جمعه ۲۶ دی ۱۳۹۹ ,15 January 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۶ دی ۱۳۹۳ ساعت ۱۳:۴۳
مدیر کل ارشاد اسلامي سيستان و بلوچستان؛
وحدت ضرورت دنیای اسلام است
 
مدیر کل ارشاد اسلامي سيستان و بلوچستان گفت: وحدت ضرورت روز دنیای اسلام است و بانوان و مادران در عرصه وحدت نقش مهمی را ایفا می کنند.
به گزارش سرویس اجتماعی عصرهامون به نقل از زاهدانه،حجت الاسلام عباس دانشی ضمن تبریک فرا رسیدن میلاد با سعادت پیامبر اکرم اظهار داشت : وجود پیامبر عزیز و گرانقدر اسلام به مقام و منزلت زن در دنیا مرتبه ای بالا بخشید و زنان در پرتو دین مقدس اسلام به منزلت شایسته خودشان دست پیدا کردند .
وی گفت : دین مقدس اسلام برای مقام زن و خانواده جایگاه والایی را در نظر گرفته است و ما خدا را شاکریم که پرو این دین و ایین هستیم .
دانشی افزود : زمانی محیط بگونه ای بود که زنان کمترین حقوق اجتماعی را نداشتند و جامعه حتی برای زن و دختر حق حیاط قائل نبودند ، پدر دختر دلبند خودش را زنده به گور می کرد و مردان و زنان از داشتن فرزند دختر نگران و مصیبت زده می شدند اما اسلام به زن مقامی عنایت کرد که پیامبر اسلام (ص) در مقابل اصحاب خودش بر دست دختر خود بوسه زد و او را در اوج تکریم نمود.
دانشی با اشاره به اهمیت وحدت بیان کرد : وحدت ضرورت روز دنیای اسلام است و بانوان ، مادران و دختران می توانید در عرصه وحدت نقش مفیدی داشته باشند زیرا زنان و مادران در کانون خانواده ، محور و مدار این کانون هستند و می توانند در عرصه وحدت نقش مهمی را ایفا کنند .
وی گفت : مسلمانان شیعه و سنی و همه احاد جامعه اسلامی در تمام دنیای اسلام باید قدردان یکدیگر باشند و به حکم قران به ریسمان الهی جمیعاً اتصال داشته باشند.
وی به آیات قرانی اشاره نمود و افزود : به فرمایش قرآن کریم مومنان برادران یکدیگر هستند و این پیام مهم هفته وحدت است و در سایه پیامهای دین مقدس اسلام و فرمایشات مراجع اسلام جامعه ای سرشار از وحدت و اتحاد بسازیم.
انتهای پیام/4382
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۶۳۴۹۵


ارسال