چهارشنبه ۲۵ تير ۱۳۹۹ ,15 July 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
بخشدار بم پشت گفت: با توجه به وسعت و پراکندگی جغرافیایی و جمعیتی منطقه بم پشت این بخش در حوزه آموزش و پرورش شهرستان نیاز به احداث بیش از یکصد کلاس آموزشی دارد.
به گزارش سرویس اجتماعی عصرهامون به نقل از شستون، طی مراسمی با حضور رئیس آموزش و پرورش عشایر استان، بخشدار بخش بم پشت، نماینده انجمن خیرین مدرسه ساز و جمعی از معتمدین محلی از دو واحد آموزشی یک کلاسه در روستاهای درتنگ و سورانی بخش مرزی بم پشت شهرستان سراوان بهره برداری شد.
رئیسی مدیر اموزش و پرورش عشایر استان در مراسم بهره برداری این فضاهای اموزشی گفت: این دو واحد آموزشی مجموعا در مساحت ۸۶ متر مربع و با اعتبار ۱۰۵ میلیون تومان با تجهیزات کامل با مشارکت اداره نوسازی مدارس و انجمن خیرین احداث شده است.
کریمزایی بخشداربخش بم پشت در این مراسم ضمن تقدیر و تشکر از توجه خیرین مدرسه ساز به این نقطه دور افتاده از کشور خاطر نشان کرد: با توجه به وسعت و پراکندگی جغرافیایی و جمعیتی منطقه و عدم وجود راه مناسب در این بخش در حوزه آموزش و پرورش شهرستان نیاز به احداث بیش از یکصد کلاس آموزشی می باشد که امید است با مساعدت خیرین بومی بتوان در جهت رفع بخشی از این نیاز در بخش بم پشت گام برداشت.
همچنین در این مراسم بسته های فرهنگی، ورزشی، بهداشتی و پوشاک از طرف انجمن خیرین به نمایندگی خانم بختیاری به دانش اموزان این دو روستا اهدا شد.
بخش بم پشت در جنوب شرق شهرستان سراوان و هم مرز با کشور پاکستان قرار داشته و از نظر وسعت و حوزه مرزی اولین بخش این شهرستان است که وسعت آن ۷۰۰۰ کیلومتر مربع و طول نوار مرز ۲۵۴ کیلومتر و بالغ بر ۳۷ هزار نفر جمعیت دارد و به عنوان شرقی ترین نقطه ایران(زادگاه طلوع خورشید) نام گرفته است.
انتهای پیام/4382
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۶۳۲۶۳


ارسال