شنبه ۱۷ خرداد ۱۳۹۹ ,6 June 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : دوشنبه ۸ دی ۱۳۹۳ ساعت ۱۲:۵۵
آخرین اخبار از هواپيمای مفقود شده اندونزی+ تصاویر
 
اندونزی می‌گوید هواپیمای ایرآسیا که با بیش از ۱۶۰ سرنشین در مسیر پرواز به سنگاپور مفقود شده، احتمالا به قعر دریا سقوط کرده است.
به گزارش سرويس بين الملل عصر هامون، هواپیمای «پرواز کیو زِد ۸۵۰۱» از شرکت هوایی ایرآسیا روز یک‌شنبه (۷ دی) هنگامی که از شهر سورابایا اندونزی به مقصد سنگاپور در حرکت بود با ۱۶۲ مسافر و خدمه ناپدید شد. 


بامبانگ سوئلیستیو، رئیس مرکز ملی جستجو و امداد اندونزی، در یک کنفرانس خبری گفت: طبق مختصاتی که به ما داده شده است و بررسی‌هایی که نشان می‌دهند محل سقوط احتمالا در دریا بوده، هم اینک فرض بر این است که هواپیما در قعر دریاست.

سولیستیو افزود: فرضیه ابتدایی این است و امکان دارد بر مبنای ارزیابی‌ نتایج تحقیقات، این فرضیه گسترش یابد.

 

سخنان وی در حالی مطرح شد که مقامات وزارت حمل‌ونقل اندونزی صبح دوشنبه از ادامه عملیات تجسس برای یافتن هواپیمای مفقودشده بعد از توقف شبانه خبر دادند.

عملیات تجسس با تاریک شدن هوا و به علت هوای بسیار ابری متوقف شده بود.

بنا به اعلام جاکارتا، ۱۲ کشتی نیروی دریایی، پنج فروند هواپیما، سه بالگرد و چند ناو از اندونزی به منظور مشارکت در عملیات تجسس و نجات به منطقه اعزام شده‌اند.

 


در همین حال هواپیماها و کشتی‌های مالزی و سنگاپور نیز در این عملیات مشارکت دارند.

هواپیمای مسافربری A۳۲۰-۲۰۰ ایرآسیا پس از پرواز، درخواست هدایت در مسیری غیرعادی کرد اما ارتباط خود را با برج مراقبت از دست داد.

شرکت هوایی ایر آسیا می‌گوید خلبان «پرواز QZ۸۵۰۱» به علت شرایط بد جوی خواستار تغییر مسیر هواپیما شده بود که ۴۲ دقیقه پس از بلند شدن از باند فرودگاه سورابایا ارتباط آن قطع شد.

تونی ابوت نخست وزیر استرالیا روز دوشنبه اعلام کرد ناپدید شدن هواپیمای شرکت هواپیمایی ایرآسیا برفراز دریای جاوه شرایط مشابهی با حادثه ناپدید شدن پرواز ام اچ 370 شرکت هواپیمایی مالزی ایرلاینز در ماه مارس گذشته ندارد.

تونی ابوت گفت : به نظر من این اشتباه بزرگی است که ناپدید شدن هواپیمای شرکت هواپیمایی ایرآسیا را با هواپیمای مالزی ایرلاینز مشابه دانست.

وی تاکید کرد موضوع ناپدید شدن پرواز ام اچ 370 مالزی یکی از مرموزترین پرونده های موجود است و به نظر نمی رسد درباره ناپدید شدن هواپیمای ایرآسیا معمای خاصی وجود داشته باشد.

نخست وزیر استرالیا گفت این هواپیما در برنامه پروازی معمولی در حرکت بوده که ظاهرا با وضعیت نامساعد جوی مواجه و دچار حادثه شده است. 

به گزارش رسانه‌های محلی، ۱۴۹ اندونزیایی، سه تبعه کره جنوبی، یک انگلیسی، یک مسافر اهل مالزی و یک سنگاپوری از جمله سرنشینان هواپیمای مفقودشده ایر آسیا هستند.  خدمه این هواپیما نیز یک فرانسوی و 6 اندونزیایی بوده‌اند.

خلبان هواپیما

 
 
 
یک خانواده ده نفره اندونزیایی به طور معجزه آسایی به علت تاخیر در رسیدن به هواپیمای ناپدید شده ایرآسیا که در حال حرکت به سمت سنگاپور بود، از مرگ نجات یافتند.
 
کریستیاناواتی یکی از اعضای این خانواده که 36 سال دارد گفت: 10 نفر از اعضای خانواده وی از جمله خانواده خود و مادرش و خانواده برادر کوچک خود می خواستند تا برای جشن سال نوی میلادی به سنگاپور بروند.
 
این خانواده 10 نفره که 6 تن از آنها افراد بزرگسال و 4 تن از آنها کودک بودند، اقدام به رزرو جا در پرواز ساعت 7:30 دقیقه شرکت ایرآسیا می‌کنند اما ایرآسیا آنها به پرواز 8501 QZ ناپدید شده که دو ساعت قبل از آن به پرواز درمی آمد منتقل می‌کند.
 
 
وی در ادامه می‌گوید: به ما ایمیل‌ هایی فرستادند و تماسهایی در روزهای 15 و 16 دسامبر برقرار کردند تا اطلاع دهند که این تغییرات در پرواز صورت گرفته، اما ما متوجه این تماسها نشدیم.
 
وی سپس می‌گوید: ما به فرودگاه رفتیم تا سوار پرواز ساعت 7:30 دقیقه شویم، اما به ما گفتند که شما تأخیر کرده اید؛ چرا که برنامه پروازی عوض شده و ما نیز عصبانی شدیم.
 
وی سپس در ادامه گفت: همینکه آنها مشغول صدور کارت پروازی جدیدی بودند، ما شنیدیم که این هواپیما سقوط کرده و ما نیز سفر خود را فورا لغو نمودیم.
 
 
 
 
انتهای پیام/4030
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۶۳۰۴۱


ارسال