت: حماسه 9 دی حرکت ماندگاری در تاریخ است که نماد همبستگی، مجاهدت، جانفشانی و میثاق ملت ایران با رهبری است.
انتهای پیام/9031
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۶۲۸۲۲


ارسال