دوشنبه ۱۳ مرداد ۱۳۹۹ ,3 August 2020
0
Share/Save/Bookmark
۲
تاریخ انتشار : شنبه ۶ دی ۱۳۹۳ ساعت ۱۳:۱۶
در گفت و گو عصر هامون با سران طوایف اهل سنت مطرح شد؛
فتنه 88 با مدیریت مستقیم دشمنان قسم خورده نظام در کشور پی ریزی شد/9 دی مهر تاییدی بر علاقمندی ملت به نظام جمهوری اسلامی ایران است
 
سران طوایف اهل سنت سیستان و بلوچستان در گفتگو با عصر هامون نظرات و دیدگاه های خود را در خصوص حماسه 9 دی بیان کردند.
به گزارش خبرنگار سیاسی عصر هامون، سران طوایف اهل سنت سیستان و بلوچستان در گفت و گو با خبرنگار سیاسی این پایگاه خبری نظرات و دیدگاه های خود را در خصوص حماسه 9 دی ماه بیان کردند که در زیر گزیده ای از این گفت و گو را می خوانید:
فتنه 88 با مدیریت مستقیم دشمنان قسم خورده نظام در کشور پی ریزی شد

سردار براهوئی در گفتگو با عصر هامون ضمن گرامیداشت فرارسیدن سالروز 9 دی اظهار داشت: حضور مردم در نهم دی 88، حادثه کوچکی نیست که بتوان به راحتی از آن عبور کرد، آن حرکت عظیم و ماندگار مردمی، شبیه حرکت بزرگ ملت در روزهای اول انقلاب است و باید تلاش شود در سالگرد این حماسه، ابعاد مختلف حضور میلیونی مردم بررسی شود.
وی ادامه داد: مردم با حضور میلیونی در نهم دی ماه جواب دندانشکنی به سران فتنه و بدخواهان نظام دادند و این حماسه برای همیشه در تاریخ ملت ایران ثبت خواهد شد.
بزرگ طایفه براهوئی با بیان اینکه بعد از چندین سال گروهی سعی در تطهیر این افراد را دارند و می خواهند برخی از سران فتنه را دوباره به صحنه سیاسی کشور برگردانند گفت: قوه قضاییه باید یا صلابت با این افراد برخورد کند وقت آن رسیده است که پرونده موسوی و کروبی برای همیشه بسته شود.
وی افزود: دشمن برای براندازی نظام از سالها قبل اقدام به طراحی انقلاب مخملی کرده بود، برکسی پوشیده نیست که طراح اصلی فتنه 88 دشمن بود البته تنها طراح نبود و اجرایی آن را نیز عهده دار بود.
9 دى برخواسته از بصیرت، دشمن شناسی و وقت شناسی مردم آگاه ایران است
بزرگ طایفه شهنوازی در گفتگو با خبرنگار سرویس سیاسی عصر هامون اظهار داشت: نهم دی روز خروش مردم با بصیرت ایران علیه توطئه غربی ها علیه نظام جمهوری اسلامی ایران بود که با تدبیر رهبری شکستی بزرگ به دشمن تحمیل شد.
وی ادامه داد: روز نهم دى برخواسته از بصیرت، دشمن شناسی و وقت شناسی مردم آگاه ایران است که آگاهانه در صحنه حضور یافتند و دشمنان نظام را بهت زده کردند.
سرطایفه شهنوازی ضمن تاکید به برخورد قاطع قوه قضاییه با سران فتنه بیان داشت: 5 سال از ناآرامی های سال 88 گذشت اما افرادی که بالاترین خیانت ها را در حق نظام و مردم انجام دادند محاکمه نشدند.
وی بیان داشت: حصر خانگی لطف نظام به موسوی و کروبی بوده است، سران فتنه به جای دفاع و تبرئه باید برائت بجویند و افرادی که از فتنه گران حمایت و آنها را تبرئه می کنند باطن خودشان را نشان می‌دهند مردم به خوبی ذات اینها را می‌شناسند.
ریشه فتنه 88 در دست آمریکا و انگلیس بود
محمد شاهوزهی سر طایفه شاهوزهی در گفتگو با عصر هامون ضمن گرامیداشت فرارسیدن پنجمین سالگرد 9 دی اظهار داشت: یکی از بزرگترین آسیب های فتنه 88 افراطی کردن امور و منطق زدایی از آن بود و باعث شد خواسته غیرقانونی برخی از افراد به کف خیابان ها کشیده شود.
وی ادامه داد: اگر در جریان اعلام آرای موسوی قانون شکنی نمی کرد و زودتر از موعد خود را به عنوان پیروز انتخابات اعلام نمی کرد شاهد اتفاقات سال 88 نبودیم سران فتنه راهی را انتخاب کردند که برای همیشه از سوی مردم طرد شدند.
بزرگ طایفه شاهوزهی با بیان اینکه ریشه فتنه در دست آمریکا و انگلیس بود ادامه داد: اکنون زمان آن رسیده است که دستگاه قضایی با اقدامی قاطع به پرونده اخلالگران آرامش کشور رسیدگی کند.
9 دی مهر تاییدی بر علاقمندی ملت به نظام جمهوری اسلامی ایران است
سردار احمد رودینی بزرگ طایفه اهل سنت رودینی در گفت و گو با خبرنگار عصر هامون با بیان اینکه حماسه ۹دی نماد پیوند ناگسستنی ملت با ارزش‌های انقلاب است، گفت: مردم در 9 دی با حضور حماسی خود در صحنه، انقلاب اسلامی را بیمه کردند و حاصل 20 سال تلاش، برنامه ریزی و سرمایه گذاری آمریکا، انگلیس و اسراییل را در زمینه توطئه چینی علیه نظام بر باد دادند.
وی ادامه داد: 9 دی روز بصیرت، اعجاز و تجدید میثاق با امام راحل (ره) و رهبر معظم انقلاب بود.
سردار رودینی خروش مردمی و دشمن‌شکن روز ۹ دی ، مهر تاییدی بر علاقه‌مندی ملت به نظام جمهوری اسلامی و ارزش‌های انقلاب دانست و عنوان کرد: حضور گسترده مردم در دی 88 بار دیگر فتنه و توطئه دشمنان را خنثی و با این حضور گسترده و اتحاد و همدلی بار دیگر جهان را مبهوت ساختند.
فتنه 88 با درایت رهبر انقلاب و هوشمندی مردم ایران در نطفه خفه شد
سردار حلیم گمشادزهی بزرگ طایفه گمشاد زهی در گفت و گو با خبرنگار سیاسی عصر هامون اظهار داشت: ملت ایران با برگزاری راهپیمایی باشکوه 9 دی، ضمن اثبات بصیرت و ولایتمداری خود، دسیسه ها و ترفندهای شوم دشمنان داخلی و خارجی را نیز نقش بر آب کرد.
وی افزود: اگر فتنه 88 در کشور دیگری روی می داد، ساختار اداری و سیاسی آن کشور دچار مشکلات جدی می شد، اما این غائله با درایت رهبر معظم انقلاب اسلامی و بصیرت و هوشمندی مردم ایران در نطفه خفه شد.
گمشادزهی با بیان اینکه اگر کسانی از روی عمد و دشمنی خواسته باشند از فتنه 88 طرفداری کنند، خائن به ملت و کشور هستند تصریح کرد: روز ۹ دی می‌تواند نمادی برای وحدت و یکپارچگی در تمام زمینه‌ها از جمله اتحاد قومی و مذهبی باشد.
حماسه 9 دی متعلق به تمام مردم وهمه دلسوزان به نظام وانقلاب اسلامی است
سردار عثمان نوتی زهی بزرگ طایفه نوتی زهی در گفت و گو با خبرنگار عصر هامون اظهار داشت: 9 دی یک واقعه فراموش نشدنی است که مردم با تمام وجود مقابل توطئه گران که از جانب آمریکا و اسرائیل حمایت می شدند ایستادند.
وی 9 دی را روز بصیرت ملت و روز یأس دشمن دانست و افزود: دشمن همیشه به انتخابات به عنوان یک ظرفیت برای به هم ریختن انسجام داخلی نگاه می کند لذا ما همیشه باید یاد بگیریم که در تمام شئون جامعه و به خصوص در انتخابات، قانون فصل الخطاب باشد.
بزرگ طایفه نوتی زهی باتوجه به تاکید مقام معظم رهبری مبنی براینکه نباید گذاشت چراغ حماسه 9 دی خاموش شود باید هرساله این آیین با شکوهتر برگزار شود، بیان کرد: حماسه 9 دی متعلق به هیچ گروه وجناح خاصی نیست این حماسه متعلق به تمام مردم وهمه دلسوزان به نظام وانقلاب اسلامی وبا بصیرت و ولایت مدار ایران اسلامی است.
نوتی زهی با تاکید به پیام حماسه ۹ دی برای ملت‌های جهان افزود: در سطح بین‌المللی مردم ایران نشان دادند که همواره با وحدت‌کلمه و پشتیبانی از رهبرانقلاب می‌توانند در فتنه‌ها و دسیسه‌های دشمن غالب شوند.

انتهای پیام/ 7250
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۶۲۹۰۴


ارسال