شنبه ۱۷ خرداد ۱۳۹۹ ,6 June 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
کمپین «نه به اعدام» و «حق حیات ایران» در اقدامی عجیب در حالی که تا پیش از این همه رسانه‌ها بر اشد مجازات برای ضارب جهرمی تأکید داشتند با بررسی این پرونده، دفاع از ضارب جهرمی را در دستور کار خود قرار داده است.

به گزارش سرويس سياسي عصر هامون، در هفته اول آذر ماه بود که خبر حمله یک جوان جهرمی به زنان و مجروح کدن آنها به وسیله چاقو منتشر شد.

رسانه های بیگانه و برخی از رسانه‌های داخلی در این موضوع سعی در پیش بردن اهداف خود را داشته و آن را به امر به معروف و نهی از منکر ارتباط دادند.

اما طی روزهای گذشته حکم بدوی متهم دستگیر شده در پرونده حمله به دختران جهرم، صادر و برای تایید و قطعی شدن به دیوان عالی کشور ارسال شد؛ بر اساس این گزارش متهم این پرونده به اعدام و دیه در دادگاه بدوی محکوم شده است.

در حالی که رسانه های بیگانه این موضوع را به امر به معروف پیوند زده بودند و فرد ضارب را یک بسیجی می دانستند، دستگاه‌های نظارتی و نیروهای بسیج که سخت پیگیر عامل یا عاملین حاثه بودند در کمتر از 72 ساعت آنها را که عمدتا از اراذل و اوباش به نام جهرم بودند را دستگیر و به دستگاه‌ قضایی تحویل دادند که در جای خود شایسته تقدیر و قدردانی است که اجازه جولان، قدرت‌نمایی سوء استفاده به عده‌ای اراذل و اوباش شناسنامه دار ندادند.

به هر صورت دستگاه‌های مربوط در این بحث توانستند در حدود یک ماه مجرم را محاکمه کنند و این موضوع نشان از قدرت اشراف آنها دارد.

اگرچه تلاش های زیادی در جهت نشان دادن معلولیت جسمی برای فرد ضارب انجام گرفته بود اما قاضی سلامت ذهنی وی را تأیید کرده بود و به این ترتیب دسیسه رسانه های بیگانه و عوامل آنها در کشور برای تخریب وجهه نیروهای حزب اللهی به نتیجه نرسید.

برچسب زنی ها به نیروهای بسیجی همچنان ادامه داشت که با محکوم شدن فرد ضارب بار دیگر دست بیگانگان در این ماجرا رو شد و محاکمه این فرد نشان داد که نظام جمهوری اسلامی ایران با کسی تعارف نداشته و به هیچ وجه وامدار شخص یا گروهی نیست.

در این میان کمپین «نه به اعدام» و «حق حیات ایران» در اقدامی عجیب در حالی که تا پیش از این همه رسانه‌ها بر اشد مجازات برای ضارب جهرمی تأکید داشتند با بررسی این پرونده، دفاع از ضارب جهرمی را در دستور کار خود قرار داده است.

این کمپین با عنوان هیچ انسانی، انسان را نمی کشد یکی از سوژه‌های خود را به ضارب جهرمی اختصاص داده است و پرونده جهرم را نیز وارد کمپین خود کرده است تا از این طریق بتواند با تحریک احساسات عمومی مانع از اجرای حکم اعدام برای ضارب جهرمی شوند.


انتهای پیام/4030

 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۶۳۵۴۴


ارسال