درخشش نور امید در چشمان روشندل سیب وسورانی/ با امید به خدا معلولیت را کنار زدم

11 دی 1393 ساعت 8:24

دوران تحصیل را همانند سایردانش آموزان درمدارس عادی گذراندم وموفقیت من با وجود نابینایی الگوی خوبی برای سایردانش آموزان بود.


به گزارش سرویس اجتماعی عصرهامون به نقل از سیب و سوران،روز‌ها می‌گذرد، روشنایی به تاریکی مبدل می‌شود و دوباره تاریکی به روشنایی، در چشمان روشندلان زندگی رنگ دیگری است اما دل‌هایشان همیشه روشن است.
شاید بینایان باشند که در سایه سال ها تلاش بی هدف و دست و پنجه نرم کردن با مصائب و سختی ها، هنوز مسافر پس کوچه های گمراهی باشند.
دقایقی را پای صحبت ودرد دل دختر روشندل سیب وسورانی نشستیم تا از داستان زندگی اش وآینده روشن پیش رویش برایمان بگوید.
وی این گونه آغاز می کند:آسیه رضایی هستم ۲۳ ساله و دارای معلولیت قانونی که اجسام را تا فاصله یک متری می بینم.
هم اکنون در رشته تاریخ درمقطع کارشناسی در دانشگاه سیستان وبلوچستان مشغول به تحصیل هستم.

IMG_1085[1]
خانم رضایی ادامه می دهد:از نظرمن معلولیت،محرومیت نیست وانسان با امید می تواند تمام معلولیت ها را کنار زده وبرای رسیدن به خواسته هایش تلاش کند.
وی بیان کرد:دوران تحصیل را همانند سایردانش آموزان درمدارس عادی گذراندم وموفقیت من با وجود نابینایی الگوی خوبی برای سایردانش آموزان  بود.در دوران تحصیل درس هایم را به صورت صوتی می خواندم واز آنجایی که برادرم با من هم مقطع بود در درس ها به من کمک می کرد.

IMG_1091[1]
وی ادامه داد:در واقع خانواده من نقش زیادی در ایجاد امید و انگیزه در من،برای ادامه تحصیل داشتند .آنها از هیچ تلاشی برای مداوای من فروگذار نکردند وحتی من را برای مداوا به کشورهای همسایه بردند و معلولیت من از نابینایی مطلق به نابینایی قانونی تبدیل شد و به خاطر تلاش های آنهاست که اکنون اجسام را در فاصله یک متری تشخیص می دهم.

IMG_1080[1]
آسیه می گوید:همه کارهای منزل را خودم انجام میدهم و درساعات بی کاری به مطالعه می پردازم.در واقع پدر ومادرم نور امید را درقلبم روشن کردند و حمایت های آنان باعث صبوری وموفقیت های من شد و من درسال ۹۳ توانستم با رتبه۷هزار وارد دانشگاه شده و در رشته تاریخ دانشگاه سیستان وبلوچستان ادامه تحصیل دهم

IMG_1075[1]

 

IMG_1083[1]
انتهای پیام/4382


کد مطلب: 63184

آدرس مطلب: http://www.asrehamoon.ir//fa/doc/news/63184/درخشش-نور-امید-چشمان-روشندل-سیب-وسورانی-خدا-معلولیت-کنار-زدم

عصر هامون
  http://www.asrehamoon.ir/