يکشنبه ۱۷ فروردين ۱۳۹۹ ,5 April 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
روحیه ی بی اخلاقی، بی قانونی و قلدرمآبی دانشجویان اصلاح طلب مدعی خط امام (ره) منجر شده تا اوضاع دانشگاه سیستان و بلوچستان بهم بریزد.
به گزارش سرویس اجتماعی عصر هامون به نقل از مطالبه گر ، دانشگاه سیستان و بلوچستان در روزهای اخیر یکی از خبرسازترین دانشگاه های کشور شده است. در این دانشگاه مدتی است یک تشکل دانشجویی اصلاح طلب به صورت غیرقانونی و تحت لوای برخی مسئولین دانشگاه در حال فعالیت می باشد . «انجمن اسلامی دانشجویان پیرو خط امام (ره) دانشگاه سیستان و بلوچستان دفتر تحکیم وحدت» این نامی است که این دانشجویان برای تشکل خود انتخاب کرده اند. در این دانشگاه تشکلی دیگر به نام «انجمن اسلامی دانشجویان» با گرایش اصول گرایی نیز فعال است .
روحیه ی بی اخلاقی، بی قانونی و قلدرمآبی دانشجویان اصلاح طلب مدعی خط امام (ره) در کنار حمایت برخی مسئولین دانشگاه و حمایت بی چون و چرای برخی مدیریت های کلان استان منجر شده تا اوضاع دانشگاه سیستان و بلوچستان بهم بریزد. این طیف بارها در مناسبت های مختلف با لشکرکشی در دانشگاه ، اقدام به جلوگیری فعالیت های «انجمن اسلامی دانشجویان» کرده اند. این تشکل غیرقانونی تاجایی پیش رفته است که به صورت رسمی در دانشگاه «برد» نصب کرده است و تمامی مواضع این طیف معلوم الحال علیه رهبری معظم انقلاب، حمایت از عناصر فتنه ۸۸ ، براندازان نظام و… در این برد منتشر می گردد.
عدم تصمیم گیری قانونی توسط مدیران دانشگاه سیستان و بلوچستان باعث رنجش خاطر دلسوزان و قانون مداران در دانشگاه ، شهر و استان شد، دانشجویان دانشگاه سیستان و بلوچستان به مسئولین ذی ربط نامه نوشتند و اخیراً دکتر شهریاری نماینده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی نیز در مورد فعالیت این تشکل منحرف به دکتر رضوانی ریاست دانشگاه سیستان و بلوچستان تذکر دادند. این در حالیست که شورای نظارت بر تشکل های دانشجویی پس از وقفه طولانی تشکیل شد و فعالیت انجمن خودخوانده را در دانشگاه ممنوع کرد. اما آیا این تصمیم برای هتاکان علیه رهبری کافیست ؟!
در این مدت اعضای این تشکل غیر قانونی نه تنها با قلدرمآبی اقدام به برخورد فیزیکی با دانشجویان ارزشی می کردند بلکه با بی حیایی تمام، تشکل های دیگر را با کلیدواژه «پیگیرد قانونی» مورد حمله قرار می دادند که البته این موضع نشان از پشتیبانی برخی مسئولین از اقدامات آنها دارد حال اسنادی منتشر خواهد شد در مورد «قانون و بی قانونی» …
مطالبه گر برای اولین بار در استان ، اسنادی را دال بر غیرقانونی بودن این تشکل خودخوانده منتشر خواهد کرد که به همت سایت آذرنیوز وابسته به دفتر تحکیم وحدت جمع آوری شده است.
 
به گزارش مطالبه گر به نقل از آذرنیوز؛ انجمن اسلامی داشجویان پیرو خط امام دانشگاه سیستان و بلوچستان که به صورت جعلی با نام دفتر تحکیم وحدت فعالیت غیر قانونی می کند، روز گذشته در آستانه حماسه ۹ دی، اعلامیه ای در حمایت از سران فتنه در برد خود منتشر کرده است.
این تشکل در برد خود با انتشار اظهارات اخیر میرحسین موسوی و بیانیه خانواده مهدی کروبی به حمایت از این افراد پرداخته و به حصر سران فتنه اعتراض کرده است.
 
مضاف بر این، انجمن اسلامی مدعی خط امام دانشگاه سیستان و بلوچستان از توزیع نشریه ای به نام ۹ دی در سطح دانشگاه جلوگیری کرده و با تهدید، ارعاب و خشونت اجازه ی توزیع این نشریه در سطح دانشگاه را نداده است. گفتنی است نشریه ۹ دی از دانشگاه مجوز انتشار گرفته، لیکن اعضای انجمن اسلامی مدعی خط امام، به این رای قانونی دانشگاه اهمیتی نمی دهند و بر خلاف آزادی بیان به زور از توزیع این نشریه جلوگیر کرده اند.
این انجمن با نام دفتر تحکیم وحدت در دانشگاه فعالیت می کند و در اساسنامه ی آن عضویت در دفتر تحکیم ذکر شده است. حتی مجوزی که دانشگاه به این تشکل داده است، به شرط فعالیت زیر نظر اتحادیه دفتر تحکیم وحدت صادر شده است، اما این تشکل به هیچ وجه نتوانسته است مراحل عضویت در دفتر تحکیم وحدت را طی کند و صرفا از نام این اتحادیه سو استفاده می کند.
مجوزی که دانشگاه برای این تشکل صادر کرده است در زیر می آید:
 
همانطور که می بینید “فعالیت زیر نظر دفتر تحکیم وحدت” صراحتا در متن مجوز دانشگاه قید شده است، اما این تشکل هیچگونه اقدامی در جهت عضویت در دفتر تحکیم انجام نداده است و صرفا از نام اتحادیه سواستفاده کرده است.
متن اساسنامه ی این انجمن که عضویت در دفتر تحکیم وحدت در آن قید شده است در زیر می آید:
 
در ضمن در اساسنامه این تشکل ذکر شده است که یکی از اعضای شورای ناظر انجمن اسلامی، نماینده دفتر تحکیم وحدت می باشد. اما تا به حال هیچ گونه نماینده ای از دفتر تحکیم وحدت در انتخابات این انجمن شرکت نکرده است و طبعا انتخابات انجمن مذکور غیر قانونی می باشد.
در زیر بخشی از اساسنامه انجمن اسلامی دانشجویان پیرو خط امام دانشگاه سیستان و بلوچستان که اعضای شورای ناظر را بر می شمرد در زیر می آید:
دفتر تحکیم وحدت طی نامه ای در آبان ماه که در زیر آمده است، فعالیت غیرقانونی این گروه را به دانشگاه سیستان و بلوچستان اطلاع می دهد و خواستار رسیدگی به قضیه می شود:
 
مسئولین دانشگاه سیستان و بلوچستان در نامه ای به ضیا هاشمی، معاون فرهنگی وزیر علوم، در این خصوص کسب تکلیف می کند. جالب است که در این نامه نیز عبارت “دفتر تحکیم وحدت” در نام این تشکل آمده است. با اینکه این مسئله به اطلاع معاون فرهنگی وزیر علوم رسیده، اما تا به حال هیچ گونه برخوردی با این تشکل غیرقانونی صورت نگرفته است.
انتظار می رود که وزارت علوم دولت یازدهم که مدعی پایبندی به قانون است هر چهه سریع تر اقدامی شفاف در این خصوص انجام دهد و شائبه های نگاه سیاسی و تبعیض آمیز را در برخورد با تشکل ها از بین ببرد.
نامه ی دانشگاه سیستان و بلوچستان به معاون فرهنگی وزیر علوم در زیر می آید:

انتهای پیام/9507
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۶۳۵۷۳


ارسال