يکشنبه ۴ آبان ۱۳۹۹ ,25 October 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به این که کسی امروز جرات تعرض به ایران را ندارد، گفت: جنس مخاطرات تفاوت کرده است و امروز کشوری در دنیا جرات تعرض به ایران را ندارد چرا که ایران با ظرفیت‌های نیروهای مسلح خود می‌تواند آن کشور را در باتلاق خود گرفتار کند.
به گزارش سرويس سياسي عصر هامون، علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی دقایقی قبل در اولین همایش مجلس و دفاع مقدس گفت: موضوع دفاع مقدس و حفظ ارزش‌های آن موضوعی بسیار محرز برای کشور است.

وی افزود: دفاع مقدس یک برهه طلایی از درخشندگی را در وجود خود دارد که این مسیر با همت همه مردم میسر شده است.

رئیس مجلس شورای اسلامی ادامه داد: دفاع مقدس یک موضوع حیاتی بوده و یکی از راز‌هایش این است که نیروهای مسلح در دوران دفاع مقدس کاملا آبدیده شده‌اند.

علی لاریجانی با بیان اینکه صیانت از ظرفیت‌های دفاع مقدس یک ماموریت خاص برای سایر بخش‌ها ایجاد می‌کند، گفت: اولین نکته در این مسیر حفظ بنیه دفاعی کشور است،‌ چرا که نیروهای مسلح ظرفیتی دارند که مشاهده شد چه طور می‌توانند امنیت در منطقه را فراهم کنند.

لاریجانی بیان داشت: نیروهای مسلح کشور تعبیر کننده خطرات در منطقه بوده‌اند و توانستند در مشکلات تروریستی منطقه به عراق کمک کنند.

وی افزود: وقتی دولت عراق از ما تقاضای کمک در حل مشکلات کشورشان را داشت ایران بود که توانست جلوی تروریست‌ها را بگیرد و آرامش در عراق را ایجاد کند.

رئیس مجلس شورای اسلامی ادامه داد: عملکرد صحیح نیروهای مسلح در کشور عراق باعث شد تا عراق در مقابل تروریست‌ها ایستادگی کند.

لاریجانی در ادامه با اشاره به سفرهای اخیر خود به کشورهای فلسطین، لبنان، عراق اظهار داشت: در این سفرها مسئولین کشورهای میزبان از ما تشکر داشتند که ایران به موقع وارد عمل شده تا ایستادگی منطقه در مقابل تروریست‌ها فراهم شود.

وی در ادامه با اشاره به این که کسی امروز جرات تعرض به ایران را ندارد، اظهار داشت: جنس مخاطرات تفاوت کرده است و امروز کشوری در دنیا جرات تعرض به ایران را ندارد چرا که ایران با ظرفیت‌های نیروهای مسلح خود می‌تواند آن کشور را در باتلاق خود گرفتار کند.

رئیس مجلس شورای اسلامی افزود: جنس مخاطرات در منطقه عوض شده و بی‌شک داشتن یک نیروی مسلح با بنیه قوی موضوعی مهم است.

رئیس قوه مقننه در ادامه با اشاره به سخنانی که در زمینه تقویت بنیه دفاعی می‌زنند، اظهار داشت: شاید حرف‌هایی که در صحنه‌های جهانی مطرح می‌شود، خوب باشند اما ما باید واقعیت‌ها را توجه کنیم و آن‌ها را درک نماییم، چرا که داشتن بنیه دفاعی نه تنها کمک به مسائل جمهوری اسلامی است، بلکه برای منطقه نیز داشتن چنین بنیه دفاعی مهم است.

وی در ادامه خطاب به رئیس فراکسیون دفاع مقدس گفت: اگر فراکسیون دفاع مقدس می‌خواهد خروجی مناسبی داشته باشد، باید بودجه دفاعی را مورد ارزیابی قرار دهد و به تقویت بنیه نیروهای مسلح توجه کند که تاکنون تلاش‌های خوبی در این زمینه صورت گرفته است و باید به دنبال این باشیم تا مشکلات موجود برطرف شود.

رئیس مجلس شورای اسلامی به حفظ آثار دفاع مقدس اشاره کرد و گفت: در حفظ آثار دفاع مقدس آسیب‌هایی دیده‌ایم و باید به آن توجه ویژه کنیم، چرا که حفظ آثار دفاع مقدس باعث تداوم روحیه جهادی و حماسی در کشور می‌شود و تجربیاتی که ما در دوران دفاع مقدس بدست آورده‌ایم تجربیات باارزشی است و کارهایی که در این برهه انجام شده تحول برانگیز است.

وی در اولین همایش مجلس و دفاع مقدس در ادامه به طرح تشکیل موزه‌های دفاع مقدس در سطح کشور اشاره کرد و گفت: تاسیس چنین موزه‌هایی برای صیانت روحیه دفاع مقدس بسیار مهم است و چیزی که برای کشور مهم است داشتن روحیه حماسی است.

انتهای پیام/4030
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۶۳۰۳۳


ارسال