شنبه ۱۷ خرداد ۱۳۹۹ ,6 June 2020
1
Share/Save/Bookmark
۱
عبدالغنی داورزهی شه بخش معروف به تک نواز دوتار گفت: همه اقشار جامعه باید منادی وحدت و انسجام در سطح جامعه باشند.
عبدالغنی داورزهی شه بخش معروف به تک نواز، در گفت و گو با خبرنگار عصر هامون ضمن تبریک هفته وحدت گفت: هفته وحدت نقش مهمی در تقویت اتحاد و همبستگی بین مسلمانان دارد همه اقشار جامعه باید منادی وحدت و انسجام در سطح جامعه باشند.
این نوازنده اهل سنت از اجرای برنامه های تک نوازی در خصوص هفته وحدت در سیاه چادر هایی که به مناسبت این هفته در شهرستان زاهدان دایر شده است خبر داد و بیان کرد: هفته وحدت نماد ایستادگی مسلمانان در برابر اهداف شوم و پلید دشمنان اسلام است و روزانه بسیاری از مردم شیعه و سنی در این هفته در این سیاه چادر ها به نشانه وحدت گرد جمع می‌شوند.
این نوازنده بلوچ ادامه داد: از دوران نوجوانی در حرفه نوازندگی و موسیقی سنتی مشغول به کار شدم و برای کسب تجربه و ارتقاء سطح نوازندگی به شهرهای مختلف کشور سفر کردم.
وی از نمایش اشعار متعدد خود در خصوص شهدا، شهدای وحدت و وحدت شیعه و سنی خبر داد و افزود:  در مراسم های مختلف نظامی و غیر نظامی کار نوازندگی را انجام میدهم و در جشنواره های مختلف نیز شرکت کردم.
وی کسب رتبه های مختلف را از موفقیت های خود برشمرد و بیان داشت: در رشته دوتار موفق به کسب رتبه اول در سیستان و بلوچستان شدم و هیچ کس در این حرفه از من جلوتر نیست.
داورزهی قران را نقطه اشتراک همه مسلمانان خواند و ادامه داد: وظیفه هر فرد مسلمان است که وحدت و همدلی را در جامعه اسلامی گسترش داده و از اوامر خداوند متعال، سنت نبوی پیامبراسلام (ص)، راه و روش ائمه اطهار و بزرگان دین اسلام را سرلوحه و سرمشق زندگی خود قرار دهد.
سیاه چادر ها به عنوان نماد زندگی عشایر مردم بلوچ این روز ها در سطح زاهدان محل پذیرایی و همدلی و همنشینی اقشار مختلف شیعه و سنی شده است و بسیاری ار برپا کنندگان این سیاه چادرها با پذیرایی از مردم توسط شیرینی و همچنین اجرای موسیقی محلی سیستانی و بلوچی ندای وحدت را در این شهر طنین انداز ساخته اند.
انتهای پیام/9031
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۶۳۴۴۴


ارسال
۱۳۹۳/۱۰/۱۶ ۱۲:۳۸
تک نوازان یا مطربان ندای وحدت سر دادند