سه شنبه ۲۴ تير ۱۳۹۹ ,14 July 2020
0
Share/Save/Bookmark
۱
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۴ دی ۱۳۹۳ ساعت ۱۲:۳۷
مدیر کل حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان:
تالاب هامون در سال آینده احیا می شود/ چاه نیمه چهارم هیچگونه استفاده درستی ندارد
 
مدیر کل حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان گفت: تالاب هامون سال آینده احیا می شود.
سعید محمودی در گفت و گو با خبرنگار اجتماعی عصر هامون با بیان اینکه در حال حاضر آبي که در چاه نيمه چهارم ذخيره مي شود هيچگونه استفاده درستي ندارد و به همين دليل آب به راحتي از سطح چاه نيمه تبخير مي شود، اظهار داشت: ظرفیت تمام چاه نیمه های سیستان کامل است و مصارف اب شرب تنها از چاه نیمه یک و دو تامین می شود.
وی تصریح کرد: اين حجم آب مي توانست وارد تالاب هامون شود و مشکلات زيادي را برطرف کند که از جمله آن مي توان به کاهش گرد و غبار، تعديل هوا و افزايش صيد و صيادي اشاره کرد.
مدیر کل محیط زیست با بیان اینکه چاه نيمه هاي 1، 2 و 3 مشکلي ندارد و از گذشته در منطقه سيستان وجود داشت، اما چاه نيمه چهارم باعث هدر رفت حجم زيادي آب مي شود، بیان کرد: آب چاه نیمه چهارم را باید به سمت تالاب انتقال دهیم تا به این شکل به کارکرد اکولوژیکی و چرخش موارد کارکردی و یا موارد بحرانی و مناطقی که نیاز به چرخش اکولوژیکی دارند کمک نماییم.
محمودی تصریح کرد: جهت احیای تالاب هامون و خطرات زیست محیطی سیستان در سال آینده طرح راهبردی و مدیریت زیست بومی را اماده کرده ایم تا در کوتاه مدت بتوانیم جاهایی که مربوط به اکولوژی تالاب است را احیا نماییم و مناطق بحرانی را که کانون ریز گرد ها است و سلامت مردم را تهدید می کند تحت پوشش قرار دهیم.
انتهای پیام/9031
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۶۳۳۴۵


ارسال