سه شنبه ۱۷ تير ۱۳۹۹ ,7 July 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
انتخابات آتی هیئت رئیسه شورای شهر تهران نزدیک به دور بعدی انتخابات مجلس شورای اسلامی خواهد بود و نتیجه آن هرچه باشد می تواند پیام داشته و بر انتخابات مجلس تاثیر جدی بگذارد.

به گزارش سرويس سياسي عصر هامون، انتخابات چهارمین دوره شورای شهر تهران در شرایطی همزمان با انتخابات ریاست جمهوری سال 92 برگزار شد که این تقارن سبب شد تا پرشور بودن انتخاب رئیس جمهور مسبب برگزاری هرچه بهتر انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا شود.

 

این انتخابات سرانجام برگزار شد و تفاوتی که نسبت به دوره های گذشته داشت این بود که برخلاف دوره های گذشته که تعداد اعضای شورا 16 نفر بودند، این بار 31 نفر برای نشستن روی کرسی های شورای شهر تهران انتخاب شدند.

 

آغاز به کار شورای اسلامی شهر تهران همراه بود با انتخاب رئیس این شورا که در این مورد نیز شروع به کار شورای چهارم با دوره های قبلی متفاوت بود. این بار نیز در انتخاب هیئت رئیسه، شورای شهری ها به یک گزینه اصلاح طلب برای ریاست شورا به نام احمد مسجد جامعی رای دادند، اما دیری نپایید که مسجد جامعی نیز پس از گذشت یکسال، آرای مثبت خود را از دست داد و کرسی ریاست را بار دیگر به مهدی چمران سپرد.

 

تغییر رئیس شورای شهر از اصلاح طلب به اصولگرا برای جریان اصلاحات گران تمام شد. چراکه این جریان با شعار دیروز پاستور، امروز بهشت و فردا بهارستان پای به رقابت شورای شهر و شهرداری گذاشته بودند و حالا متحمل شکست در این پروژه شده بودند.

 

همین امر سبب شد تا استراتژی اصلاح طلبان در مسیر شورای شهر تهران با تغییراتی روبرو شود. در این زمینه پیش از این شنیده شد که اصلاح طلبان مسجدجامعی را از لیدری جریان اصلاحات در شورای شهر تهران کنار گذاشته و به جای وی محمد حقانی را برگزیده اند.

 

این روزها نیز خبر می رسد اصلاح طلبان شورای شهر تهران بعد از انتخابات هیئت رئیسه شورا، نشستی داشتند. در این نشست گفته شده که ما باید از این شکست عبرت بگیریم و برای انتخابات آتی برنامه ریزی کنیم. افرادی که به ما رای ندادند نباید طرد شوند. باید با رفتار و اخلاق خوب خود آنها را جذب کنیم.

 

 انتخابات آتی هیئت رئیسه شورای شهر تهران نزدیک به دور بعدی انتخابات مجلس شورای اسلامی خواهد بود و نتیجه آن هرچه باشد می تواند پیام داشته و بر انتخابات مجلس تاثیر جدی بگذارد. به همین خاطر جریان اصلاحات بنا دارد جلسات مستمر و هفتگی داشته و روی اعضای شورای شهر کار تشکیلاتی انجام دهند. از همین رو در حال حاضر نیز محمد حقانی به جای مسجد جامعی محوریت این برنامه ها را در دست خواهد داشت.

 

بنابراین گزارش لازم به ذکر است طی هفته های اخیر نیز سید محمد خاتمی از نحوه ریاست مسجد جامعی بر شورای شهر تهران انتقاداتی مطرح کرده بود.

انتهای پیام/ 4030

 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۶۳۲۳۹


ارسال