پنجشنبه ۱ آبان ۱۳۹۹ ,22 October 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
وزیر دادگستری گفت: اگر بازیگران صحنه پایبند به اصول نباشند، انتخابات به میدان فتنه‌گری و دست اندازی و تجاوز تبدیل خواهد شد که متاسفانه در سال ۸۸ ما با این نقطه تاریک مواجه شدیم.

به گزارش سرويس سياسي عصر هامون، حجت‌الاسلام والمسلمین «مصطفی پورمحمدی» شب گذشته با حضور در ویژه برنامه ۹ دی که از شبکه خبر پخش شد، ضمن تبریک فرارسیدن ایام ربیع الاول و حماسه ۹ دی، درباره چگونگی پیدایش فتنه ۸۸ اظهارداشت: حضور قدرتمندانه و هوشمندانه مردم در برابر خط تفرقه و تجزیه و نقشه‌های دشمن را گرامی می‌داریم و ۹ دی روز افتخار و عزت ملت ماست.

وی ادامه داد: انقلاب ما یکی از تاثیرگذار‌ترین انقلاب‌ها در ابعاد داخلی، منطقه‌ای و فرامنطقه‌ای است که از آغازین روزهای انقلاب، شاهد دشمنی‌ها در سطوح داخلی و خارجی بوده‌ایم و ما در تاریخ معاصر سراغ نداریم که این همه دشمنی، کینه و عداوت علیه کشورمان صورت گرفته باشد.

حجت‌الاسلام پورمحمدی افزود: اگر تاریخ توطئه‌ها علیه نظام جمهوری اسلامی ایران را شمارش کنیم، کتاب بسیار قطوری می‌شود، اما کشور ما در این فراز و فرودهای عظیم، با قدرت راه خود را ادامه داده است.

نظام جمهوری اسلامی ایران پیوسته در حال خلق نقاط عطف در تاریخ

وزیر دادگستری تصریح کرد: همبستگی ملی، یکی از نقاط روشن در انقلاب ماست و از طرفی دشمن‌شناسی و همبستگی امری حائز اهمیت است و نظام ما بر اصول خود پافشاری دارد، به طوری که مردم هیچ‌گاه از آرمان‌های خود عدول نکرده‌اند.

وی اضافه کرد: یکی از این آرمان‌ها مردم سالاری دینی و حضور و مشارکت گسترده در صحنه‌های تعیین سرنوشت است که انتخابات یکی از مواردی است که سرنوشت ساز و تاریخ ساز برای هر کشور است.

وزیر دادگستری گفت: از طرفی ما می‌خواهیم بر مبانی و اصول خود پافشاری کنیم و این در حالی‌ است که دشمنانی هم داریم، بنابراین پی در پی با فتنه‌های مختلف روبرو بوده‌ایم، چرا که انتخابات خود زمینه و بستر کشمکش، رقابت و معارضه است.

هوشیار باشیم که انتخابات مجرایی برای فتنه‌گری و دست اندازی دشمنان نشود

حجت‌الاسلام پورمحمدی اظهار داشت: با توجه به اینکه ما در مقابل دشمنان قرار داریم، پس این، انتخابات فرصتی برای فتنه‌گری و دست اندازی و ایجاد بلوا و آشوب برای دشمنان خواهد بود، بنابراین باید هوشیار باشیم و خیلی مراقبت کنیم که فرصتی که برای پیشرفت است به میدان بازی دشمن تبدیل نشود.

انتخابات در سال ۸۸ به میدان تاخت و تاز دشمن تبدیل شد

وزیر دادگستری تصریح کرد: خوشبختانه در نظام جمهوری اسلامی ایران مدیریت اجتماعی سیاسی چه در زمان امام (ره) و چه در دوره مقام معظم رهبری بسیار مطلوب است و نخبگان ملی و انتخابی و مدیریتی ما به خوبی دوران تاریخ انقلاب را مدیریت کردند تا به حادثه فتنه ۸۸ رسیدیم.

حجت الاسلام پورمحمدی تصریح کرد: اگر در انتخابات بازیگران صحنه مطابق اصول و پایبند به آن نباشند، این عرصه به میدان فتنه‌گری و دست اندازی و تجاوز به دیگران تبدیل خواهد شد که متاسفانه در سال ۸۸ با این نقطه تاریک مواجه شدیم و بازیگران بازی انتخابات به قواعد این بازی پایبند نشدند و انتخابات را به میدان تاخت و تاز دشمن تبدیل کردند.

وی افزود: این یک خطر بزرگ تاریخی بود، به خصوص از مدعیانی که سابقه آن‌ها دلالت بر این داشت که آن‌ها باید در مقابل دشمنان بسیار قوی‌تر می‌ایستادند، اما این حادثه ناگواری بود که عبرت‌های زیادی در آن است.

حجت‌الاسلام پورمحمدی درباره چگونگی برخورد با فتنه گران و محاکمه آنان گفت: موضوع فتنه و حوادث سال ۸۸ پدیده بسیار بزرگ و نگران کننده‌ای بود که با طراحی و تجمیع همه امکانات از داخل و خارج توسط دشمنان در حال انجام بود.

هوشمندی مردم در ۹ دی سرمایه‌ای است که باید به آن افتخار کرد

وی ادامه داد: خوشبختانه ما با یک عنصر قدرتمند و تعیین کننده روبرو شدیم و آن بصیرت و آگاهی ملی و باید به عنوان بزرگ‌ترین سرمایه ملی به آن افتخار کنیم که در ۹ دی به جوشش عمیق رسید.

وی تصریح کرد: بنده در آن زمان رئیس سازمان بازرسی کل کشور بودم و هشتم دیماه در ایلام و همچنین در سنندج تجمعی برپا شد که بسیار کم سابقه بود و این نشان می‌دهد که مردم هوشمندانه در این عرصه حضور دارند.

سران فتنه به اصل نظام ضربه زدند

حجت‌الاسلام پورمحمدی با بیان اینکه ما دشمنان و عوامل آن‌ها را در فتنه ۸۸ بیشتر شناختیم، افزود: این‌ها با اصل نظام و امنیت، ارزش‌های اسلامی و امنیت ملی مشکل دارند و طبیعی است که مردم انتظار دارند با عوامل فتنه گر و اخلال گر با قدرت و قاطعیت برخورد شود.

وزیر دادگستری در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا سران فتنه جرمی را که مرتکب شدند متناسب با آن محاکمه می‌شوند، گفت: نظام وارد این معادله نشده است، باز کردن این پرونده کمک به فتنه گران و دشمنان است و ما باید هوشیاری از خودمان نشان دهیم، چرا که بازکردن این پرونده عینا ادامه خط تفرقه و ضربه زدن به همبستگی ملی است.

وی ادامه داد: نظام اسلامی سعی کرده با ظرافت از این حادثه عبور کند و البته از این اتفاق برای آینده عبرت گیرد.

وزیر دادگستری تصریح کرد: بازهم می‌گویم نباید وارد این میدان دردسرساز شویم و به مدیران و خیرخواهان و مجموعه قوای نظام اعتماد و اطمینان کنیم.

حجت‌الاسلام پورمحمدی خاطرنشان کرد: دشمن در کمین نشسته و به دنبال سوژه‌ای برای ضربه زدن به نظام اسلامی است. 

تلاش استکبار برای از بین بردن انسجام داخلی در ایران

وی با اشاره به اهداف دشمن گفت: آمریکا درصدد از بین بردن همبستگی ملی است، اما انتخابات در داخل کشور نشان داد که این همبستگی و مشارکت مردم در سطح بالایی حفظ شده و آرامش اجتماعی با پیوند مردم با رهبری و نظام همچنان با قوت ادامه دارد.

وزیر دادگستری تصریح کرد: مصاحبه چند روز پیش رئیس جمهور آمریکا در مورد ایران نشان داد که موقعیت و وضعیت ایران برای استکبار بسیار مهم است.

حجت‌الاسلام والمسلمین پورمحمدی گفت: ما در یک صحنه خطرناک و پرآشوب منطقه زندگی می‌کنیم و این حادثه بزرگ در کشورمان اتفاق افتاده، اما در حال حاضر همین کشور به یک جزیره امن و مرکز امنیت بخشی به سایر کشور‌ها از جمله عراق، سوریه و لبنان تبدیل شده است.

وی با اشاره به عملکرد موفق نظام اسلامی در همه عرصه‌ها اظهار داشت: دولت جدید، در عرصه اقتصادی با شدید‌ترین تحریم‌ها و پایین‌ترین قیمت نفت و با بیشترین تبلیغات برای جابجایی منابع روبرو است و توانسته تورم را در جامعه‌ای آرام، هوشمند، مدیریت کند.

وزیر دادگستری افزود: دشمن تمام هدفش را برای آسیب رساندن به وحدت مردم گذاشته و باید گفت نه تنها نتوانسته است در این زمینه تاثیرگذار باشد، بلکه ما توانسته‌ایم مشکلات خود را تا حدی مدیریت کنیم.

حجت‌الاسلام والمسلمین پورمحمدی ادامه داد: ما از این فتنه‌ها به لطف خدا عبور کردیم و باید خودمان را در فتنه ۸۸ نگه نداریم، چرا که کینه توزی دشمن سرجای خودش قرار دارد و قدرت نظام و آرمان‌های ملت نیز بر سر جای خودش است.

وی گفت: هیچکس نباید ایمن از فتنه باشد، بلکه باید از آن عبرت بگیرد و تمام انرژی‌هایمان را بگذاریم تا امسال و سال آینده چنین اتفاقی در کشور رخ ندهد.

حجت‌الاسلام والمسلمین پورمحمدی در پایان خاطرنشان کرد: امیدوارم با این درایت موجود در جامعه و توفیقات الهی و پیوند مردم با رهبری از حوادث گذشته عبرت بگیریم.

انتهای پیام/4030
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۶۳۰۷۳


ارسال