شنبه ۴ بهمن ۱۳۹۹ ,23 January 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : شنبه ۲۰ دی ۱۳۹۳ ساعت ۱۰:۰۸
۱۹ دی نماد ناگسستنی ملت بزرگ ایران با فقه و مرجعیت بود
 
نایب رئیس مجلس گفت: ۱۹ دی نماد ناگسستنی ملت بزرگ ایران با فقه و مرجعیت برآمده از آموزه‌های دینی است و مردم شریف دیار قم با رویارویی نظام سلطه در کنار قامت بلند و استوار مرجعیت شیعه ایستادند و از حریم دین دفاع نمودند.
به گزارش سرويس سياسي عصر هامون، حجت الاسلام و المسلمین محمدحسن ابوترابی فرد نایب رئیس مجلس شورای اسلامی که در غیاب لاریجانی ریاست جلسه امروز (شنبه ۲۰ دیماه) را برعهده داشت، در نطق پیش از دستور خود گفت: ۱۹ دی نماد ناگسستنی ملت بزرگ ایران با فقه و مرجعیت برآمده از آموزه‌های دینی است و مردم شریف دیار قم با رویارویی نظام سلطه در کنار قامت بلند و استوار مرجعیت شیعه ایستادند و از حریم دین دفاع نمودند.

نایب رئیس مجلس تصریح کرد: مردم بزرگوار و متدین قم در طول تاریخ همیشه پرچمدار دفاع از حق و دلباختگی به ساحت مقدس اهل بیت پیامبر اعظم بوده‌اند و شخصیت‌هایی چون زکریا ابن آدم که از این دیار برخواستند و امام معصوم درباره منزلت آن‌ها فرمودند که؛ «ریشه دینداری و دین باوری و اسلام مداری مردم شریف قم هستند».

وی در ادامه افزود: اگر این جایگاه شریف نبود، آنان مفتخر به مرقد شریف حضرت فاطمه معصومه (س) نبودند و اگر این موقعیت فاخر مردم دین مدار قم نبود، آنان امروز مفتخر به حضور پایگاه رفیع فقاهت و مرجعیت شیعه در این شهر نبودند، اگر موقعیت فاخر دینی مردم شریف قم نبود، مرجعیت برآمده از آموزه‌های دین قیام مقدس خود را در برابر طاغوت در ۱۵ خرداد ۴۲ از این شهر آغاز نمی‌کرد.

حجت الاسلام ابوترابی فرد اظهار داشت: برای مردم بزرگوار، متدین و شهیدپرور قم که در طول حیات سیاسی و دینی خویش همیشه در کنار اهل بیت پیامبر (ص) و فقهای عالیقدر پاسدار تشیع ایستاده‌اند و امروز نیز در کنار رهبری معظم انقلاب اسلامی از حریم اسلام و قرآن و فقاهت و مرجعیت دفاع می‌کنند، آرزوی توفیق و سعادت روزافزون داریم.

نایب رئیس مجلس گفت: شهادت شهدای عالیقدر ۱۹ دی ۵۶ را تسلیت عرض می‌کنم، همچنین شهادت حجت الاسلام ناصری برادر همکار ارجمند خود را که در این حادثه به شهادت رسیدند.

وی در ادامه تصریح کرد: ۱۹ دیماه در سال ۶۵ نیز آغاز عملیات کربلای ۵ است که یادآور مردان حماسه سازی است که برگ‌های زرین دفاع مقدس را خلق کردند و برای ملت ایران و ملت اسلام عزت و افتخار آفریدند.

حجت الاسلام ابوترابی فرد اظهار داشت: امروز هرآنچه داریم از عزت، اقتدار، دانش و فناوری، ایمان و صلابت همه و همه مرهون مردان دلاوری است که در دفاع مقدس در خدمت رهبری عالیقدر نظام؛ بنیانگذار عظیم الشان انقلاب اسلامی مقاوم ایستادند و از حریم مقدس اسلام و ملت بزرگ ایران دفاع کردند.

وی بیان داشت: به همین مناسبت لازم می‌دانم شهادت جانباز سرافراز شهید سردار کولیوند برادر همکار گرامی خود را تسلیت عرض کنم و برای آن شهید عالیقدر علو درجات و برای همکار گرامی و خانواده محترمشان صبر و اجر مسئلت داشته باشم. خاندان کولیوند مفتخرند که از خانه نورانی به نور علم و ایمان سه شهید تقدیم به ساحت مقدس اسلام و ملت ایران گردید.

نایب رئیس مجلس در ادامه افزود: ضمنا اشاره‌ای داشته باشم به علت تاخیر آغاز جلسه امروز (شنبه ۲۰ دیماه) که امروز روز حضور همکاران در حوزه‌های انتخابیه و سایر فعالیت‌های جانبی مجلس بود که به علت ضرورت و آئین نامه داخلی مجلس که باید به صورت منظم برای ادامه لایحه‌ای که در دستور جلسه بود، همکاران برنامه خود را تنظیم کردند و امروز نیز ما در خدمت آن‌ها هستیم.

انتهای پیام/4030
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۶۳۶۶۶


ارسال